Головна Головна -> Інше українською -> Політологія -> Магістерська робота Становлення органів самоорганізації населення, як елемент державної політики в галузі місцевого самоврядування

Магістерська робота Становлення органів самоорганізації населення, як елемент державної політики в галузі місцевого самоврядування

Назва:
Магістерська робота Становлення органів самоорганізації населення, як елемент державної політики в галузі місцевого самоврядування
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
37,94 KB
Завантажень:
54
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
Становлення органів самоорганізації населення, як елемент державної політики в галузі місцевого самоврядування


Зміст


Вступ
Мета написання дослідження полягає в дослідженні питань, пов’язаних з сучасним станом, проблемами та перспективами державної політики в галузі місцевого самоврядування в Україні на прикладі органів самоорганізації населення.
Основними завданнями при написанні роботи стали:
Визначення основних напрямків державної політики в галузі місцевого самоврядування.
Визначення сфер впливу основних суб’єктів державної політики в галузі місцевого самоврядування.
Визначення впливу основних суб’єктів державної політики в галузі місцевого самоврядування на становлення елементів системи місцевого самоврядування на прикладі органів самоорганізації населення.
Актуальність обраної теми полягає в тому, що Президентом України Л.Д.Кучмою розвиток місцевої та регіональної демократії проголошено одним з найважливіших пріоритетів державної політики на сучасному етапі. На сьогодні в Україні продовжується здійснення широкомасштабної адміністративної реформи, однією з головних цілей якої є децентралізація державної влади та деконцентрація владних повноважень, зміцнення організаційної, правової та фінансово-економічної самостійності місцевого самоврядування; формування самодостатніх, дієздатних органів самоорганізації населення, забезпечення їх необхідними матеріальними і фінансовими ресурсами; реформування адміністративно-територіального устрою тощо.
В роботі розкриті наступні питання:
Державна політика в галузі місцевого самоврядування
Статус органів самоорганізації населення
Основні напрямки вдосконалення нормативно-правової бази, що регулює функціонування органів самоорганізації населення
При написанні роботи автором були використані: Конституція України, Закони України, зокрема, Закон „Про органи самоорганізації населення” N 2625-III від 11 липня 2001 року, Закон України "Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" N 14/98-ВР від 14 січня 1998 року, Закон України „Про місцеве самоврядування в Україні” від 21 травня 1997 року N 280/97-ВР, Закон України „Про ратифікацію Європейської хартії місцевого самоврядування” від 15 липня 1997 року N 452/97-ВР, Постанови Верховної Ради України, Постанови та Розпорядження Кабінету Міністрів України, підручники, монографії, наукові статті вітчизняних та зарубіжних фахівців з питань конституційного та муніципального права тощо.


1. Державна політика в галузі місцевого самоврядування
1.1 Визначення державної політики в галузі місцевого самоврядування
Місцеве самоврядування є одним із визначальних елементів демокра-тичного устрою країни. На сьогодні суть місцевого самоврядування зво-диться до гарантованого державою права територіальних громад і тих органів, які вони обирають, вирішувати самостійно, під свою відповідаль-ність, питання місцевого значення, діючи в межах Конституції та законо-давства.
Відповідно до статті 2 Закону „Про місцеве самоврядування” - місцеве самоврядування в Україні - це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста - самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.
Місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.
Громадяни України реалізують своє право на участь у місцевому самоврядуванні за належністю до відповідних територіальних громад.
Будь-які обмеження права громадян України на участь у місцевому самоврядуванні залежно від їх раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, терміну проживання на відповідній території, за мовними чи іншими ознаками забороняються.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 Інше на тему: Магістерська робота Становлення органів самоорганізації населення, як елемент державної політики в галузі місцевого самоврядування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок