Головна Головна -> Інше українською -> Педагогіка -> Скачати інша робота: Магістерська робота Проблема “дітей вулиці” в Україні

Магістерська робота Проблема “дітей вулиці” в Україні / сторінка 4

Назва:
Магістерська робота Проблема “дітей вулиці” в Україні
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
56,94 KB
Завантажень:
68
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31 

Для того, щоб допомогти таким дітям, необхідно знати, що спричинило сирітство і ставлення самих дітей до свого життя і обставин. Вчені відзначають, що у значної частини дітей, які виховуються у умовах відсутності батьківської опіки розвиваються такі типи поведінки:
пригнічений стан характеризується – пасивністю, апатією;
соціальна провокація характеризується контрастними емоційними реакціями;
гіперактивний тип характеризується легкістю входження в контакти , виражений демонстраційною поведінкою з вираженими інтересами до оточуючих, що сприймається дітьми як гра;
добре пристосовані діти, цей тип характеризується компенсаторною поведінкою, що розвивається, коли не можна задовольнити певні потреби дитини [10,с.76].
Обстеження дітей, які виховуються поза сім’єю свідчить не про відхилення у розвитку, а про формування примусово інших механізмів його функціонування.
Діти вулиці виявляють слабку здатність розвивати свої соціальні ролі, зважаючи на свої можливості встановлювати
дружні стосунки [10,с.58].
Досвід показує, що травмуючим фактором є втрата батьків, позбавлення опіки близьких, розміщення в інтернати-притулки. В таких ситуаціях потрібно дотримуватися таких етапів:
Вилучити дитину з несприятливих умов життя.
Провести діагностику стану дитини.
Відновити соціальні зв’язки дитини в сім’ї, школі [42,с.34].
Говорячи про дітей, які перебувають на вулиці ми повинні мати на увазі, що більшість з них виховуються в несприятливих умовах (батьки алкоголіки чи інше).
Для них характерні всі, або деяка частина особливих характеристик особистості. Це важливо розуміти, щоб в процесі роботи бачити у складній поведінці дитини не навмисну неслухняність, а внутрішню неготовність дотримуватись деяких норм [31,с.145].
Якщо заглянути в інші країни, то можна сказати, що дитяча безпритульність включає в себе не тільки дітей, які не мають де жити, а й дітей які мають житло, а вулиця є для них другою домівкою. У Великобританії дітей вулиці називають до 18 років – це юні втікачі, а після 18 років – бездомні [14,с.85].
Таким чином можна сказати про те, що в багатьох країнах існує соціальна проблема дитяча життєдіяльність, яких обумовлена умовами вулиці. Отже у всіх країнах ця проблема є серйозною і потребує вирішення.
Чинники, що зумовлюють соціальне явище “діти вулиці”.
Кожна дитина – це індивідуальність, яка обирає свій спосіб життя..
Аналіз ситуації було здійснено фахівцями Українського інституту соціальних досліджень наприкінці 90-х років і результатом експертної поведінки оцінки безпритульності дали змогу детально окреслити причини виходу дитини на вулицю це:
Погіршення матеріального становища значної частини населення.
Збільшення незайнятих дітей і підлітків.
Економічна експлуатація дорослими дитини (залучення дітей до крадіжок, шахрайства тощо).
Послабленням відповідальності батьків за утримання і виховання дітей.
Загострення розбіжностей і конфліктностей між батьками і дітьми.
Ослаблення роботи щодоорганізації дозвілля дітей за місцем їх поживання і навчання.
Негативні тенденції у ЗМІ.
На думку експертів сьогодні у ЗМІ створено образ молодої людини, яка не докладаючи зусиль може досягти в житті всього чого захоче. Навіть про долю вуличної дитини фільми закінчуються щасливо. Цей стиль (“легкість життя”) привертає увагу підлітків і вони виходять на вулицю в пошуках нових вражень, як в кіно [53,с.84].
Наявність цих факторів пояснюється працівниками внутрішніх справ, працівниками кримінальної міліції у справах неповнолітніх посиленням контролю з боку дорослих, які експлуатують дітей і отримують свої доходи. [5,с.1-2].
Досить помітно також спостерігається також певна тенденція при висвітленні у ЗМІ проблеми “життя дітей вулиці”, створюються гостро сюжетні фільми з кінцівкою схожою мильні серіали.
Проте поява дітей на вулиці має соціально економічні корені.
В процесі проектування соціальної роботи з дітьми вулиці в рамках даної проблеми дослідники використовували модель “Вертушки”.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31 
Інше на тему: Магістерська робота Проблема “дітей вулиці” в Україні

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок