Головна Головна -> Інше українською -> Педагогіка -> Розвиток в Україні системи дистанційної освіти

Розвиток в Україні системи дистанційної освіти

Назва:
Розвиток в Україні системи дистанційної освіти
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
11,10 KB
Завантажень:
448
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Контрольна робота
Розвиток в Україні системи дистанційної освіти


Вступ
Третє тисячоліття не лише ставить перед нашою країною нові завдання, а й пропонує одночасно засоби для їх вирішення. Одним з таких завдань є інтеграція України у Світове співтовариство, що передбачає активну участь її громадян у глобальних процесах, а відтак і підготовку значної кількості спеціалістів, здатних ефективно працювати в умовах світової інтеграції. Для здійснення цього традиційними засобами необхідні значні кошти на закордонні відрядження, організацію міжнародних зустрічей, запрошення іноземних викладачів для підготовки українських фахівців тощо. За нинішньої соціально-економічної ситуації в Україні знайти їх досить проблематично. Вирішувати цю проблему значною мірою покликані сучасні інформаційні та телекомунікаційні технології, технології дистанційного навчання.
Зокрема, з 1999 року з Ініціативи Світового банку реалізується проект створення Навчальної мережі глобального розвитку (НМГР), опорними вузлами якої мають стати Центри дистанційної освіти в різних країнах. До 2005 року в мережі мають функціонувати 50 аналогічних центрів. Донорами проекту виступають урядові і неурядові організації різних країн. За період 1999 по 2001 рік будуть побудовані і започаткують свою роботу перші 10 пілотних центрів (6 - в Африці та Латинській Америці, 4 - в Азії і Центральній Європі, у тому числі один з них - в Україні).
НМГР використовуватиме найсучасніші технології (комп'ютери, Інтернет, супутниковий зв'язок, цифрові камери, інтерактивне відео, лазерні диски) з тим, щоб проводити курси, семінари, заняття, дискусії з різних тем і джерел знань для учасників НМГР в усьому світі.
Україні для побудови та підтримки протягом перших трьох років Українського центру дистанційного навчання у 2000 році Уряд Канади виділив у вигляді гранту близько 1,9 млн. доларів США. Такий Центр створено на базі Української Академії державного управління при Президентові України.
В Україні функціонує земна станція супутникового зв'язку для прийому і передачі даних. Радіозв'язок "Вашингтон - Київ" здійснюється через супутник LORAL ORION.
Завдяки НМГР географічні відстані перестали бути перепоною розповсюдженню знань. З відкриттям Українського центру дистанційного_навчання учасники НМГР у нашій державі зможуть слухати презентації з інших частин світу, беручи інтерактивну участь як у традиційному навчальному процесі, так і організовуючи свої презентації для іноземних партнерів. Слід зауважити, що НМГР не спрямована на те, щоб розповсюджувати західні цінності серед інших країн. Метою створення Українського центру дистанційного навчання є підтримка громадянського суспільства та відкритості в Україні, покращання іміджу та збільшення довіри до нашої держави у світі, сприяння її європейській інтеграції, підтримка ринкових реформ і стабільного розвитку та нарощування управлінського потенціалу.
Для органів державного управління та громадських організацій Український центр дистанційного навчання НМГР може надавати такі послуги:
Перший досвід діяльності Українського центру дистанційного навчання засвідчив, що значний науково-педагогічний потенціал Української Академі державного управління при Президентові України зможе значне посилити реалізацію освітніх можливостей Центру в галузі підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації державних службовців. Залучення до навчання у Центрі широкого кола підприємств, організацій та громадян України дасть змогу створити на базі Академії Інститут адміністративного, економічного та політичного менеджменту, який надаватиме широкий спектр освітніх послуг не лише в галузі державного управління, а й сумісних спеціальностей.
У той же час у діяльності Центру необхідно враховувати необхідність забезпечення його ефективної взаємодії з навчальними закладами України, які здійснюють підготовку спеціалістів у галузі державного управління і сумісних спеціальностей, та подальшого розвитку мережі дистанційного навчання державних службовців. Для цього Центру дистанційного навчання НМГР слід забезпечити вихід на український ринок освітніх послуг, що посилить його подальшу життєздатність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Інше на тему: Розвиток в Україні системи дистанційної освіти

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок