Головна Головна -> Інше українською -> Політологія -> Структура і порядок роботи парламентів світу

Структура і порядок роботи парламентів світу

Назва:
Структура і порядок роботи парламентів світу
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
6,45 KB
Завантажень:
429
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Висновок
Парламентаризм як суспільне явище і форма парламентського правління є вагомим надбанням цивілізації. Непересічне значення парламентаризму полягає в тому, що він безпосередньо пов’язаний із запровадженням представницької влади та з ідеєю ве6рховенства парламенту в системі влади, яка зумовлюється принципами представницької демократії, народного суверенітету, паритету прав людини і держави. Від рівня наукового осмислення генезис парламентаризму, його природи сучасного стану, впровадження у практику діяльності держави залежить ступінь демократизації суспільства. Ідея парламентаризму сягає своїми витоками давніх часів, найпростіших форм представницького правління. Предтечами представницького правління у Київській державі були віче, боярська рада, феодальні з’їзди, які багато в чому були подібними до відповідних аналогів допарламентських інституцій країн Європи.
Парламенти є загальнонаціональними колегіальними представницькими органами державної влади, які повністю або частково обираються народом (виборчим корпусом) і, на відміну від інших загальнонаціональних колегіальних представницьких органів – так званих установчих зборів (конституційних конвертів, асамблей), - діють на постійній основі.
Представницька природа парламентів не пов’язується лише з їх виборністю. У багатьох країнах шляхом загальних виборів заміщується пост глави держави – президента. Однак лише парламент звичайно претендує на роль своєрідного “дзеркала суспільства”. З цим пов’язана така притаманна всім без винятку парламентам риса, як колегіальність. Колегіальність порядку прийняття ними різного роду офіційних рішень.
Парламенти – це виборні і колегіальні органи держави, які функціонують в умовах демократичного правління і мають свої головні повноваження у сфері законотворчості. В унітарних державах парламенти формуються на загальнонаціональному рівні, у федераціях – також і на рівні їхніх суб’єктів. В останньому випадку повноваження законодавчих органів двох рівні розмежовуються на засадах. Визначених федеральною конституцією.
Діяльність парламентів визначає характер і зміст парламентаризму. Парламентаризм – це система взаємодії держави і суспільства, для якої характерними є визнання провідної або особливої і досить істотної ролі у здійсненні державно-владних функцій загальнонаціонального колегіального постійно діючого представницького органу. Парламентаризм не слід пов’язувати з якимись конкретними формами державного правління.
Явище парламентаризму в тій чи іншій формі властиве кожній сучасній демократичній країні, воно є історично зумовленим наслідком суспільно-політичного розвитку.
Поняття парламентаризму може вживатися як у вузькому, так і у широкому розумінні.
У вузькому розумінні парламентаризм – це державний лад, заснований на верховенстві парламенту в системі органів державної влади, наявності у парламенту виключних прерогатив і повноважень.
У широкому розумінні парламентаризм – це така система організації державної влади, яка характеризується вагомою і значущою роллю парламенту як демократичного представницького органу в системі органів державної влади та суспільстві, передбаченими конституціями активного впливу парламенту на суспільне життя, наявністю системи демократичних функцій парламенту (законодавчої, бюджетної, контрольної) та розвинутих демократичних парламентських процедур, існуванням системи механізмів взаємодії парламенту з іншими органами державної влади тощо.
Таке визначення парламентаризму передбачає можливість вивчення історії розвитку, становлення парламентаризму, його особливостей в умовах різних політичних режимів.
Характеризуючи сучасний стан парламентаризму, слід зазначити, що сам державно-правовий розвиток країн світу зумовлює необхідність певної корекції наведених оцінок ролі і значення представницьких органів. Зацікавлені у збереженні іміджу цих органів та сталості всього державного механізму в цілому, правлячі кола багатьох країн вдалися до парламентських реформ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Інше на тему: Структура і порядок роботи парламентів світу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок