Головна Головна -> Інше українською -> Педагогіка -> Походження та види образотворчого мистецтва.

Походження та види образотворчого мистецтва.

Назва:
Походження та види образотворчого мистецтва.
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,32 KB
Завантажень:
476
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
ТЕМА АСОЦІАТИВНО-ОБРАЗНА МОВА
УРОК №
Тема. Походження та види образотворчого мистецтва.
Мета: дати поняття про мистецтво та його види; сформу-вати уявлення про образотворче мистецтво, його види та жанри, походження перших мистецьких творів, зародження графіки, живопису, скульптури, декоративно-прикладного мистецтва, дизайну; визначити специфічні засоби виразності в кожному із видів образотворчого мистецтва.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Обладнання: для вчителя – фотографії розписів Альтаміра, Ляско, Фон – де – Гом, речей, знайдених на стоянках первісної людини, виставка репродукцій картин різних жанрів; для учнів – словник для запису термінів з образотворчого мистецтва.
Хід уроку.
Організаційний момент
Повідомлення теми уроку
Мотивація навчальної діяльності
Бесіда.
Як ви думаєте, коли людина почала малювати? Що вона хотіла показати у своїх малюнках?
Слово вчителя.
Сьогодні ми дослідимо походження перших мистецьких творів, виконаних рукою людини, та зародження різних видів образотвор-чого мистецтва.
4. Пояснення нового матеріалу
Розповідь учителя.
Мистецтво — частина духовної культури, характерною особ-ливістю якої є образне (художнє) зображення життя. Усі види мистецтва можна класифікувати на такі групи:
а) часові — види мистецтва, що існують обмежений час, не маю-
чи просторового носія (музика, декламація, література — в ній дія
розгортається в часі);
б) просторові — існують у просторі в обмеженому об'ємі необме-жений час (архітектура, образотворче мистецтво);
в) просторово-часові, змішані (театр, опера, естрадно-циркове мистецтво, балет тощо).
Вони існують обмежений час і мають про-сторових носіїв — артисти, декорації.
Образотворче мистецтво — це реальне або фантастичне відобра-ження дійсності в зримих художніх образах. Залежно від того, як, з якого матеріалу, якою технікою виконано твір, розрізняють такі види образотворчого мистецтва: живопис, графіка, скульптура, декоративно-прикладне мистецтво, дизайн.
Робота над формуванням термінів.
Учитель дає визначення видів .образотворчого мистецтва, учні записують їх у словниках.
Розповідь учителя.
З історії відомо що розвиток первісної людини, відповідно й культури, має такі етапи
(запис на дошці):
палеоліт (старокам'яний вік) — 35—10 тис. до н. с;
мезоліт (середньокам'яний вік) — 10—6 тис. до н. с;
неоліт (новокам'яний вік) — 6—2 тис. до н. є.;
епоха бронзи — 2 тис. до н. є.
Мистецтво виникло разом з іншими видами первісної культури в період становлення первісної людини як соціальної істоти. Най-давніші художні твори — відбитки людської руки, малюнки звірів «штрихами» або заплутаними лініями. Пізніше наскальні малюн-ки зображали звірів, сцени полювання. Отже, найдавнішим видом мистецтва є графіка.
Живопис уперше з'явився близько 40 тисяч років тому на стінах печер — печерний живопис. Первісні художники, використовуючи природні пігменти, створювали кольорові розписи, героєм яких був звір — джерело життя (їжа) і водночас смертельна загроза для людини. Створені в ті давні часи малюнки вражають майстерністю виконання й виразністю зображення тварин. Так, могутні бики, антилопи, коні мчаться або падають, поранені стрілою, на стінах і склепіннях печер Альтаміра, Ляско, Фон-де-Том. (Учитель демонс-трує фотографії розписів печер.)
Перші скульптурні твори також належать до первісного мистец-тва. Це були жіночі фігурки — символи родючості, скульптурні або рельєфні зображення звірів. З розвитком і ускладненням людського суспільства розвивається і мистецтво, виникають нові його види. Ще у первісних людей з'явилася потреба прикрашувати свій одяг, речі, якими вони користувалися. Зароджується декоративно-прикладне мистецтво. (Учитель демонструє: фотографії витворів первісної лю-дини, знайдених у с. Межиріч, Чернігівської області: малюнків, виконаних на великих кістках мамонтів, дрібних фігурок і;і глини, черепашок, а також вирізаних і;і каменю і би ні і і и мамон гін статуе-ток, знайдених у Кам'яній могилі — місці стоянки первісної людини біля Запоріжжя.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Інше на тему: Походження та види образотворчого мистецтва.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок