Головна Головна -> Інше українською -> Політологія -> ПОЛІТИЧНЕ ЛІДЕРСТВО

ПОЛІТИЧНЕ ЛІДЕРСТВО

Назва:
ПОЛІТИЧНЕ ЛІДЕРСТВО
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
9,66 KB
Завантажень:
9
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
КОНТРОЛЬНА РОБОТА
на тему:
ПОЛІТИЧНЕ ЛІДЕРСТВО


ПЛАН
Сутність і витоки політичного лідерства
Типологія лідерства
Соціально-політичний портрет сучасного політичного лідера України (на вибір)
Список використаної літератури


1. Сутність і витоки політичного лідерства 
Проблема політичного лідерства має давню історію. За античності лідером вважали особу, здатну творити іс-торію. Певні історичні умови вимагали свого лідера, во-ждя, і завжди з'являлися теорії, які відображали чи ре-комендували тип, образ та завдання відповідного лідера.
В епоху Відродження за небувалого злету мистецтва та науки постала теорія італійця Н. Макіавеллі, згідно з якою люди є різними, але звички мають однакові, в ма-сі своїй більше схиляються до поганого, ніж до доброго. Головне є те, що в основі людської природи — інтерес або жадоба влади й наживи. Макіавеллі вважав, що в полі-тиці володареві слід удаватися до великих, віртуозних шахрайств, зрад, які, як він гадав, вимагають мужності, особистого впливу та авторитету.
Теорію лідера-надлюдини розвинув німецький філософ Фрідріх Ніцше (1844—1900). Лідер, за його концепцією, — вищий біологічний тип людини, що ігнорує вста-новлені мораль, культуру, політичні цінності. Своїх суча-сників Ніцше вважав утраченим поколінням, його герої — це герої майбутнього. Людина мусить побороти в собі все, що сприяє спокою та лінощам. Слід позбутися повсякденності, бути вищим за неї, щоб стати особою, здатною во-лодіти і керувати.
Це своєрідна концепція самовихован-ня, знищення в собі раба. Спрощений, вульгаризований підхід до концепції Ніцше застосував фашизм, що призве-ло до неадекватного сприйняття його філософії, наклало на неї тавро людиноненависницької теорії (зокрема в ко-лишньому СРСР).
Французький соціолог Габріель Тард (1843—1904) вважав, що лідер є рушієм суспільного процесу, силою, що спонукає та певною мірою скеровує розвиток людської історії. На його думку, більшість населення не здатна до творчості, розуміння сутності історичного, політичного, соціального розвитку, і тому цю роль виконує лідер.
Своєрідне тлумачення лідерства дав німецький мис-литель К. Маркс, визначаючи лідера як особу, якій вла-стиві уміння, знання, авторитет, організаторський та-лант і яка є виразником інтересів і волі певного класу, зокрема пролетаріату.
У політичній науці існує багато інших теорій, концепцій. і трактувань лідерства.
Теорія рис лідерства. За цією теорією лідер повинен володіти певними рисами. Він має глибше та масштабні-ше мислити, вміти швидко знаходити вихід із певних ситуацій тощо. Якісна перевага — це продуктивність ідей. Людина мусить оволодіти вмінням уникати, а в ра-зі необхідності розв'язувати конфлікти; мати “підхід” до людей, до їхніх проблем і питань, що потребують ви-рішення.
Лідера характеризують високий рівень інтеле-кту, нестандартне мислення. Усе це має витворити нову якість, що забезпечує лідерові здатність уміло вирішувати весь комплекс проблем, беручи до уваги не лише по-точну ситуацію, а й можливі наслідки своїх дій у майбу-тньому. Нову ідею лідер повинен або вдосконалити, або відкинути.
Ситуаційна концепція. Лідер діє в межах певної ситу-ації, він необхідний як рушій, що розв'язує актуальну для певного періоду проблему.
Теорія послідовників. Політичне лідерство розглядає-ться як особливі відносини між лідером і підлеглими або тими, хто його обрав чи на нього впливає. Ці відносини можуть бути односторонніми (коли впливає лідер), що за-лежить від рівня концентрації влади в лідера та рівня йо-го політичної ваги, а також особистих якостей; двосто-ронніми, коли на лідера впливають його послідовники, а не тільки лідер впливає на них.
Психологічні концепції лідерства. Вони ґрунтуються на вченні 3. Фрейда. Згідно з ним в основі лідерства — певне лібідо, здебільшого підсвідоме почуття сексуально-го характеру. Воно виявляється в бажанні перебороти пе-вні комплекси й табу, досягти більшого. Лідерові необ-хідно підтримувати врівноважені стосунки з масою, бути здатним стримувати її агресивні настрої.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Інше на тему: ПОЛІТИЧНЕ ЛІДЕРСТВО

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок