Головна Головна -> Інше українською -> Педагогіка -> сценарій Успіхи України в розробці високих технологій

сценарій Успіхи України в розробці високих технологій

Назва:
сценарій Успіхи України в розробці високих технологій
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
12,48 KB
Завантажень:
1
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Успіхи України в розробці високих технологій
(Конференція з фізики. 7-11 клас)


Мета: ознайомити учнів з розвитком і становленням фізичної науки в Україні, з досягненнями українських учених у розвитку високих технологій: космонавтики, машинобудування, кібернетики, електроніки, авіації, медицини, військової техніки; формування особистості, виховання національної свідомості й патріотизму.
Обладнання: магнітофон, символіка України, портрети вчених-фізиків.
Хід уроку
І. Вступне слово вчителя. Ознайомлення з темою і завданням конференції
Від природи наш український народ дуже допитливий, запальний, непосидючий. Ми можемо пишатися багатьма видатними людьми нашої країни! Почесне місце серед них займають фізики. Сьогодні ми починаємо знайомство з видатними українськими вченими, які українську науку поставили на службу нації, аби не блукала вона, сліпо ступаючи в сліди сумних поводирів. А ми з вами з глибин наших душ підняли на поверхню почуття по ваги за наш народ, за нашу науку.
ІІ. Хід конференції
Ведучий 1. «Учені знають, скільки користі при несла наука людству; вони знають і те, чого вона могла б досягти зараз, якби на всій земній кулі за панував мир. Вони не хочуть, щоб коли-небудь про звучали такі слова: наука нас привела до загибелі від атомних і водневих бомб. Учені знають, що не можна звинувачувати науку. Вина за тими людьми, які нерозумно використовують її досягнення» (Фр.Жолію-Кюрі).
Ведучий 2. Отже, в чому, власне кажучи, суть нашої сьогоднішньої розмови? Фізика? її досягнення? її роль у розвитку науки, техніки, медицини, народного господарства в Україні? Те, що без фізики неможливе наше життя, зрозуміло всім і без спеціальної розмови.
Ведучий 3. Але чим ти це доведеш?
Ведучий 2. Чим? Самою фізикою! Так, її історією, людьми, які її створювали! Люди, які збагачували фізику своїми відкриттями, завжди викликають у нас захоплення, вражаючи своєю відвагою, сміливістю думки, безкорисливістю пізнання. Яки ми вони були? Чи знаєте ви? Чи вони просто увійшли у вашу душу через скупі рядки з підручника: такий-то великий учений зробив те і те, жив, дослідив, помер?
Ведучий 4. Ми знаємо і пам'ятаємо Ейнштейна, Бора, Планка, Паулі, Резерфорда, Ціолковського, Корольова, Курчатова. Знаємо, який внесок зробили вони у світову науку. Але що ми знаємо про розвиток фізики в Україні? Та й узагалі, що ми знаємо про наших вітчизняних учених, про їхні досягнення у вивченні фізики? Про це сьогодні й поговоримо.
Учень 1. Україна. XVI століття. В Острозі був заснований навчальний заклад, у якому викладалися математика й астрономія.
А.Ейнштейн
Учень 2. 1631 рік. Петро Могила об'єднав училище в Києві з училищем Києво-Печерської лаври. У1635 р. училище перейменували в колегію, що стала називатися Києво-Могилянською академією. У ній уперше фізика викладалася як окремий предмет. Професор цієї академії Іван Гизель вважається першим викладачем фізики й елементів астрономії.
Учень 1. 1673 рік. І.Я.Фальковський, викладач Києво-Могилянської академії, обладнав один із перших кабінетів фізики.
Учень 2. 1769 рік. З ініціативи ректора Домініка Зеленка при Львівському університеті була організована перша вітчизняна обсерваторія.
Ведучий 3. Отже, можна сказати, що подальший розвиток фізичної науки в Україні пов'язаний з університетами та обсерваторіями Харкова, Києва, Одеси, Львова, Миколаєва.
Ведучий 1. Ішов час, ускладнювався світ, мінялися люди, та й наука ставила все нові запитання, що стосувалися не лише природи, а й самої людини. А як же розвивалася вітчизняна фізика в XX столітті?
Ведучий 2. XX століття. Століття, коли світом керують фізики... Як яскраво воно доводить, що доля світу багато в чому залежить від того, які люди займаються наукою!
Ведучий 4. Початок XX століття. Людство мріє про міжпланетні польоти. «Всесвіт належить людині!» — говорив К.Ціолковський. Великий внесок у розвиток космонавтики зробив український учений Ю.В.Кондратюк.
Учень 3. Ю.Кондратюк — один із піонерів космонавтики, який разом з К.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Інше на тему: сценарій Успіхи України в розробці високих технологій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок