Головна Головна -> Інше українською -> Політологія -> Жінки на виборах: психологічний аналіз успіхів

Жінки на виборах: психологічний аналіз успіхів

Назва:
Жінки на виборах: психологічний аналіз успіхів
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
16,99 KB
Завантажень:
293
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Жінки на виборах: психологічний аналіз успіхів
та прорахунків


Жінки у Верховній Раді Радянського Союзу складали одну третину депутатів, точніше 33%. Здавалося б це було великим надбанням, яке ми зараз втратили. Але, як відмічала відома діячка жіночого руху Росії Ельвіра Новікова, разнарядкою на жіночі місця забезпечувалося перш за все представництво від робочих та селян і жінка-депутат представляла інтереси не жінок-виборців у цілому, а інтереси того чи іншого виробництва – промислового чи сільськогосподарського. Більш за те, за рахунок жінок забезпечувалися показники змінювання складу депутатів, так звана ротація(1). Виходило так, що чоловіки могли працювати у Верховній Раді фактично на постійній основі, а жінки, ледве зорієнтувавшись у своїх обов”язках, залишали свої депутатські посади.
Таким чином, жінки не виборювали своє право приймати важливі для країни рішення, а одержували те, що дають у тих межах, що дозволяються. У суспільстві напередодні набуття Україною незалежності була сформована психологічна модель: “Політика не для жінок!” Е.Новікова вважає, що у країні на той момент сформувалася так звана “мужекратія”, для якої у 70-80-х роках стало характерним управління суспільством виключно чоловіками старшого та похилого віку.
Фактично у 70-і роки 20-го сторіччя у Радянському Союзі зародилися та зіткнулося дві важливі соціально-психологічні тенденції, ознаки яких ми відчуваємо і досі. З одного боку, у 60-і роки жінки широким фронтом прийшли у суспільне виробництво, коли жіноча робоча сила допомогла відбутися екстенсивним методам праці в умовах вельми неуспішної економічної реформи(1). Жінки зайняли досить велику частину позицій, де приймаються рішення нижчого та середнього рівня – завідувачок відділами, поліклініками, директорів шкіл тощо. На їх долю випало і зайняття найбільш важких за умовами трудових позицій, де праця не вимагає високої кваліфікаціїю А з іншого боку, всі ключові позиції у суспільстві продовжували займати чоловіки. Вони приймали всі стратегічні рішення, набували досвіду політичної та господарської активності.
За радянських часів жінки втратили і досвід громадської роботи, досвід виборювання прав жінок та створення суспільства равних прав та можливостей. Вже наприкінці 20-х років минулого століття було прикрито жіноче питання разом і з жіночими організаціями.
Отже у політичне життя нової держави України жінки вступили, з одного боку, як більшість населення (жінки складають 54% населення України), що вміє працювати, несе на собі весь тягар сімейного життя та виховання дітей, має досить високий прошарок освічених людей,
кандидатів та докторів наук, але майже без досвіду політичної діяльності та використання своїх прав. І це зразу ж відбилося на стані жінок на рівні прийняття важливих для суспільства рішень, на їх представництві у Верховній Раді та Кабінеті Міністрів.
Падіння відсотків представництва жінок к пардаменті почалося ще у 1989 році, коли тільки 22,5% кандидатів у депутати Верховної Ради були жінками. А зараз після виборів 2002 у Верховній Раді України лише 23 жінки є народними депутатами ( всього у Верховній Раді 450 народних депутатів).
Виникає питання – в чому на сьогоднішній день психологічне коріння такої ситуації, якими психологічними моделями поведінки людини, її віруваннями та переконаннями, її потребами визначається такий неуспіх жінок. І наступне питання – що робити, як подолати таку слабку участь жінок у політичному житті України.
Почнемо з програм політичних партій та їх відображення у масовій свідомості. Ми провели дві серії досліджень – за 10 місяців до парламентських виборів та за 4 місяці до виборів.
Мета першого дослідження – вивчити психологічні особливості масової свідомості населення України у контексті відображення у масовій свідомості основних пріоритетів політичних програм найбільш рейтингових партій, визначити, наскільки спрямовані ці пріорітети на захист прав людини, прав жінок та на задоволення основних потреб пересічної людини – виборця.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Інше на тему: Жінки на виборах: психологічний аналіз успіхів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок