Загрузка...
Головна Головна -> Інше українською -> Педагогіка -> інша робота: Учись спостерігати прикмети й віщування

Загрузка...

Учись спостерігати прикмети й віщування / сторінка 2

Назва:
Учись спостерігати прикмети й віщування
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
8,44 KB
Завантажень:
155
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Чайки ходять по піску – про що це свідчить? На морі – штиль, здавалося би, найкраща пора для риболовів, а рибалки береговими справами зайнялися, в море не виходять. Чому? Для чайок шторм небезпечний. Відчуваючи наближення бурі, вони не летять у море за здобиччю, а залишаються на березі і з писком мандрують піщаними мілинами. Чекають бурю. Коли чайки плавають по воді, це свідчить про стійку гарну погоду. Дивлячись на них, моряки навіть прислів’я-жарт склали: “Чайки ходять по піску, ой, погано моряку, сіла чайка на воду, жди хорошу погоду”. Як саме чайки дізнаються про зміни атмосферного тиску й зміну погоди? Цьому є кілька пояснень. Зокрема, вважають, що птахам допомагає наявність у них пневматичних кісток.
У високості співає жайворонок, своєю піснею він провіщає гарну погоду. Якщо жайворонки походжають туди-сюди полем, годуються – теж буде гарна погода, а сидять і мовчать, немов скривджені, - на дощ. 
ІІ УЧЕНЬ:
-                                   Провіщає погоду й іволга. Якщо вона співає мелодійно, наче флейта, - погода буде гарна; якщо скрикує, стогне, - значить, відчула переміну погоди і попереджує, що буде дощ ...
-                                   Зимової пори великий строкатий дятел частими ударами дзьоба об сухий сук вітає потепління.
Голуби розтуркотілися – встановиться ясна погода.
-                                   Соловей цілу ніч співає без угаву, не вщухаючи, - перед погожим днем.
-                                   Фазани звечора влаштовуються на гілках дерев – буде суха і тиха ніч. А якщо вони ховаються в чагарниках – на дощ і вітер.
-                                   Ластівки літають понад землею – не чекай сухої погоди. І справді так. А пов’язано це з поведінкою комах, якими живляться ластівки. Численні комахи, відчуваючи негоду, ховаються в траві, а якщо перед дощем повітря стає вологішим, тоненькі крильця комах набрякають, важчають і тягнуть їх донизу.
Ось ластівки і хапають їх над самісінькою землею.
-                                   Стрижі, що високо літають над будівлями до пізніх сутінків, є ознакою теплої гарної погоди.
Ясному бути завтра дню, -
Дзвенять пісні стрижиних зграй.
Жаркою смугою вогню
Палає світлий небокрай.
А. А. Фет
ВЧИТЕЛЬ: Чимало прикмет пов’язано із поведінкою жвавих, спритних, всюдисущих горобців, а також всім відомих ворон та сорок. Що цікавого ви можете розповісти про цих птахів?  
ІІІ УЧЕНЬ:
-                                   У гарну погоду вони веселі, рухливі, а на дощ – кволі, принишклі, сидять, настовбурчивши пір’я.
-                                   Горобці у поросі купаються – теж на дощ.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Інше на тему: Учись спостерігати прикмети й віщування

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок