Головна Головна -> Інше українською -> Педагогіка -> Диференційоване навчання в школі. Педагогічні ідеї В.О.Сухомлинського

Диференційоване навчання в школі. Педагогічні ідеї В.О.Сухомлинського

Назва:
Диференційоване навчання в школі. Педагогічні ідеї В.О.Сухомлинського
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,25 KB
Завантажень:
332
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
контрольна робота
на тему:
Диференційоване навчання в школі. Педагогічні ідеї В.О.Сухомлинського


Диференційоване навчання в школі.
Класно-урочна система потребує вдосконалення навчального процесу диференціацією завдань і методики навчання залежно від можливостей учнів. Навчально-виховний процес, що враховує типові індивідуальні особливості учнів, прийнято називати диференційованим. А навчання за таких умов – диференційованим навчанням.
У навчальному процесі застосовують такі види диференціювання.
За здібностями. Учнів розподіляють на навчальні групи за загальними або за окремими здібностями. У першому випадку за результатами успішності учнів розподіляють по класах А. Б.В і навчають за відповідними програмами. Можливі переведення з одного класу, до іншого. Таке диференціювання викликає сумніви. Дитина, яка потрапила до класу здібних учнів, може вважати себе кращою за інших, що нерідко спричиняє відхилення від норм у вихованні. Крім того, слід мати на увазі, що здібності дитин розвиваються, і важливе значення для її ро-витку мають умови, в які вона потрапляє. До того ж, здібності людини можуть виявлятися на різних вікових стопах.
За відсутністю здібностей. Учнів, що не встигають з тих чи тих предметів, групують у класах, в яких ці предмети вивчають за менш складної програмою. За майбутньою професією. Навчання дітей у школах музичних, художніх, з поглибленим вивченням іноземних мов. За інтересами учнів. Навчання в класах або школах з поглибленим вивченням фізики, математики, хімії, інших предметів. Такі класи створюють у школах за умовах великої кількості учнів, які виявляють підвищений інтерес до певних предметів. За атлантами дітей. Пошук талановитих дітей і створення умов для їх всебічного розвитку. Пошук здійснюють через проведення різноманітних конкурсів, олімпіад. Диференційоване навчання у практичній діяльності вчителя може виражатися в тому, що всі учні отримують завдання однакової складності, але слабшим з них під час їх виконання надають індивідуальну допомогу, або слабшим учням дають окремі, посильні для них завдання.
Учні з дуже високими навчальними можливостями. Характеризуються здатністю швидко засвоювати матеріал, вільно вирішувати, завдання з інтересом самостійно працювати, потребують завдань підвищеної складності. Учні з високим рівнем навчальних можливостей – мають міцні знання, володіють навичками самостійної роботи, не поступаються першій групі в засвоєнні матеріалу, але не завжди старанно закріплюють вивчене, бо їм не властива висока працездатність, потребують корекції їхньої роботи, періодичного контролю навчальної діяльності. Учні з середніми навчальними можливостями – характеризуються здатністю нормально вчитися окремим притаманна висока виучуваність за низької навчальної працездатності, інших – середня виучуваність за середньої працездатності, потребують оперативної підтримки й допомоги педагога. Учні з низькими навчальними можливостями – мають низький рівень виучуваності або навчальної працездатності, потребують спеціального підходу педагога.
Диференційоване навчання на уроці потребує ґрунтовної підготовки педагога, певних умінь. Необхідно вивчати індивідуальні особливості учнів, розподілити їх за групами, розмістити ці групи; підібрати консультантів; розробити заняття в деяких; чітко сформулювати основні й додаткові запитання, визначити час на їх виконання; продумати систему оперативного контролю; поєднувати індивідуальну, групову і фронтальну роботу, продумати власну педагогічну діяльність на заняття; підготувати необхідні дидактичні матеріали.
Позитивним у деференційованому навчанні є те:
а) воно дає можливість ставити перед учнями навчальні завдання що передбачають пошук;
б) створюються передумови для використання комплексних розумових дій;
в) навчальні завдання розв’язуються у процесі спілкування членів групи, що сприяє вихованню колективізму, формуванню комунікативних якостей, поділу праці між членами групи;
г) учитель здійснює керівництво навчальним процесом опосередковано.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Диференційоване навчання в школі. Педагогічні ідеї В.О.Сухомлинського

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок