Головна Головна -> Інше українською -> Педагогіка -> Бесіди з учнями про символи України Стою струнко й урочисто, коли звучить гімн моєї держави

Бесіди з учнями про символи України Стою струнко й урочисто, коли звучить гімн моєї держави

Назва:
Бесіди з учнями про символи України Стою струнко й урочисто, коли звучить гімн моєї держави
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,57 KB
Завантажень:
289
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Бесіди з учнями про символи України Стою струнко й урочисто, коли звучить гімн моєї держави
Мета. Поглибити знання учнів про символи України, ознайомити з історією створення гімну, його авторами, виховувати повагу до символів Української держави.
Обладнання. Конституція України, на плакатах зображення герба Ук-раїни, прапора, книжка «Ще не вмерла Україна» (Павло Чубинський, Київ, 1991 рік, видання «Українська муза»).
Хід бесіди
Вступне слово вчителя.
У нашого народу на його землі глибоке тисячолітнє коріння. Українці, як і інші народи, пройшли довгий шлях розвитку, що зафіксувався а усіх сферах життя - культурі, мові, побуті. Україна може пишатися своєю древ-ньою величною історією.
Найбільшим святом для українського народу став день 28 червня 1996 року - день прийняття Основного Закону - Конституції України.
У статті 20 цього документа записано: «Державними символами України є Державний Прапор України, Державний Герб і Державний Гімн України».
Велична й трагічна історія пісні-гімну «Ще не вмерла Україна». Втра-тивши свою державність, Україна кілька століть не мала свого національного гімну» його заступали патріотичні пісні, часто регіонального характеру, що не охоплювали долі всього народу, розмежованого кордонами австро-угорської та російської монархій..
Волелюбний дух українського народу, його прагнення до незалежності ніко-ли не зникали. Вони жили в історичних піснях і думах, у творчості Тараса Шевченка, Івана Франка, Михайла Старицького, Лесі Українки, Миколи Вороно-го, Олександра Олеся та багатьох інших. Високими ідеалами соціального і на-ціонального визволення народу, його духовного відродження пройнята діяльність діячів «Руської трійці», зокрема Маркіяна Шашкевича, членів Кирило-Мефодіївського братства, молодшого покоління борців за волю України - Миколи Махновського, Івана Липа, Ольги Басараб, Олени Теліги та інших.
Яскравим виявом патріотично-національних почуттів українців стала поява вірша поета і етнографа Павла Чубинського «Ще не вмерла Україна». Жодному іншому творові не судилася така велична і трагічна доля. Велична, бо в ньому втілена споконвічна мрія народу стати суверенним, здобути волю, виражена незламна віра у відродження України. А трагічна, бо понад сто-ліття пісню-гімн переслідували, забороняли, знищували - але не знищили.
Функцію національного гімну пісня «Ще не вмерла Україна» виконувала протягом усього часу існування Української держави. Однак державне зат-вердження отримала лише згодом - 15 березня 1939 року - як офіційний гімн
Карпатської України, що виникла 1939 року. Цим актом було підкреслено зв'язок традицій державності України. Але, на жаль, Карпатська Україна про-існувала недовго. Разом з її упадком гімн «Ще не вмерла Україна» був заборо-нений шовіністичним угорським урядом, так само, як більше сімдесяти років був заборонений на Радянській Україні. З 1 січня 1950 року тут офіційним гімном був затверджений казенно-фальшивий текст «Живи, Україно».
Та настав час відродження, воскресіння. Воскресла Україна, відроджу-ються національні традиції, її символіка, патріотичні і духовні гімни, а се-ред них і «Ще не вмерла Україна». Тисячі і тисячі вірних синів народу з цією піснею на устах боролись за волю України, страдали у царських і сталінсько-беріївських тюрмах, ішли на заслання, гинули героїчною смер-тю у повстанських загонах. Студенти-герої Крутів (ми вже згадували про них), котрі уціліли, потрапили в полон, і їх майже всіх жорстоко замучили банди Муравйова. Коли побитих, замордованих другого дня вели на розстріл, гімназист Пінський, родом із Західної України, заспівав «Ще не вмерла Україна», його підтримали й інші полонені, та ворожі постріли назавжди обірвали нескорені юнацькі голоси.
А сьогодні це символ, який затверджений Конституцією України. І, зви-чайно, найкращі сьогодні слова про її автора Павла Чубинського та компо-зитора Михайла Вербицького.
З довідкою про них нас ознайомлять члени довідкової групи. Учень. Народився Павло Чубинський 27 січня 1839 року в Борисполі по-близу Києва.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Бесіди з учнями про символи України Стою струнко й урочисто, коли звучить гімн моєї держави

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок