Головна Головна -> Інше українською -> Право -> Процеси інформатизації та розвиток організаційної структури органів місцевої влади

Процеси інформатизації та розвиток організаційної структури органів місцевої влади

Назва:
Процеси інформатизації та розвиток організаційної структури органів місцевої влади
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
9,18 KB
Завантажень:
48
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Процеси інформатизації та розвиток організаційної структури органів місцевої влади
Діяльність кожної державної установи базується на сукупності управлінських лілових процесів, шо встановлюються законодавством та іншими постановами, закріпленими в регламентуючих документах. У ці процеси залучені фінансові, матеріальні, людські, інформаційні й інші види ресурсів. Ними та організаційною структурою управління визначається порядок взаємодії окремих співробітників, функціональних служб, відділів і управлінь. Тому передусім при впровадженні інформаційної системи необхідно визначити організаційні, адміністративні, со ціальні, господарчі та інші пронеси з метою найбільш повного їх моделювання в НАС (інтегрованій інформаційній аналітичній системі).
Основними функціональними напрямами (об'єктами (управління в районних державних адміністраціях та органах місцевого самоврядування є: економічний, науково-технічна політика; соціальний захист; охорона здоров'я; екологічна політи ка та безпека; освітня політика; охорона правопорядку та військова справа тошо.
Функціональна спрямованість державного управління на рівні району відоб ражається на організаційній структурі районних державних адміністрацій. Така структура, наприклад для району у місті, на функціональному рівні передбачає управління житлово-комунальним комплексом, капітальним будівництвом та роз витком території, економічним комплексом, соціальним захистом та споживчим ринком, комунальним майном, бюджетом та фінансами, гуманітарним комплек сом, організацією і забезпеченням самого управління [1].
Ключовою особливістю процесу інформатизації державного управління с ' необхідність системного поєднання чіткої ієрархічної структури управління з ба- * гатоплановістю каналів надходження, методів узагальнення й обробки інформації, шо зумовлюється динамічним процесом соціально-скономічного розвитку, комп лексом підсистем інформаційної підтримки управління на місцевому рівні [2]. /
Сучасні типи організаційних структур управління залежно від характеру зв'язків між підрозділами розрізняються на: лінійну, лінійно-функціональну, мат ричну, дивізіональну, мережеву [3]. Враховуючи переваги та недоліки того чи іншо го типу, необхідно зазначити те, що структура управління на місцевому рівні визна чається конкретними соціально-економічними умовами та особливостями району.
Діяльність підприємства організаційно пов'язується з тими чи іншими підроз ділами районної державної адміністрації. Наприклад, одна і та ж підприємницька структура на рівні району (регіону) може бути відображена:
у відділі підприємництва при реєстрації підприємства;
у відділі комунального майна, якщо вона пов'язана орендними відносинами;*
у відділі торгівлі при отриманні дозволу на той чи інший вид торговельної діяльності та ін.
Сполучними ланками процесів в управлінні вважаються документи, шо є основним способом подання інформації, на основі якої функціонує установа, органі зація або підприємство. При цьому документи здебільшого відображають нижній рівень структурованості інформації, вони є первинним джерелом для баз даних і прикладних інформаційних систем. Циркуляція документів в установі підтверджує факги завершення тих чи інших операцій, фіксує операції в тих чи інших реєстрах, управляє процедурою контролю всіх завдань, з яких складаються процеси.
Майже кожна адміністративна, фінансова, господарча, організаційна і будь- яка інша операція супроводжується або підтверджується відповідними докумен тами. Значна частина вхідних даних для обліку отримується з базових (первин них) документів, що використовуються в установі. Слід зазначити, шо великі затра ти часу співробітники установи витрачають на так звану забезпечувальну функ цію, тобто на пошук необхідних для роботи документів, особливо в разі підготов ки таких документів іншими співробітниками, підрозділами. Ці витрати значно зростають при функціональній і територіальній розподіленості служб місцевих адміністрацій. Тому саме документообіг є базовою підсистемою, основою інтегрованої інформаційної системи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Інше на тему: Процеси інформатизації та розвиток організаційної структури органів місцевої влади

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок