Головна Головна -> Інше українською -> Педагогіка -> Особливості методико-математичної підготовки майбутнього вчителя початкової школи в умовах запровадження Болонської конвенції

Особливості методико-математичної підготовки майбутнього вчителя початкової школи в умовах запровадження Болонської конвенції

Назва:
Особливості методико-математичної підготовки майбутнього вчителя початкової школи в умовах запровадження Болонської конвенції
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,67 KB
Завантажень:
489
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Особливості методико-математичної підготовки майбутнього вчителя початкової школи в умовах запровадження Болонської конвенції
Жити в Європі з декількома системами вищої освіти уже неможливо і неперспективно для європейських країн, в тому числі і для України. Зміцнюючи Зону європейської вищої освіти за нашої активної участі ми маємо потужно розвивати національну систему вищої освіти.
Щоб досягти в найближчий перспективі значного прориву в цьому напрямі необхідно враховувати особливості вітчизняної професійної освіти, та зокрема, методико-математичної підготовки майбутнього вчителя початкової школи.
Окреслимо основні особливості методико-математичної підготовки майбутнього вчителя початкової школи.
1. Методологічним підґрунтям інноваційних змін у методико-математичній професійній підготовці є її спрямованість на компетентнісний підхід.
В професійній освіті перехід до компетентнісного підходу має стати новим концептуальним орієнтиром. За одностайною думкою науковців і практиків впровадження компетентнісного підходу означає переорієнтацію з процесу на результат освіти у діяльнісному вимірі, розгляд цього результату з погляду затребуваності в суспільстві, забезпечення спроможності випускника ВНЗ відповідати новим запитам ринку, мати відповідний потенціал для практичного вирішення життєвих проблем, пошуку свого „я” в професії, в соціальній структурі.
Крім того, реалізація компетентнісного підходу в змісті професійної освіти дозволяє здобути випускнику якості, які сприяють його інтегруванню у широкий світовий соціокультурний простір. На думку Н.М. Бібік, до таких слід віднести: усвідомлення багатозначності позицій і поглядів на те чи інше явище; урахування плюсів і мінусів, щодо будь-якої діяльності; установка на співробітництво і діалог; уміння користуватися інформацією; навчання співробітництву і діалогу на рівні взаємодії окремих людей, носіїв різних поглядів і культур [1,25].
2.Нова система підготовки майбутнього вчителя початкової школи висуває особливі вимоги до особистості сучасного викладача
На сучасному етапі розвитку освіти доцільно зосередити увагу на таких професійно-значущих якостях викладача, як гуманістична спрямованість у відношеннях зі студентами, глибокі знання свого предмета, та суміжних дисциплін, потужний науковий потенціал, методична гнучкість і відповідальна особистісна позиція.
3.Задача викладання у вищій школі – не натаскування студентів на викладання освітньої галузі „Математика” в початковій школі, а підведення їх до глибокого розуміння того, що математична освіта є не лише частиною науки математики, а й феноменом загальнолюдської культури. Вона є відбиттям історії розвитку людської думки. Саме тому математична освіта завжди відігравала важливу роль у культурному розвитку людини. При цьому можливості математичної освіти далеко виходять за межі власне математичних предметів. Людьми, які в школі не навчилися мистецтву доказу, не здатні відрізнити правильне міркування від неправильного – легко маніпулювати. І тому, низька математична культура в XXІ-му столітті може стати серйозною перешкодою не тільки на шляху розвитку країни, а й у досягненні успіху в житті, значно обмежити свободу особистості. І навпаки, гарна математична освіта, математична культура можуть захистити від численних небезпек, підвищити шанси на самореалізацію.
4. Чим точніше педагогічна освіта буде реагувати на інноваційні процеси в початковій школі, тим більше передумов для піднесення її якості. Серед основних досягнень початкової школи слід назвати ті, які необхідно впроваджувати в практику методико-математичної підготовки майбутнього вчителя початкової школи, а саме:
· гуманізацію освіти та її особистісно-розвивальний характер;
· запровадження компетентнісного підходу у визначенні навчальних досягнень учнів;
· варіативність різних підходів до досягнення результатів;
· спрямованість діяльності вчителя на організацію моніторингового дослідження якості навчальних досягнень у початковій школі.
З метою розв’язання зазначених проблем, на нашу думку, в першу чергу необхідно передбачити в програмі курсу „Методика викладання математики в початковій школі” вивчення окремих модулей, які будуть пов’язані з методикою вивчення саме цих питання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Особливості методико-математичної підготовки майбутнього вчителя початкової школи в умовах запровадження Болонської конвенції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок