Головна Головна -> Інше українською -> Право -> інша робота на тему: Підстави та порядок виникнення права природокористування. Підстави та порядок припинення, зупинення, зміни права природокористування

Загрузка...

Підстави та порядок виникнення права природокористування. Підстави та порядок припинення, зупинення, зміни права природокористування / сторінка 3

Назва:
Підстави та порядок виникнення права природокористування. Підстави та порядок припинення, зупинення, зміни права природокористування
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,99 KB
Завантажень:
300
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 

В обох випадках передбачається вільне волевиявлення суб’єкта природокористування. Якщо такого волевиявлення немає, підстава припинення права користування повинна бути іншою. Факт відсутності потреби в користуванні об’єктом природи може визначати лише сам користувач.
Повна відмова від природного об’єкта є обов’язковою безумовною підставою припинення права природокористування. Часткова ж відмова залежно від конкретних обставин може бути не задоволена компетентним органом, який розпоряджається природними ресурсами. Це можливо, наприклад, з мотивів недоцільності його подрібнення або з інших важливих міркувань.
Право користування природним об’єктом завжди припиняється із закінченням строку, на який він надавався. І тут не вимагається будь-яких додаткових підстав або рішень компетентних органів для його припинення. Однак не виключається необхідність визначення такого порядку припинення права природокористування, при якому забезпечувався б контроль за своєчасним поверненням природного об’єкта за його цільовим призначенням і в належному стані.
Підставою припинення права природокористування згідно із законодавством є необхідність вилучення природного об’єкта у природокористувача для державних, громадських та інших потреб. У всіх названих випадках це обов’язково безумовна підстава припинення права природокористування.
Загальнообов’язковою, безумовною підставою припинення права природокористування є припинення діяльності підприємства, організації, установи, фермерського господарства, а також смерть громадянина.
Обов’язково припиняється повністю або частково природокористування громадян, яке здійсняється всупереч цілям і вимогам, передбаченим відповідними документами на той або інший вид природокористування. Нецільове ж природокористування, яке здійснюється підприємствами, організаціями і установами, є умовною підставою припинення права природокористування. Підстави припинення права, наприклад, користування диким тваринним світом, не передбачають його нецільове використання (ст. 28 Закону України „Про тваринний світ”). Але його не слід ставити в один ряд з порушенням порядку спеціального використання об’єктів тваринного світу, а також різними правилами, нормами і вимогами по його охороні і використанню, більше того – їх поглинати.
Підставою припинення права природокористування є розірвання договору про тимчасове користування природним об’єктом, у тому числі і на умовах оренди. Воно є умовною підставою припинення того чи іншого права природокористування, бо для його дострокового розірвання необхідно наявність порушень умов договору з боку орендаря або орендодавця.
Закінчення ж строків дії таких договорів є безумовною підставою для припинення тимчасового, у тому числі і орендного користування природним об’єктом.
Деякі підстави припинення права природокористування притаманні лише користуванню окремими природними об’єктами, тому, на відміну від вищенаведених загальних, вони є специфічними для окремих природних об’єктів.
Екологічне законодавство передбачає також випадки зупинення (тимчасової заборони), обмеження і зміни права природокористування. Зупинення означає тимчасову заборону природокористування до виконання необхідних природоохоронних заходів, тобто зупиняється експлуатація підприємства чи окремих його цехів (дільниць) і одиниць обладнання.
Обмеженням права природокористування є випадки, коли на певний період (до виконання необхідних природоохоронних заходів) встановлюються зменшені обсяги викидів і скидів забруднюючих речовин та розміщення відходів у цілому по підприємству чи по окремих його цехах (дільницях) і одиницях обладнання.
Діяльність підприємств обмежується або тимчасово забороняється (зупиняється) в разі перевищення ними лімітів використання природних ресурсів, порушення екологічних нормативів, екологічних стандартів, а також вимог екологічної безпеки у спеціально передбачених випадках уповноваженими державними органами в межах своєї компетенції.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Інше на тему: Підстави та порядок виникнення права природокористування. Підстави та порядок припинення, зупинення, зміни права природокористування

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок