Головна Головна -> Інше українською -> Політологія -> Магістерська робота Україна в сучасній глобальній міжнародній системі: курс на членство в НАТО

Магістерська робота Україна в сучасній глобальній міжнародній системі: курс на членство в НАТО

Назва:
Магістерська робота Україна в сучасній глобальній міжнародній системі: курс на членство в НАТО
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
53,87 KB
Завантажень:
438
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30 
Зміст:
Вступ……………………………………………………………………2
Розділ I. Теоретико-методологічний аналіз геополітичного стану сучасності………………………………..…………………………......6
Розділ II. Україна в сучасній глобальній міжнародній системі: курс на членство в НАТО.…………………………………………..21
2.1. Політичні та правові засади євроатлантичної інтеграції України……………………………………………………………21
2.2. Переваги і недоліки вступу України в НАТО…………..31
Розділ III. Особливості трансформація НАТО в нових геополітичних умовах……………………………………………….41
3.1. Загальна характеристика діяльності НАТО в останні роки……………………………………………………………….41
3.2. Вплив Росії на діяльність і трансформацію НАТО……48
3.3. Вплив США та глобалізації на діяльність НАТО…….53
3.4. Трансформація НАТО у найближчу перспективу…….56
Висновки……………………………………………………………..63
Список використаної літератури…………………………………68
Вступ:
Актуальність теми дослідження. Сьогодні і найближчому майбутньому змінюється ситуація у світі. У світі панує США – «рах аmеricana», себто панує світі політика миру, яку диктує США. Але багато політологів у світі вказують на формування багатополюсного світу. Проте, США не дає іншим державам світу диктувати геополітику. Бо це автоматично веде до втрати панівного місця у світі. Тому відповідно до нових умов у сфері політики. економіки та екології США намагається утворити навколо себе безліч організацій, які мають стати інструментом для втілення своїх інтересів у світі. Відповідно потрібно пристосовуватись до нових геополітичних умов. Однією з таких організацій є Північноатлантичний Альянс.
НАТО створено у 1949 році для забезпечення миру у північній Атлантиці, але з розпадом СРСР то ОВД багато постсоціалістичних держав висловили своє намагання вступити до НАТО. Розширення НАТО суттєво змінило розстановку сил у Європі і світ. Збільшення кількості членів Північноатлантичного Альянсу потягнуло за собою трансформацію політичного та економічного клімату у Європі.
Розширення НАТО дає можливість Україні приєднатись до програм колективної безпеки Альянсу. Від цього Україна може отримати економічну та політичну вигоду. Це допоможе Україні адаптуватись до економічних, військових, політичних перетворень у світі і зокрема у Східній та Центральній Європі. Такого роду співпраця з Європою дозволить нам у подальшому стати потужним геополітичним гравцем у Європі.
Складність проблеми полягає у існуванні багатьох підходів і точок зору відносно формування нової системи безпеки у Європі та світі.
Наукова новизна. Дана науково тема не є новою для світової політичної думки, проте не досліджено багато аспектів трансформації НАТО у нових геополітичних реаліях які склалися після формування уніполярного світу на чолі з США. НАТО яка є організацією по забезпеченню миру у Північноатлантичному регіоні не може діяти ефективно без дотримання безпеки і миру на теренах постсоціалістичних держав, до яких входить Україна. Тому дуже важливо дослідити відносини між НАТО і Україною.
Стан наукової розробки. Наукова розробка цієї теми є досить обширна. Є безліч наукових статей у різних журналах та газетах. Видано нові довідники, які розроблені у Брюсселі, перекладені і адаптовані до України. В Україні є центри співпраці України і НАТО які видають безліч матеріалів про співпрацю України та НАТО. Використано також деякі нормативно-правові документи. Зокрема, статут НАТО та офіційні документи НАТО [1] та ООН [9]. Використано підручник О. Дугіна Основи геополітики [37], підручник з глобалістики Лукашевича [12] та виступи представників НАТО. Використано також дані неурядових організацій, наприклад Центру Разумкова «Україна-НАТО: в майбутнє в руках минулого» [15]. Але дослідження даної проблеми вимагає теоретичного осмислення на основі аналізу наявних розробок і досліджень.
Метою роботи є вивчення причин та передумов формування сучасної геополітичної ситуації, та як НАТО пристосовується до нових реалій.
З мети витікають такі основні завдання дослідження:
встановити причини зміни політики НАТО стосовно формування нової системи безпеки;
вивчити які програми розробляє НАТО;
дослідити зміни в структурах НАТО відповідно до нових геополітичних вимог;
встановити переваги і недоліки вступу України до НАТО;
дослідити які матиме Україна дивіденди у разі вступу до Альянсу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30 Інше на тему: Магістерська робота Україна в сучасній глобальній міжнародній системі: курс на членство в НАТО

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок