Загрузка...
Головна Головна -> Інше українською -> Філософія -> Філосовсько-гуманістична думка Київського удільного князівства на початку ХVІ століття. Братства України – головні осередки опору іноземним поневолювачам. Діалектика, як елемент натурфілософії ХVІ сторіччя. Києво-Могилянська академія – головний центр осно

Загрузка...

Філосовсько-гуманістична думка Київського удільного князівства на початку ХVІ століття. Братства України – головні осередки опору іноземним поневолювачам. Діалектика, як елемент натурфілософії ХVІ сторіччя. Києво-Могилянська академія – головний центр осно

Назва:
Філосовсько-гуманістична думка Київського удільного князівства на початку ХVІ століття. Братства України – головні осередки опору іноземним поневолювачам. Діалектика, як елемент натурфілософії ХVІ сторіччя. Києво-Могилянська академія – головний центр осно
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
7,77 KB
Завантажень:
164
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
КОНТРОЛЬНА РОБОТА
Філосовсько-гуманістична думка Київського удільного князівства на початку ХVІ століття. Братства України – головні осередки опору іноземним поневолювачам. Діалектика, як елемент натурфілософії ХVІ сторіччя. Києво-Могилянська академія – головний центр основних наукових сил України ХVІІ сторіччя.


П Л А Н
Філосовсько-гуманістична думка Київського удільного князівства на початку ХVІ століття.
Братства України – головні осередки опору іноземним поневолювачам.
Діалектика, як елемент натурфілософії ХVІ сторіччя.
Києво-Могилянська академія – головний центр основних наукових сил України ХVІІ сторіччя.


1. Філосовсько-гуманістична думка Київського удільного князівства на початку ХVІ століття.
Пожвавлення філосовсько-гуманістичної думки припадає на литовсько-польську добу в історії України. В Україні відродження прийшло з півночі Європи де проходило у формі Реформації що розповсюдилось спочатку на Річ Посполиту, а звідти – на Україну. У цей період зростає інтерес до соціально–політичної та гуманістичної тематики що викликаний встановленням у 30ті роки XVI століття Київського удільного князівства. Книжки повертаються в цей час до ранньохристиянської і богословської літератури активно перекладають деякі світські твори, що проводять ідеї сили людського Розуму, пристосування світу до потреб людини. Разом з тим, не згасає інтерес до античної філософії з’являються переклади Платона, Аристотеля, Демокрита, Епикура.
Одним з перших білорусько–українських мислителів епохи відродження був Франциск Скорина. Він вивчав праці Аристотеля досократиків та стоїків, а потім продовжив навчання в різних західноєвропейських країнах де сформувались його ідеї Відродження і Реформації. Він був впевнений, що український народ зможе відновити славу Київської Русі через просвіти, центром якої булла Біблія. Свою подальшу діяльність, він присвятив перекладу і виданню книг Святого писання рідною мовою. Переклад писання сам по собі був великим поштовхом до розвитку духовного життя в Україні. У Біблії, вважав Скорина, схоплена уся Соломонова та Арістотелева божественна та життєва мудрість. На першому місті в нього знаходиться теологія, як найвища мудрість. Святе письмо виконує науково–освітню функцію, містить у собі граматику, логіку, риторику, музику, геометрію, арифметику, астрономію і виводить двоїсту сутність Біблії – божественну і людську. Пропагуючи ученість та просвіту, він з гуманістичних позицій, покладав великі надії на кінцеву перемогу любові до людини над злом.
У поетичних проблемах, далі Ф.Скорини, пішов Симон Будний. На його думку не страх перед майбутнім покаранням і не надія на райське блаженство повинні визначати зміст моралі, а тільки розумний природний потяг людини до гідного життя.
Пізніше, просвітницьку справу Скорини, продовжив Іван Федоров, засновник книгодрукування в Росії та Україні. Саме він, у 1564р. в Москві, разом з П.Мстиславцем випустив першу російську датовану, друковану книгу «Апостол», а в 1573р. у Львові, вийшла перша слов’янська «Азбука» і нове видання «Апостола».


2. Братства України – головні осередки опору іноземним поневолювачам.
У ІІ половині 16ст. захоплення Річчю Посполитою українських земель призвело до посилення соціального, національного і релігійного гноблення. В Україні у 16 і 17ст. виникають і набувають дедалі більшого суспільного, ідейного й культурного значення організації православного населення міст-братства. У той час, як майже всі православні ієрархії прийняли унію, а магнати і частина шляхтичів-католицизм чи протестантство, саме братства стали головними осередками опору іноземним поневолювачам, захищаючи інтереси православних, їхню волю, віру, мову, культуру.
Братства прагнули стати органами самоврядування в умовах політичного й конфесійного іноземного гноблення.
Найстаршим і найвпливовішим було в Україні Львівське Успенське братство, при якому було організовано школу.
Історичне значення мали і книжки, у яких прославлялося добре виховання.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Інше на тему: Філосовсько-гуманістична думка Київського удільного князівства на початку ХVІ століття. Братства України – головні осередки опору іноземним поневолювачам. Діалектика, як елемент натурфілософії ХVІ сторіччя. Києво-Могилянська академія – головний центр осно

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок