Загрузка...
Головна Головна -> Інше українською -> Педагогіка -> Учись спостерігати прикмети й віщування

Загрузка...

Учись спостерігати прикмети й віщування

Назва:
Учись спостерігати прикмети й віщування
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
8,44 KB
Завантажень:
155
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
“Учись спостерігати прикмети й віщування” 
Учись спостерігати прикмети й віщування,
Пастух і хлібороб привчаються зарання,
На небо глянувши в передвечірній час,
Вгадати, що за день чекає завтра нас:
Чи благодатний дощ остудить поле спозаранку,
Чи виноград поб’ють морози на світанку.
О. С. Пушкін  
ВЧИТЕЛЬ: Капітан Жертре, довідавшись, що Клюбен збирається відпливати на своїй “Дюранді” завтра зранку, сказав йому: “На вашому місці я б залишився. Послухайте, капітане Клюбен, від собак відгонить мокрою псиною. Морські птахи вже дві ночі в’ються біля маяка, навколо ліхтаря. Прикмета погана. Мій барометр пустує, зараз місяць у першій своїй чверті, а в цю пору погода волога. Я сьогодні бачив, як столистник стулив листячко, а конюшина в полі випростала стебла. Дощові хробачки виповзають з-під землі, мухи кусаються, бджоли не летять від вуликів, горобці наче радять раду. Дзвони чути здалеку ... До того ж сонце сіло за хмари. Завтра буде непроглядний туман. Вирушати не раджу”.
Хто читав чудову книжку Віктора Гюго “Трудівники моря”, напевно пам’ятає, що, надумавши зле, капітан Клюбен зумисне не послухався доброзичливої поради капітана Жертре. “Дюранда “ вийшла в море, потрапила в суцільний непроглядний туман і наскочила на скелю ...
Понад сто років минуло відтоді, як В. Гюго так добре, словами капітана Жертре, описав прогноз погоди за народними прикметами, що ґрунтуються на врахуванні явищ природи. В наш вік атомної енергії, космічних подорожей і дедалі більшого віддалення від живої природи, люди, особливо жителі міста, майже не визначають погоду за поведінкою тварин чи станом рослин. Тепер їм допомагають у цьому спеціалісти метеорологічних станцій і диктори радіо й телебачення, які передають складені синоптиками прогнози погоди. Щоправда, ці прогнози іноді бувають помилкові і, як то кажуть, підводять довірливих слухачів.
Буде, однак, несправедливо, якщо ми не відзначимо великої і потрібної всім роботи працівників гідрометеорологічних станцій. Постійно вдосконалюючи методи роботи і технічне оснащення, вони рік у рік дають все точніше і точніше короткотермінові й довгострокові прогнози погоди.
У зведеннях працівників гідрометеорологічних станцій погода, звичайно, дається для більш чи менш великих територій,а в окремих невеликих районах можуть бути і відхилення, у зв’язку з непередбаченими змінами за різноманітними явищами природи, особливо за поведінкою тварин і реакцією рослин. У багатьох випадках ці прогнози бувають точнішими за прогнози синоптиків.
Тварини – діти природи. У процесі еволюційного розвитку вони виробили здатність чутливо реагувати на будь-які зміни погоди, які несли їм добро чи зло. І, лише навчившись передбачити ці зміни, тварини зуміли пристосуватись до них, заздалегідь ховатись,запобігаючи небезпеці.
По-різному реагують на зміни погоди й рослини. Усе життя рослин, як і тварин, перебуває у тісній залежності від погодних та кліматичних умов.
Спостерігаючи поведінку тварин і реакції рослин на зміни метеорологічних умов, люди з давніх-давен помічали зв’язок між явищами природи і нагромаджували різні прогностичні прикмети. Народні прикмети містять у собі багато глибокої мудрості і дають ключ до практичного застосування виявлення виявлених закономірностей зв’язку тварин і рослин із погодними умовами. Це все знайшло відображення у творах багатьох учених і письменників різних країн. Дуже добре свого часу сказав про це О. С. Пушкін у вірші “Прикмети”, написаному у 1821 році.
А зараз, учні, згадайте: можливо, ви знаєте, якісь прикмети з народної мудрості, із власних спостережень, які віщують про зміну погоди, чи іншого природного явища.  
І УЧЕНЬ:
З давніх-давен відомо, що зозулі кують у добру погоду. “Ку-ку!” – означає, що стоятимуть теплі, ясні дні.
-                                   Моряки навчились визначати погоду за поведінкою чайок.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Інше на тему: Учись спостерігати прикмети й віщування

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок