Головна Головна -> Інше українською -> Педагогіка -> Магістерська робота Проблема “дітей вулиці” в Україні

Магістерська робота Проблема “дітей вулиці” в Україні / сторінка 15

Назва:
Магістерська робота Проблема “дітей вулиці” в Україні
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
56,94 KB
Завантажень:
67
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31 

Метою вуличної соціальної роботи є розробка і реалізація, спільно з підлітком, вільї від насилля стратегії дій (поведінки). Передумовою для цього, перш за все, є підвищек впевненості у собі і самооцінки. Щоб цього досягти, створюються ситуації, у яких підліт може пізнати свої сильні сторони і довести їх [16,с.145].
Яскравим є приклад практичної роботи з попередження насилля (насильських дій) за рахунок переміщення конфлікту, розбіжностей на рівень бесіди; група з 40-50 підлії віком від 14 до 20 років зустрічалась кожного вечора на своєму традиційному місці збо; безпосередньо біля житлових будівель. Це існувало для деякої частини групи ще будівництва. Ситуація загрожувала погіршиті Спільно з працівниками будівельно-житлової компанії працівником офісу цієї частини міліцією, жильцями, підлітками і вуличними соціальними працівниками був призначений перший спільний термін (час зустрічі) для бесіди. Причому мова йшла не про повтор незадоволення і докорів по відношенню один до одного, а про спільну розробку вирішення цієї проблеми [54,с.45].
Протягом двохнаступних зборів вирішили, що буде створене захищене місце для зустрічей на території цього району. Витрати на це взяло на себе "Любекс будівельне об'єднання. У підлітків і жителів району, які переймалися цією проблег ступінь агресивності у поведінці знизився вже на фазі планування.
Завдяки спільній роботі всіх учасників ситуації, вона була позитивно вирішена з початку будівництва нового місця зібрання. Цей приклад демонструє, як за допомогою цілеспрямованого втручання можна запобігти насильницьким конфліктам. [8,с.2].
Головною умовою вуличної роботи є створення можливості користання послугами фахівців. Допомога включає не лише підтримуючі бесіди, але й надання приміщення, у якому клієнти можуть відпочити, пережити важкий час чи провести вільний [24,с.45].
До основних форм вуличної соціальної роботи відносять: ігротеки, дискотеки, вуличний театр, консультування, надання інформації в пункті соціальної підтримки [26,с.86].
У роботі з дітьми вулиці працівники консультпункту надають доступну інформацію про вплив психотропних речовин. Але, коли наказати підлітку «не вживай алкоголь» він зробить навпаки, тому до всього потрібно підходити адекватно.
Як вважають спеціалісти з
підлітками потрібно вести розмову по діловому спокійно. Вся ця робота спрямована на те, щоб підліток сам дійшов до правильного вибору.
Основними завданнями спеціальних працівників є:
виявлення та налагодження контакту привернення їхньої уваги ;
надання інформації пор шляхи збереження здоров’я;
сприяння усвідомленню і прийняттю однолітками з вулиці позитивних стереотипів соціальної поведінки;
виконання посередницької допомоги у встановленні контактів з дорослими та іншими соціальними інститутами, спроможними надати допомогу;
допомога в захисті від будь-якого насильства;
надання первинної медичної допомоги;
надання мінімальних соціальних послуг (доставка їжі); [29,с.278].
Також розроблено цикл занять, тренінгів, вправ, у яких діти і підлітки беруть активну участь. Для прикладу можна запропонувати кілька різних форм роботи з дітьми вулиці.
Бесіди: «Чому люди вживають алкоголь і наркотики ?», «Вікові особливості підлітків !».
Мозковий штурм: «Роль сім’ї у розвитку алкогольної залежності».
Рольові ігри: «Умій сказати – ні !», «Життя з хворобою».
Вправи: «Шприц», «Лінія життя» та інші. Індивідуальна робота вуличного соціального працівника з клієнтом є тривалою. Групова робота – це робота за допомогою якої можна побачити не тільки проблеми кожного члена, але й можливості їхнього вирішення. [24,с.45-56].
Саме тому вуличному соціальному працівнику важливо мати можливість скористатися приміщенням для групової роботи. Група додає додатковий досвід проведення вільного часу, участі в масових заходах.
Вулична робота дає більший ефект тоді, коли вона використовує наявний соціальний потенціал мікрорайону, міста, села. При цьому як партнерів варто розглядати не тільки функціонуючі установи (школу, секції, підприємства та інше), але й найближче оточення молодих людей: батьків, ровесників, друзів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31 
Інше на тему: Магістерська робота Проблема “дітей вулиці” в Україні

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок