Головна Головна -> Інше українською -> Педагогіка -> Пластичне зображення персонажів казки «Колобок».

Пластичне зображення персонажів казки «Колобок».

Назва:
Пластичне зображення персонажів казки «Колобок».
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
2,93 KB
Завантажень:
433
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
УРОК №
Тема. Пластичне зображення персонажів казки «Коло-бок».
Мета: учити передавати в дрібній пластиці характерні риси тварин, особливості форми їхнього тіла, руху, про-порції частин тіла; удосконалювати навички роботи з пластичним матеріалом; розвивати почуття ритму, гармонії; ознайомити з роботою скульптора-ані-маліста.
Тип уроку: комбінований.
Техніка виконання: дрібна пластика.
Обладнання: для вчителя — діапроектор, екран, діафільм «Знайомство з природою», опудало зайця-біляка, аудіозапис музичного твору «Казки Віденського лісу» І. Штрауса, фоторепродукції скульптур: Донателло «Кінна статуя кондотьєра Гаттамелати», Е. Фаль-коне «Мідний вершник», М. Мікешин «Кінна статуя Б. Хмельницького», робіт В. Ватагіна, І. Єфімова, П. Клодта, Є. Лансере, вироби народних майстрів, учнівські роботи дрібної пластики; для учнів — аль-бом, простий олівець, гумка, дощечка для ліплення, глина, стека.
Хід уроку
Організаційний момент
Повідомлення теми уроку
Мотивація навчальної діяльності
Слово вчителя.
На минулому уроці ми вивчали анімалістичний жанр й ознайо-мились із професією художника-анімаліста.
Сьогодні ми розглянемо цей улюблений вами жанр у скульптурі й ознайомимось із важкою, але дуже потрібною професією скуль-птора-анімаліста.
IV. Пояснення нового матеріалу
Розповідь учителя.
(Під музику І. Штрауса вчитель демонструє кадри із зображен-нями різних тварин, звертаючи увагу на їхні характерні риси, фор-ми тіла, пропорції, особливості руху, забарвлення; нагадує про те, що багато видів тварин занесені в Червону книгу України.)
Як вам уже відомо, анімалістичний жанр пов'язаний із зобра-женням тварин у всіх видах образотворчого мистецтва. Скульптор, що спеціалізується в цьому жанрі, називається анімалістом.
З історії ви знаєте, що перші зображення тварин належать до епохи палеоліту (33 тис.років до н. є.). Мистецтво цього періоду відбиває головні життєві інтереси первісної людини — полювання
і рибальство.
На території України в період трипільської культури (наприкінці 4—3 тис. до н. є.) майстри на глиняних посудинах серед орнаменталь-ної композиції розміщали стилізовані зображення людей і тварин: собаки, бика, козла тощо, виготовляли фігурки із глини.
У 7 ст. до н. є. у степах між Доном і Дунаєм з'явилися кочові пле-мена скіфів. Своєрідним і яскравим художнім явищем був так зва-ний звіриний стиль з характерними зображеннями тварин і птахів, якими прикрашали предмети побуту.
З великою любов'ю зображували тварин скульптори Старо-давнього Риму, епохи Відродження, Просвітництва, 19—20 ст. Роздивіться фоторепродукції: Донателло «Кінна статуя кондотьєра
Гаттамелати», Е. Фальконе «Мідний вершник», М. Мікешин «Кінна статуя Б. Хмельницького
(Учитель демонструє фоторепродукції.) Це величезні монументальні скульптурні твори.
Але для нас особливо інтересними є твори дрібної пластики, декоративно-прикладного мистецтва.
У багатьох музеях зберігаються роботи відомих скульпторїв-анімалістів Є. Лансере, П. ІСлодта, В. Ватагіна, І. Єфімова й інших майстрів. (Учитель демонструє фоторепродукції: П. Клодт «Кінь з лошам», І. Єфімова «Лань з дитинчам», В. Ватагін «Мавпа».)
Ми з теплотою й милуванням дивимось на дрібну пластику на-родних майстрів, які застосовують різні матеріали: метал, камінь, порцеляну, кераміку, роги, кістки, пластичну масу тощо. (Учитель демонструє косівські, опішнянські іграшки, різьблення по кістці й рогу місцевих майстрів декоративно-прикладного мистецтва.)
Скульптор-анімаліст перед тим, як приступити до втілення своїх задумів у матеріал (камінь, метал, кераміку, дерево, глину), уважно вивчає анатомію тварин, їхню форму, будову, рух, пізнає їхні властивості й звички.
Запитання до класу
Який є найкращий спосіб фіксації спостережень за тваринами? (Начерк.)
Слово вчителя.
Давайте і ми перед тим, як зобразити в глині зайчика — персо-нажа казки «Колобок», зробимо начерки з опудала зайця-біляка.
V. Практична робота
Учні виконують начерки опудала зайця-біляка. Учитель працює паралельно з ними й демонструє їм свій начерк.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Пластичне зображення персонажів казки «Колобок».

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок