Головна Головна -> Інше українською -> Право -> Майнові правовідносини батьків і дітей

Майнові правовідносини батьків і дітей

Назва:
Майнові правовідносини батьків і дітей
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
9,70 KB
Завантажень:
470
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
КОНТРОЛЬНА РОБОТА
з цивільного та сімейного права
Майнові правовідносини батьків і дітей


ПЛАН
1. Сутність майнових правовідносин в сім'ї
2. Умови стягнення аліментів на дітей
3. Порядок та розмір стягнення аліментів на дітей
4. Участь батьків у додаткових витратах на утримання дітей
5. Види заробітку, з яких утримання аліментів не провадиться
6. Обов'язки дітей щодо батьків
7. Права батьків і дітей на майно. Майнові правовідноси-ни між батьками і дітьми
Список використаної літератури
1. Сутність майнових правовідносин в сім'ї
Майнові правовідносини виникають між батьками і дітьми, іншими членами сім'ї та родичами.
Майнові правовідносини між батьками і дітьми склада-ються з двох груп: до першої відносяться різноманітні зв'яз-ки батьків і дітей з приводу майна, що знаходиться в сфері володіння сім'ї (житло, предмети домашньої обстановки, гроші та інші цінності); до другої — аліментні зобов'язання батьків і дітей.
Бувають випадки, коли з певних причин у дітей немає батьків і вони залишаються без засобів існування, тому наше законодавство, зокрема глава 13 КпШС, встановлює алі-ментні обов'язки інших членів сім'ї та родичів по утриман-ню неповнолітніх дітей, непрацездатних повнолітніх членів сім'ї Кодекс України про шлюб і сім’ю. – Глава 13..
У сім'ї створюється не лише спільний бюджет для задово-лення побутових потреб членів сім'ї, але й набуваються пра-ва на спільні трудові доходи, предмети довгочасного корис-тування, домашньої обстановки, а також такі дорогоцінні об'єкти, як житлове приміщення, дача, автомобіль і таке інше. При нормальних сімейних відносинах тут не буває конфліктів, які потребують правового втручання. Навпаки, при розпаді сімейних правовідносин виникають різні спори і непорозуміння (наприклад, автомобіль або кооперативна квартира були придбані не лише на кошти батьків, але і на кошти, які сину подарувала бабуся, і син вважає себе співвласником машини, співпайовиком житлово-будівель-ного кооперативу чи співвласником приватизованого жит-ла). Тому законодавство Глава 11 КпШС врегульовує пи-тання про права батьків і дітей на майно.
Одним з найважливіших інститутів сімейного права є алі-ментні зобов'язання батьків і дітей. Взагалі аліментні право-відносини характеризуються певними особливостями. Перш за все підстави їх виникнення визначаються законом. І їх зміст не може бути змінений за угодою сторін. До законних
Підстав виникнення аліментних зобов’язань відноситься родство, непрацездатність.
Аліментні зобов’язання є безкоштовними, тобто вони не можуть бути витребувані назад, навіть якщо стягнені помилково.
2. Умови стягнення аліментів на дітей
У відповідності до закону батьки зобов’язані утримувати своїх неповнолітніх дітей, які потребують матеріальної допомоги (стаття 80 КпШС України).
Цей обов’язок виникає у батьків з часу народження дитини та продовжується до її повноліття. У разі непрацездатності дітей обов’язок по їх утриманню продовжується і після досягнення ними повноліття, однак при умові, що вони потребують матеріальної допомоги. При цьому не має значення, коли настала непрацездатність – до досягнення повноліття або в будь-який інший час.
Неповнолітніми визнаються діти, які не досягли 18 років, а непрацездатними – інваліди І, ІІ, ІІІ групи.
Обов’язки батьків утримувати своїх дітей припиняються з настанням повноліття навіть у тих випадках, коли діти навчаються в навчальних закладах або з будь-яких причин не мають свого самостійного заробітку.
Обов’язок по утриманню своїх неповнолітніх дітей здійснюється батьками у більшості випадків добровільно. Вони забезпечують дітей всім необхідним для життя, навчання, розвитку. Якщо ж батьки ухиляються від цього обов’язку та не надають коштів на утримання дітей добровільно, такі кошти стягуються з них у судовому порядку у вигляді аліментів.
Обов’язок по утриманню дітей покладається на обох батьків. Коли діти проживають з матір’ю, позов про стягнення аліментів пред’являється до батька.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Інше на тему: Майнові правовідносини батьків і дітей

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок