Головна Головна -> Інше українською -> Політологія -> Чорний” ПР – виняток чи норма?

Чорний” ПР – виняток чи норма?

Назва:
Чорний” ПР – виняток чи норма?
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
14,95 KB
Завантажень:
416
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
1.“Чорний” ПР – виняток чи норма?
Основною проблемою, яка піднімається в цій статті є невідповідність практики застосування різноманітних комунікативно-інформаційних технологій політичного ПР загальноприйнятим міжнародним нормам і стандартам паблік рилейшнз.

Така невідповідність, на думку автора, зумовлена широким і практично неконтрольованим застосуванням “брудних” політичних технологій (іншими словами, “чорного” ПР), які мають схожість з паблік рилейшнз лише за формою, а не за змістом і суттю.

Важливість постановки і подальшого розв’язання цієї проблеми полягає у спрямуванні політичних паблік рилейшнз у русло тієї чи іншої парадигми їх розвитку. Практичним результатом розв’язання цієї проблеми на теоретичному (в рамках теорії паблік рилейшнз і масових комунікацій), а затим – і на правовому рівнях, має стати збільшення питомої ваги використання технік і можливостей власне паблік рилейшнз у порівнянні з маніпулятивними комунікативно-інформаційними технологіями, “чорним” ПР.

Отже, цілями даної статті є розкриття характерних і типових особливостей застосування технологій “чорного” ПР у вітчизняній та зарубіжній політичній практиці; визначення того, наскільки відповідають превалюючі нині в Україні політичні технології тим стандартам і вимогам, які ставить перед політичними паблік рилейшнз міжнародне співтовариство; визначення перспектив розвитку політичного ПР в Україні в контексті пануючої нині парадигми застосування комунікативно-інформаційних технологій в українській політичній практиці.

Предметом цієї статті є поняття, з одного боку, вельми ефемерне і не менш парадоксальне у вітчизняній теоретичній галузі, яка досліджує зв’язки з громадськістю або паблік рилейшнз (далі – ПР) – це поняття “чорного” ПР.

Оскільки цей феномен визнається, здебільшого, як відхилення від традиційних паблік рилейшнз, то і визначень „чорного” ПР існує не так вже й багато, так само, як, власне, і досліджень на цю тематику. Загалом маніпулюванню масовою свідомістю присвячено чимало робіт як західних, так і східноєвропейських дослідників.

Наприклад: „Маніпульована людина” Г. Франка, „Маніпульоване суспільство” К. Фарбера, „Маніпулятори свідомістю” Г. Шиллера, „Маніпуляція свідомістю” С. Кара-Мурзи та ін. Подібного не можна констатувати у відношенні до „чорного” ПР як до комплексної комунікативно-інформаційної технології, що має широкий спектр синтезованого і планомірного використання багатьох технологій, здебільшого – маніпулятивних.

Зазначимо, що „чорний” ПР, маніпулятивні технології розглядаються, в основному, у деяких пресових публікаціях, і то – епізодично, переважно у загальному контексті розгляду політичних процесів і технологій. Так, наприклад, у роботах провідного українського дослідника паблік рилейшнз професора Георгія Почепцова маніпулятивні технології, як і „чорний” ПР згадуються вельми побіжно у широкому аспекті передвиборних технологій та політичного іміджмейкерства.

Втім, згаданий автор присвячує феноменові „чорного” ПР окрему статтю „Путівник по чорному піару” (в оригіналі – „Путеводитель по черному пиару” [1]. На наш погляд, ця стаття є лише „чернеткою” більш масштабного дослідження, оскільки: а) не існує визначення саме феномену „чорного” ПР, а не поняття (Г. Почепцов небезпідставно вважає, що „чорний” ПР – скоріше публіцистичний, аніж науковий термін, оскільки „піар може бути або білим, або ж його не існує зовсім”); б) проф. Почепцов вибудовує вельми широкий спектр прикладів і проявів „чорного” ПР, теоретично не узагальнивши і не вибудувавши необхідної систематизації цього вельми широкого, контраверсійного і малодослідженого явища (можливо, не дозволили рамки статті).

Найбільш вдалим визначенням терміну „чорний ПР” серед тих, які вдалося знайти авторові, є визначення, запропоноване В. Стоякіним, аналітиком Центру політичного маркетингу (м. Дніпропетровськ). На його думку, політичні ПР-технології поділяються на „білі”, „чорні” і „сірі”. „Білі” технології – це ті, які відповідають міжнародним професійним стандартам паблік рилейшнз.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Інше на тему: Чорний” ПР – виняток чи норма?

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок