Загрузка...
Головна Головна -> Інше українською -> Педагогіка -> інша робота безкоштовно: Учись спостерігати прикмети й віщування

Загрузка...

Учись спостерігати прикмети й віщування / сторінка 6

Назва:
Учись спостерігати прикмети й віщування
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
8,44 KB
Завантажень:
155
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 

-                                   Якщо в небі сонце, а квіти кульбаб закриваються – буде дощ.
-                                   В число барометрів потрапила й осока. Її квіти особливо чутливі до вологості повітря і вже за день до дощу закриваються. Так само поводяться злаки.
-                                   Квіти білих водяних лілей – латаття – ніжні не лише на вигляд, а й реакцією на зовнішні впливи. Вони люблять світло й тепло. За гарної погоди, приблизно о 8-й годині ранку, лілії розкривають свої білосніжні квіти. Якщо очікується дощова погода – квітки не розкриваються ні вранці, ні вдень. Зберігають тепло, оберігають пилок від дощу. Ну, а коли на воді і серед дня не видно білих квіток – жди дощу!
-                                   Так само поводяться в садах троянди й шипшина: перед дощем вони не розкриваються.  
VІІІ УЧЕНЬ:
-                                   Є й інші садові рослини-барометри. Яскраво-оранжеві суцвіття нагідок перед дощем закриваються. І хоча на небі сяє сонце, вони все одно не розкриваються, завбачаючи дощ.
-                                   В українських селах майже біля кожної хати у квітниках ростуть мальви. Це медоноси та лікарські рослини. За гарної погоди листки мальви мовби в’януть, квіти закриваються. Це означає, що мальви вчули підвищену вологість повітря і готуються до дощу.  
ІX УЧЕНЬ:
-                                   Є рослина, яку й квіткою не назвеш, - будяк. Різні види цієї колючки ростуть на полях, як бур’яни. Але цей бур’ян може бути надійним барометром. За гарної ясної погоди колючки на її квітковій голівці розсуваються, і тут її, як то кажуть, голими руками не візьмеш. А от перед дощем будяк не колеться. Його колючки щільно притискаються до голівки і стають не такі колючі.
-                                   Гілки ялин і сосон перед дощем опускаються донизу, а лусочки шишок щільніше притискаються одна до одної. Так вони реагують на підвищену вологість повітря.  
ВЧИТЕЛЬ: - Отже, на сьогоднішньому занятті ми ознайомились із різноманітними народними повір’ями, зв’язаними із життям тваринного та рослинного світу і явищами природи. Дізнались, як рослини та тварини реагують на навколишнє середовище, прогнозують зміну погоди, попереджують про природні явища: землетруси, грози, виверження вулканів. І, безперечно, цими питаннями займаються не лише прості люди, які спостерігають за життям рослин та тварин, але й вчені. Вони працюють над вивченням біологічних ритмів у житті тварин і рослин і дедалі глибше проникають у механізми, що управляють ними.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Інше на тему: Учись спостерігати прикмети й віщування

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок