Головна Головна -> Інше українською -> Педагогіка -> інша робота на тему: Поетична та пісенна творчість України на шляху становлення державності і Незалежності

Загрузка...

Поетична та пісенна творчість України на шляху становлення державності і Незалежності / сторінка 3

Назва:
Поетична та пісенна творчість України на шляху становлення державності і Незалежності
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
7,52 KB
Завантажень:
484
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Жодна держава світу не може похвалитися такою скарбницею. У важкі для України часи, у період тиску Комуністичного режиму наші поети, композитори оспівували свій нард, землю і мелодії пісень глибоко западали в душу нашого народу.
Викладач української мови і літератури:
Андрій Малишко – поет-лірик від Бога.
Його голос, то ніжний і схвильований, як перші слова кохання. Постать Андрія Малишка не блякне, вирізняється глибокою поетичною самобутністю, власним баченням світу. Андрій Малишко захоплюється пісенністю своєї лірики, а тому кожен рядок бринить за камертоном української народної пісні.
Дитинство поета було важким, хоча й благополучним. Народився поет 14 листопада 1912 р. Він з дитинства найперш виніс незрадливу любов до рідної землі, та матері, до рідної пісні. Перші друковані вірші студента А.Малинка побачили світ на сторінках журналу “Молодий більшовик”. З-під пера А.Малишка вилилась пристрасна, пекуча й ніжна пісня любові до Вітчизни – “Україно моя”.
Україно моя, далі, грозами свіжо пропахлі,
Польова моя мрійнице. Крапля у сонці з весни.
Я віддам свою кров, свою силу і ніжність до краплі,
Щоб з пожару ти встала, тополею в небі росла.
З роками голос А.Малишка міцнів, наливався силою. Поет починає пильніше придивлятися до життя, глибше сягати в сутність складних вічних проблем, бачить загальнолюдське.
Любив Малишко рідну мову, рідне слово і пісню над усе. Він наголошував, що без мови все мертве. Без мови немає життя. Більшість творів його інтимна лірика – це пісні, покладені на лірику. Багато Малишкових пісень стали воістину народними в найповнішому розумінні цього слова і насамперед це – “Пісня про рушник”, яку народ усе-таки називає по-своєму, пісня “Рідна мати моя...”.
Звучить “Пісня про рушник”.
Викладач: Це гідний пам’ятник матері вкраїнській, який вдячний син звів на віки вічні. Ця пісня глибоко національна. Її не можна перекласти іншою мовою, бо образність її тримається на вишиваному українському рушникові, з яким у нас пов’язано все – від народження до останнього шляху.
У більшості пісень Малишка – роздуми над людською долею, оспівування найсвітлішого почуття кохання, живе краса природи, краса людини праці.
Плідною виявилася праця композитора Олександра Білаша з нашим земляком – поетом Дмитром Павличком.
Справедливо говорять, що біографія поета – в його віршах. З поезії Дмитра Павличка справді можна дізнатися про життєвий шлях, становлення характеру, про погляди та переконання чи не більше, ніж з підручників, монографій, досліджень, де йдеться про цього талановитого поета.
Народився Дмитро Васильович Павличко 28 вересня 1929 року в селі Стопчатів на Івано-Франківщині в селянській сім’ї. В одному з ранніх віршів “Дві ялинки” йдеться про те, як у передноворічний вечір хлопчик продає ялинку, бо ж “Треба купить бараболі матері хворій своїй”. З цих та інших віршів постає узагальнена картина гіркої долі гуцульської бідноти, безнадії, горя.
Павличко завжди в шуканнях, він черпає з багатющої спадщини попередників – особливо І.Я. Франка, М.Рильського, з котрим його єднає громадянське звучання поезії, прагнення пронести свої ідеали крізь шкаралупу дрібно буденного, вимушеного, філософська заглибленість у сутність вічних, загальнолюдських проблем.
Подорожі по світу (Куба, Канада, Америка), ряд інших країн, глибоке ознайомлення зі світовою літературою не тільки розширили його уявлення про світ, а й наблизили до нього поезію Заходу і Сходу, збагатили художню палітру. Так, він блискуче оволодів такою складною віршованою формою, як сонет, зробив чималий внесок у його цікавий різновид – білий сонет, відродив у сучасній поезії жанр притчі.
Вшановується постать вірного сина України, якому судилося пройти тернистим шляхом:
Йому призначено й далі йти,
Через усі весілля наші й тризни,
Через любов нашої мети....
...В майбутнє сонце нашої Вітчизни.
Яскравою сторінкою увійшла в творчість українського народу пісня “Два кольори” на слова Д.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Інше на тему: Поетична та пісенна творчість України на шляху становлення державності і Незалежності

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок