Головна Головна -> Інше українською -> Педагогіка -> інша робота: Магістерська робота Проблема “дітей вулиці” в Україні

Магістерська робота Проблема “дітей вулиці” в Україні / сторінка 2

Назва:
Магістерська робота Проблема “дітей вулиці” в Україні
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
56,94 KB
Завантажень:
67
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31 

Проблема “дітей вулиці” в Україні не дає про себе забути: щодня тисячі позбавлених домашнього тепла
підлітків на наших очах вживають алкоголь, нюхають клей, жебракують та вчиняють злочини.
Дитину, яка хоч день прожила на вулиці та пізнала принади “легкого життя”, потім дуже важко втримати вдома. Ті, кого привели безпосередньо з вулиці до притулку, потраплять на вулицю по декілька разів, вони вже не можуть ніде втриматися, їх манить “свобода”.
На жаль, дітей, які живуть самі по собі, без опіки, ласки та контролю дорослих, дуже багато. Лише через притулок щороку проходить понад 400 дітлахів.
На “дітей вулиці” як масове соціальне явище почали звертати увагу тільки з початком першої світової війни, при цьому безпритульність розглядалась як один з найбільш суттєвих факторів дитячих правопорушень. Якщо до першої світової війни справа охорони дитинства знаходилась в руках благодійних товариств, то після війни вона стала обов’язком держави у всіх країнах світу. Винятком не стала й Україна, тим більше, що безпритульність набула таких розмірів, що тільки зусиллями державних та політичних структур можна було вирішити цю проблему.
Проблема не тільки залишається, а стає ще гострішою.
Як показують дослідження, дітям, котрі перебувають понад шість місяців на вулиці, притаманний синдром дромоманії. Дромоманія - схильність до бродяжництва, яку розглядаємо не як розлад психіки, а як соціальне явище, тому основна мета у подоланні безпритульності та бездоглядності - це своєчасне виявлення та вилучення дитини з вулиці.
І якщо ми не знайдемо вирішення проблеми дитячої безпритульності, проблеми тих, кого ми називаємо дітьми вулиць, нам залишається лише чекати того дня, коли вже дорослими, вони помстяться за те, що колись не були почуті... І вони матимуть на це привід. Тому проблема потребує негайного вирішення. Це глобальна проблема на данийчас страшна і не вирішена.
Опинившись на вулиці, “новачок” рано чи пізно знайде собі подібних ... чи потрапить до міліції, де з такими дітьми поводяться далеко не лояльно. Далі - повернення до психотравматичної ситуації вдома, або поміщення в притулок, на яке у держави ніколи не вистачає грошей... або нова втеча - назавжди.
Звісно, не всі потрапляють на вулицю саме таким чином. Інших вабить бажання пригод та нових вражень, або вільне від правил та обов'язків життя.
Але майже на всіх чекає одне - голод, хвороби, неувага зі сторони держави та презирство суспільства. Або дитбудинок, колонії для “важких” дітей, де умови утримання чи не гірші за ті, що вони бачать на вулиці.
До подолання дитячої безпритульності потрібно долучатися всім, а особливо вчителям, батькам потрібно проводити профілактику як запобігання безпритульності, або все-таки більше приділяти увагу своїм дітям.
Питаннями соціально-педагогічної допомоги “дітям вулиці” займалися та займаються відомі вчені: Бородуліна С., Бочарова В., Гапон Ю., Дахно Р., Звєрєва
І., Хлєбік С., Клейберг Ю., Максимова Н., Шакурова М. До проблем “Дітей вулиці” зверталися: Моруга Л.; Зінченко А.;Зайчевська Т.; Зайцева З.; Гуляр О.; Максимова Н.; Новік С.; Самолова О.; КапськаА. та багато інших.
Вибір теми бакалаврської зумовило саме те, що проблема на даний час є однією з найактуальніших і не може не зворушити жодного з нас.
Об’єкт дослідження – «діти вулиці», як соціально-педагогічна проблема.
Предмет дослідження - особливості соціально-педагогічної роботи з дітьми вулиці.
Мета роботи - науково обґрунтувати зміст, форми та методи ефективної роботи з “дітьми вулиці”.
Відповідно до об’єкту, предмету і мети ми визначили такі завдання:
охарактеризувати явище “діти вулиці”;
вивчити причини появи “дітей вулиці”;
розглянути зміст, форми та методи роботи соціального педагога з “дітьми вулиці”;
вказати особливості соціально-педагогічної допомоги дітям вулиці.
апробувати соціально- педагогічний інструментарій.
Основні джерела дослідження: література обласної, університетської наукових бібліотек, публікації в соціально-педагогічних, психологічних, філософських часописах, праці вчених, методичне надбання сучасної соціальної педагогіки, бібліотечний фонд ОЦСССДМ.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31 
Інше на тему: Магістерська робота Проблема “дітей вулиці” в Україні

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок