Головна Головна -> Інше українською -> Політологія -> Методичні рекомендації до семінарських занять з курсу “Політологія”

Методичні рекомендації до семінарських занять з курсу “Політологія”

Назва:
Методичні рекомендації до семінарських занять з курсу “Політологія”
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
18,87 KB
Завантажень:
227
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Методичні рекомендації до семінарських занять з курсу “Політологія”


ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Сучасне українське суспільство переживає глибокі перетворення всіх сфер суспільного життя. Змінюється суспільна свідомість, осмислюється історичний досвід нашого народу й установлення та розвиток нових політичних інститутів. Демократичний перехід в нашій країні супроводжується перетворенням самої системи взаємовідносин між особистістю, державою, суспільством. Демократичне суспільство неможливе без самостійної особистості, що добре знає свої права та свободи, може їх відстоювати, береже почуття власної гідності та почуває себе впливовим, рівноправним учасником суспільних процесів. Отже, перспективи демократії в Україні залежатимуть від якісних змін людини та суспільства в цілому.
Курс “Політологія” саме й розрахований на формування у студентів політичної свідомості, знань про політичні процеси та зацікавленість політичними проблемами минулого і сучасності. Семінарські заняття – є однією з основних форм роботи студентів вищих закладів при вивченні курсу “Політологія”. Вони дають змогу засвоїти закономірності розвитку та функціонування політичного життя суспільства, механізмів влади, управління політичними процесами. Обговорення та осмислення питань курсу на семінарських заняттях дозволяє формувати та відстоювати свою політичну позицію, чітко розуміти свої громадянські права та обов’язки, давати раціонально-критичну оцінку діям різних політичних партій та лідерів, орієнтуватися у міжнародному політичному житті, мати уявлення про місце та статус України в сучасному світі, об’єктивно та критично оцінювати життєво важливу соціальну інформацію. Семінарські заняття передбачають самостійну підготовку студентів до них, вироблення навичок добування істини.
За допомогою та під керівництвом викладача на семінарських заняттях обговорюються проблеми з курсу, що вивчаються. Студенти безпосередньо беруть участь у дискусіях, зачитують повідомлення, виступають з рефератами, навчаються писати невеликі есе на суспільно-політичні теми. В процесі семінарських занять студенти закріплюють знання понятійно-категоріального апарату курсу “Політологія”, усвідомлюють сутність політичних феноменів та цінностей, виявляють для себе зміст політичних теорій та політичної практики минулого та сучасності.
Програма курсу “Політологія” для Харківського державного технічного університету радіоелектроніки відводить на семінари 22 годин. Основними елементами цієї методики є: читання літератури і учбових посібників; аналіз та оцінка політичних явищ з позицій об’єктивності та історизму; рішення проблемно-пошукових завдань з питань запропонованих планами семінарських занять; підготовка повідомлень, виступів, доповідей, написання рефератів та виступи з ними на семінарах; участь в обговореннях, “круглих столах”; написання невеликих есе на суспільно-політичні теми.
ТЕМАТИКА СЕМІНАРСЬКИХ ЗАНЯТЬ
№ п/п | Назва теми | Годин по темі
Політологія як наука | 2
Основні етапи становлення та розвитку політичної думки людства | 4
Політика, політичні відносини та політичне життя суспільства | 2
Політична система суспільства. Держава – базовий інститут політичної системи суспільства | 2
Основні політичні режими сучасності. Демократія: сутність, форми та роль у суспільстві. | 2
Політичні партії та суспільні рухи, групи інтересів. | 2
Політичне лідерство та політичні еліти. | 2
Політична свідомість та політична культура. | 2
Соціально-політичні ідеї і течії у сучасному світі. | 2
Міжнародні відносини та політична діяльність України у світовій спільноті. | 2
Усього | 22
ТЕМА 1. ПОЛІТОЛОГІЯ ЯК НАУКА. ЧАС
(2 години)
План семінару 
Становлення та розвиток політології. 
Предмет та структура політології. 
Задачі, цілі та функції політології. 
Методи політичної науки. 
Основні парадигми і школи політології. 
Місце політології у системі суспільствознавства.
Політична наука займає одне з головних місць у сучасному суспільствознавстві.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Інше на тему: Методичні рекомендації до семінарських занять з курсу “Політологія”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок