Головна Головна -> Інше українською -> Право -> інша робота: Підстави та порядок виникнення права природокористування. Підстави та порядок припинення, зупинення, зміни права природокористування

Загрузка...

Підстави та порядок виникнення права природокористування. Підстави та порядок припинення, зупинення, зміни права природокористування / сторінка 2

Назва:
Підстави та порядок виникнення права природокористування. Підстави та порядок припинення, зупинення, зміни права природокористування
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,99 KB
Завантажень:
300
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Приступати до використання природного об’єкту, в тому числі і на умовах оренди, до визначення меж на місцевості і одержання дозволу (документа), що засвідчує право користування ним (або право власності на нього), забороняється. Незаконним є природокористування без дозволу (документа), який посвідчує право на нього. Наявність відповідного дозволу (документа) розглядається як обов’язковий елемент юридичної підстави виникнення права природокористування.
Право постійного користування природними об’єктами посвідчується спеціальними державними актами, форми яких затверджуються Верховною Радою або Кабінетом Міністрів України. Право тимчасового користування природним об’єктом, у тому числі на умовах оренди, оформляється договором, форма якого і порядок реєстрації визначається Кабінетом Міністрів України.
Право користування природними об’єктами може виникнути також у зв’язку з користуванням основним об’єктом природи, переданим у користування або у власність.
Суб’єкт права користування мисливською фауною або рибними запасами має певні права і по користуванню земельною або водною територією (лісом, водоймищем). Таке природокористування (його умови, межі допустимості та ін.) регламентується безпосередньо законом і не потребує, як правило, спеціального дозволу.
Склад перелічених юридичних дій або фактів, які є підставою виникнення права користування відповідними видами природних об’єктів, залежить від ступеня правової врегульованості порядку користування природними об’єктами, їх видів і суб’єктів права природокористування. Це стосується, наприклад, ліцензування діяльності в природокористуванні.
Екологічним законодавством у ряді випадків передбачається продовження права тимчасового користування природними об’єктами. Підстави і порядок виникнення і продовження права користування кожним видом природних об’єктів мають особливості.


Підстави та порядок припинення, зупинення, зміни права природокористування.
Право природокористування може бути припинено (повністю або частково), зупинено на деякий час або змінено тільки на підставах та у порядку, передбачених законом. Для конкретних видів права природокористування, а також залежно від об’єктів цього права визначені різні підстави їх припинення, зупинення на деякий час, зміни. Деякі з підстав є загальними для всіх або багатьох видів природокористування. Інші ж мають спеціальний характер і поширюються лише на окремі види права природокористування.
Повне припинення права природокористування настає, коли природокористувач позбавляється права користування на весь наданий йому природний об’єкт. Частковим припиненням вважається вилучення у природокористувача тільки частини природного об’єкта і збереження за ним права користування залишеною частиною.
Підстави припинення (повністю або частково) права користування природними об’єктами передбачені у спеціальних статтях відповідних кодексів і законів про природні ресурси. Однак наведені в них підстави (перелік) припинення права користування природними об’єктами не є вичерпними. Так, наприклад, у вказаних кодексах і законах відсутня така підстава припинення будь-якого права природокористування, як смерть громадянина-природокористувача.
Існують також підстави, при наявності яких припинення права природокористування завжди обов’язкове і підстави, які залежно від розсуду компетентних органів, можуть спричинити, а можуть і не спричинити припинення даного права. У зв’язку з цим такі підстави можна розмежувати на обов’язкові (безумовні) та умовні.
Для всіх видів права природокористування спільною підставою його припинення є добровільна відмова від права користування природним об’єктом або його частиною, коли відпала потреба в ньому. Термін „відпала потреба” законодавець вживає стосовно організацій, підприємств і установ, а термін „відмова від нього” – стосовно громадян. Однак принципової різниці між цими підставами припинення права природокористування немає, тим більше, що вони названі в статтях, які визначають підстави припинення права природокористування одночасно і для організацій, і для громадян.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Інше на тему: Підстави та порядок виникнення права природокористування. Підстави та порядок припинення, зупинення, зміни права природокористування

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок