Головна Головна -> Інше українською -> Педагогіка -> Оздоблення серветки (урок)

Оздоблення серветки (урок)

Назва:
Оздоблення серветки (урок)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,23 KB
Завантажень:
249
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Тема: Оздоблення серветки.
Мета: Навчити дітей вишивати хрестиком рослинні і геометричні орнаменти. Закріпити знання про властивості ниток і призначення текстильних матеріалів. Удосконалювати навички користуватися ножницями, голками, наперстком, п'яльцями.
Матеріали та обладнання: Голка, наперстки, кольорові нитки, ножниці, канва, папір у клітку, таблиці правил безпечної праці і санітарно-гігієнічних вимог, готові вироби (серветки).
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку І. Організаційна частина
І. Перевірка наявності необхідних матеріалів та інструментів. Чергові на перерві під керівництвом учителя розкладають на робочих місцях учнів матеріали, інструменти, приладдя.
- Діти, перевірте, чи в кожного з вас на парті є тканина для вишивання, ножниці, голки, папір, олівець, кольорові нитки.
- Як потрібно правильно розкласти інструменти на робочому місці? - Так, ножниці з правого боку, перед вами тканина, подушечка із голкою, папір та олівець.
II. Актуалізація опорних знань.
- Діти, на минулому уроці яким швом ви навчилися вишивати?
- Діти відповідають "хрестиком".
- Пригадайте, як правильно вишивати цим швом?
- Діти розповідають.
ІІІ. Мотивація навчально-трудової діяльності.
- Сьогодні ми з вами вже пригадали, як правильно вишивати хрестиком. І ось, я покажу які гарні серветки, доріжки, рушники, сорочки вишиті хрестиком.
- Діти, скажіть, а які ще вироби можна прикрасити вишивкою? - Так, правильно, покривала, сукні, скатерті. Ось такі гарні серветки ми будемо з вами вишивати, це чудове прикраса для дому. Вишивати можна на спеціальній тканині (канві) або панамі. Коли ви подивитеся на заготовлені вами орнаменти, то помітите, що вони повторюються. Та частина узору, яка повторюється, називається рапортом.
- А зараз, ми починаємо вишивати червоними нитками частину орнаменту. Тепер візьміть голку, заправте в неї нитку і починайте вишивати.
IV. Подача нового матеріалу.
Пригадайте діти:
- До яких швів відноситься хрестик?
- Які ви знаєте орнаменти?
- Яку частину орнаменту ми маємо вишити на наступному уроці?
- Діти відповідають на ці питання. Учитель показує дітям зразки і запитує:
- Як ви вважаєте, в чого треба починати роботу, щоб вишити таку серветку?
- Правильно, треба дібрати узір, кольорові нитки, потім перезняти узір, рахуючи квадратики на папері в клітку або міліметровку. Зараз ми виконуємо тренувальну вправу, навчимося шити хрест.
Вишивання хрестом виконується двома діагональними стібками, що перехрещуються. При правильному виконанні хреста на виворотній половині повинні проходити рівні прямі смуги в одному напрямі.
Учитель на дошці показує, як виконувати хрестик.
Проводимо першу лінію горизонтально, ставимо на початку крапку, відкладаємо 1 клітинку і провадимо ще одну лінію, паралельну до першої, крапку В. Коли хрест іде по одній рівній лінії горизонтально, то всі стібки виконуються спочатку в один бік, а потім вони перекривають стібками в протилежний бік. Від крапки А і В вправо через 0,5 см (через клітку) ставимо крапки через утворений квадратик проводимо косу лінію спочатку в один бік, а потім в протилежний.
Учитель перевіряє, як учні виконують вправу. А тепер давайте повторимо, як шити хрестик. Діти повторюють послідовність виконання лічильного шва - хрестик.
Учитель виставляє інструкційну картку.
- Хто скаже, які інструменти ми повинні мати при вишивці?
- Правильно. Це голки, нитки, ножиці, наперсток, п'яльця.
- Діти, а хто знає, для чого використовують п'яльця?
- Правильно, для того, щоб тримати тканину в натягнутому стані і вберігати вишитий узор від стягування. Учитель демонструє учням п'яльця і показує як заправити в них нитку.
V. Самостійна робота.
- А тепер виконуємо тренувальну вправу за нашою попередньою розміткою, прошиваємо один ряд. Учитель виконує декілька стібків і демонструє їх учням, звертає увагу на стібки, які утворилися на зворотньому боці.
- А тепер продовжуємо рядок. Діти вишивають на папері в клітку за попередньою розміткою.
- А тепер кінець нитки закріпіть на зворотньому боці, зробіть петлю в яку просуньте голку і таким чином затягніть її.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Оздоблення серветки (урок)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок