Головна Головна -> Інше українською -> Політологія -> Магістерська робота Технології політичного маніпулювання

Магістерська робота Технології політичного маніпулювання

Назва:
Магістерська робота Технології політичного маніпулювання
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
64,99 KB
Завантажень:
90
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35 
У повсякденному житті ми не звертаємо особливої уваги на взаємозвязок та взаємовплив речей, зокрема на взаємозалежність та дію психолог
ічних впливів на політичні дії та оцінки


Технології політичного маніпулювання
Бакалаврська робота
На здобуття ступеня «БАКАЛАВР»
За спеціальністю «ПОЛІТОЛОГІЯ»ЗМІСТ
ВСТУП……………………………………………………………………….3-5
РОЗДІЛ 1.
Сутність та особливості політичного маніпулювання……………….…...6-29
РОЗДІЛ 2.
Технології політичного маніпулювання………………………………….30-56
РОЗДІЛ 3.
Механізми протидії політичному маніпулюванню……………………...57-68
ВИСНОВКИ………………………………………………………………..69-71
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ……………………………..72-75


ВСТУП
Актуальність теми. В сучасних умовах політичне маніпулювання присутнє в усіх суспільствах, як в країнах розвинутої демократії, так і в тих країнах, які порівняно недавно стали на шлях демократії. Воно виходить на перші місця як форма прихованого впливу над людьми, яка дає змогу панувати над ними, використовуються різноманітні методи та принципи маніпулювання, з кожним днем удосконалюється технологія його проведення. Звідси виходить актуальність теми, адже вона спрямована на розкриття сутнісних характеристик політичного маніпулювання та його дії в сучасних суспільствах.
Актуальність даної теми визначається також і тим, що якщо жертвами міжособистісних маніпуляцій стають окремі індивіди, то жертвами політичних маніпуляцій - величезні маси людей (часом цілі народи). Політичне маніпулювання широко розповсюджується в усі сфери життєдіяльності людини, виникають спеціальні інституції, покликані здійснювати приховане управління людьми. Розробка та вивчення даної проблеми дасть змогу підвищити політичну культуру населення, критично оцінювати дійсність та протистояти маніпулятивним впливам.
Стан наукової розробки. Проблемами політичного маніпулювання займалося багато вчених. Так, із зарубіжних дослідників можна виділити працю С.Кара-Мурзи «Маніпуляція свідомістю»[14], в якій всебічно аналізується поняття маніпуляції, її завдання, засоби та цілі; Э. Шострома «Людина– маніпулятор»[58], в якій дана характеристика основних рис особистості маніпулятора і в образній формі описане відношення таких людей до навколишніх. Велику дослідницьку роботу містять також такі монографії: Шейнов Ш.«Приховане управління людиною»[56], Шиллер Г.«Маніпулятори свідомістю»[55].
Необхідно згадати також і про дослідників мас, які приділяли величезну увагу проблемі керування ними. Зокрема, Г. Лебон у своїй праці «Психологія народів і мас»[19] виділяє цілу главу під назвою: «Ватажки юрби і їхні способи переконання», де відзначає, що ці способи обґрунтовуються на головній характерній рисі нашої епохи, що, на його думку, є несвідома діяльність мас. З.Фрейд[52], описуючи масову психологію також говорить про те, що юрба піддається вселянню й гіпнозу, тобто його теорія маніпулювання масами будується частково на чисто психологічних особливостях масової свідомості.
Аналізуючи доробки вітчизняних вчених, варто відзначити такі праці: Грачев Г., Мельник І.[10] «Маніпулювання особистістю: організація, способи і технології інформаційно-психологічного впливу», в якій визначено основні види маніпуляцій: особисті та масові, виділено риси та специфічні особливості кожної з них; Доценко Є. «Маніпуляція: феномен, механізм, захист»[11], де автор зупиняється на історії становлення проблеми, політико-психологічних методах впливу на поведінкові стереотипи мас. Заслуговує на увагу праця А.Воєводіна «Стратагеми - стратегії війни, маніпуляції, обману»[8], що розкриває традиційні способи обману і маніпуляцій, що використовуються як в повсякденному житті, так і в політичній сфері, систематизовані найбільш ефективні, на думку автора, стратегії поведінки і впливу на людей.
Незважаючи на існуючий обсяг літератури, проблема усе ще перебуває в початковій стадії вивчення, але цей висновок має й свій позитивний зміст, – тут існує широке поле діяльності для подальших досліджень.
Метою роботи є розкриття сутності феномену політичного маніпулювання, з?ясування технологій його здійснення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35 Інше на тему: Магістерська робота Технології політичного маніпулювання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок