Головна Головна -> Інше українською -> Педагогіка -> Бесіда Відповідальність батьків за збереження здоров'я дітей.Шкідливість алкоголю і куріння

Бесіда Відповідальність батьків за збереження здоров'я дітей.Шкідливість алкоголю і куріння

Назва:
Бесіда Відповідальність батьків за збереження здоров'я дітей.Шкідливість алкоголю і куріння
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
2,70 KB
Завантажень:
99
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Відділ освіти
Тлумацької райдержадміністрації
Будзинська СЗОШ
Бесіда
Відповідальність батьків за збереження здоров'я дітей.
Шкідливість алкоголю і куріння


4. Бесіда
Відповідальність батьків за збереження здоров'я дітей.
Шкідливість алкоголю і куріння
«Живі квіти землі» – так поетично назвав дітей Горький. І ми з вами повинні зробити все для того, щоб дати можливість цим квітам повністю розцвісти, розпустити пелюстки.
Тому сьогоднішня наша розмова про відповідальність батьків за збере-ження здоров'я дітей.
Найперше хочу зупинитися на дотриманні дітьми режиму дня, тобто розпорядку праці, відпочинку, сну, їжі, занять фізичними вправами, інших видів діяльності протягом дня.
Сон – один з важливих елементів режиму дня. Під час сну весь організм відпочиває, а мозок продовжує працювати. Його кровопостачання збільшуєть-ся і температура підвищується. Кажуть, що в цей час у мозку проходить обробка інформації, яка поступила за день, проводиться її аналіз і сортуван-ня, після чого «потрібна» організму інформація закладається в пам'ять.
Тому організація сну школярів вимагає особливої уваги. Головною умовою його повноцінності є тривалість. Вона повинна відповідати віку дитини.
Вік дитини Сон
7-10 років 11-10год
11-14 років 10-9 год
15-17 років 9-8 год
Скорочення сну на 2-3 год. для дітей 7-10 років порушує кровообіг мозку, зменшує рух, силу нервових процесів. У 12-13-річних школярів таке скорочення сну знижує їх працездатність на 30 відсотків.
Харчування. Увага до харчування дітей важлива тому, що у шкільному віці найбільше допускається помилок в його організації. Найбільш типовими серед них є: недостатній і нашвидку приготовлений сніданок, відмова від сніданку че-рез дефіцит часу, нерегулярне харчування, шкідливі звички, нераціональне харчу-вання. Ці причини і зумовлюють зростання шлунково-кишкових захворювань.
Заняття фізичними вправами. Вони також повинні займати відповід-не місце в режимі дня школяра. Фізичні вправи можуть використовувати-ся в різних формах: ранкова гімнастика, довгі прогулянки, різні рухливі ігри на повітрі, уроки фізкультури, заняття в спортивних секціях.
Наша розмова про здоров'я дитини буде недостатньою, якщо не відмітити згубний вплив на нього шкідливих звичок – куріння, алкоголю, наркотиків.
Куріння. Його називають чумою 20 століття. Як повідомляє Всесвітня організація охорони здоров'я людини, куріння – це причина 20 відсотків смертей. Велике занепокоєння викликає куріння серед школярів.
А для успішної боротьби з ним потрібно знати причини, що породжу-ють це зло. Це, по-перше, приклад дорослих і в першу чергу батьків; по-друге, недостатня активність у боротьбі з курінням; по-третє, недостатня дія антинікотинової пропаганди; по-четверте, доступність тютюнових виробів для підлітків; по-п'яте, реклами тютюнових виробів.
Як свідчить статистика, причини куріння серед школярів такі:
- підтримка товариша – 27,1%;
- цікавість – 19%;
- бажання показатися дорослим – 5,4%;
- не вказали причин – 48,5%.
У боротьбі з курінням серед школярів, як і у всіх інших аспектах виховання, необхідний постійний зв'язок школи і сім'ї. В єдності їх зусиль – запорука успіху.
Вживання алкоголю. Абсолютно недопустиме для дітей і підлітків. Дуже згубний вплив алкоголю на здоров'я дитини. Для 12-13-річних дітей 0,25 л горілки є смертельною дозою. Що швидше починається вживання алкоголю, то швидше розвивається хвороблива пристрасть до нього. Якщо регулярне вживання починається в 13-15 років, то така пристрасть виникає уже через рік, якщо в 15-17 – то через 2-3 роки, якщо в 22-25 – то через 5-7 років.
Алкоголь не тільки шкодить здоров'ю, але й погано діє на психіку людини.
Проте вживання алкоголю має місце серед дітей і підлітків. Статисти-ка свідчить, що серед тих, хто знаходиться на обліку в інспекції у справах неповнолітніх, підлітків, що почали випивати в 11-13 років – 40 %, в 14-15 –40 %, в 16-17 – 20 %. Усі випадки вживання спиртних напоїв дітьми і близь-ко 80 % підлітками лежить на совісті батьків, їх перше знайомство з алкого-лем відбувається з дозволу батьків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Бесіда Відповідальність батьків за збереження здоров'я дітей.Шкідливість алкоголю і куріння

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок