Головна Головна -> Інше українською -> Політологія -> Регіональні аспекти співпраці Європейського союзу і Організації з безпеки і співробітництва в Європі

Регіональні аспекти співпраці Європейського союзу і Організації з безпеки і співробітництва в Європі

Назва:
Регіональні аспекти співпраці Європейського союзу і Організації з безпеки і співробітництва в Європі
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
9,68 KB
Завантажень:
108
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Регіональні аспекти співпраці Європейського союзу і Організації з безпеки і співробітництва в Європі
На сучасному етапі розвитку міжнародних відносин велику зацікавленість викликає дослідження проблем забезпечення миру і безпеки, розвитку інтеграційних процесів, врегулювання спорів, поваги до прав людини, національних меншин тощо. З огляду на ситуацію, яка склалася за останні роки в Європі і далеко поза нею, діяльність міжнародних організацій на основі загальновизнаних принципів міжнародного права є єдиною можливою альтернативою вирішення вищеперелічених проблем. Необхідно усвідомити, що міжнародні організації, а не держави є тим ключовим компонентом котрий сприяє розвитку дипломатії і об’єднанню інтересів всіх заради досягнення бажаного результату. Таким результатом є мир, стабільність, безпека, гармонізація відносин між державами, співпраця між міжнародними організаціями і т.п.
Ключові слова: Європейський Союз, Організація з безпеки і співробітництва в Європі, НАТО, ООН, Римський договір, Маастрихтський договір, Пакт стабільності.
Століття, що минуло, запам’яталося нам двома світовими війнами, постійними конфліктами, політикою колоніалізму, протистояння, мілітаризму, агресії в міжнародних відносинах між країнами, що чітко окреслює кризу дипломатії того часу. В той же час, не можна закривати очі на ті зрушення, які мали місце на протязі останніх п’ятдесяти років – це створення такої надмогутньої міжнародної організації як ООН, розвитку регіональних процесів – створення Європейського Союзу (ЄС), Ради Європи (ЄР), Організації північноатлантичного договору (НАТО), Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) та ін., досягненням у галузі людського виміру, права міжнародних договорів, співробітництва між державами тощо.
Основу написання даної статті складають дослідження таких відомих російських вчених-міжнародників як О. Мешкова, В. Шустова, М. Ентина, М. Петракова, В. Чижова, В. Скакунова, В. Романова та ін. Враховувалися також сучасні дослідження і зарубіжних вчених таких як А. Крайкенмаєр, М. Ван дер Стул, А. Ротфельд, Д. Макголдріка та ін.
Мета даної статті полягає у виділенні загальної проблеми ( пошуку єдиних механізмів координації діяльності таких міжнародних організацій як ЄС і ОБСЄ для вирішення регіональних і глобальних проблем ), її аналізі, дослідженні і виробленні єдиного підходу до вирішення цієї проблеми.
Початок ХХІ ст. є підтвердженням того, що міжнародні відносини вступили в нову епоху – гармонізації, найбільшого розквіту і інтеграції зусиль всієї міжнародної спільноти. Однак, такі явища як війни та конфлікти і надалі вселяють тривогу в наші серця. Вихід з даної ситуації вбачається на мою думку в подоланні цих явищ шляхом превентивної дипломатії і взаємодії між міжнародними організаціями різних видів (унівесальними, регіональними, локальними та ін.). Яскравим прикладом останніх є такі три міжнародні надструктури як Європейський Союз (ЄС), Організація Північноатлантичного договору (НАТО) і Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ). За останні роки спостерігається тенденція до чіткого розподілу ролей між цими організаціями. Європейський Союз – в основному економічне об’єднання з перспективою подальшого розвитку і зміцнення в напрямку забезпечення економічних інтересів держав–членів ЄС, сприяння інтеграційним процесам в межах ЄС, забезпечення прав людини безпосередньо через інституції ЄС тощо. НАТО – це військово – політичний блок на який покладені завдання щодо забезпечення безпеки і миру на континенті. В цій сфері зовнішньо –політична лінія НАТО співпадає з курсом ОБСЄ – універсальної політичної організації, яка об’єднує значно більше держав, ніж НАТО і ЄС на величезному просторі від Ванкувера до Владивостока. Ідея створення цієї організації була втілена за регіональним принципом і покликана координувати зусилля держав у зміцненні безпеки і розвитку співробітництва в Європі. ОБСЄ на етапі свого розвитку від конференції до організації спочатку була загальноєвропейським процесом за “єдину Європу”, який мав покласти край протистоянню двох протилежних систем, забезпечити мир і стабільність на континенті, врешті слугував інтеграційним “мостом” між Заходом і Сходом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Інше на тему: Регіональні аспекти співпраці Європейського союзу і Організації з безпеки і співробітництва в Європі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок