Головна Головна -> Інше українською -> Право -> Характеристика джерел права, як зовнішньої форми його виразу, адміністративна відповідальність і адміністративні стягнення: поняття, види і порядок їх укладання.

Характеристика джерел права, як зовнішньої форми його виразу, адміністративна відповідальність і адміністративні стягнення: поняття, види і порядок їх укладання.

Назва:
Характеристика джерел права, як зовнішньої форми його виразу, адміністративна відповідальність і адміністративні стягнення: поняття, види і порядок їх укладання.
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,83 KB
Завантажень:
274
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
КОНТРОЛЬНА РОБОТА
Характеристика джерел права, як зовнішньої форми його виразу, адміністративна відповідальність і адміністративні стягнення: поняття, види і порядок їх укладання.


План
Характеристика джерел права, як зовнішньої форми його виразу.
Адміністративна відповідальність і адміністративні стягнення: поняття, види і порядок їх укладання.
 


Характеристика джерел права, як зовнішньої форми його виразу.
Право завжди повинно мати певну форму, тобто бути формалізованим, а форма має бути змістовною, тобто повинна містити певний, виражений юридичною мовою також, що несе певне смислове навантаження. Якщо нормі надана певна форма, то вона залишається нормою поведінки, але не є нормою права.
До зовнішньої форми (джерел) права відносять: правовий звичай, судовий чи адміністративний прецедент, нормативний договір, нормативно-правовий акт.
Правовий звичай – це санкціоноване державою звичаєве правило поведінки загального характеру.
Правовий (судовий чи адміністративний) прецедент – це рішення компетентного органу держави, якому надається формальна обов’язковість під час вирішення всіх наступних аналогічних судових чи адміністративних справ.
Нормативний договір – це об’єктивно-формально обов’язкові правила загального характеру, що встановлені за домовленістю і згодою двох чи більше суб’єктів і забезпечуються державою (наприклад, договір про утворення федерації, колективний договір).
Нормативно-правовий акт – це рішення компетентних суб’єктів, що виноситься у встановленому законом порядку, має загальний характер, зовнішній вигляд офіційного документа у письмовій формі, забезпеч3ується державою та породжує юридичні наслідки.
Нормативно-правові акти поділяють на закони і підзаконні нормативно-правові акти.
Закони – це нормативно-правові акти, що видаються законодавчими органами, мають вищу юридичну силу і регулюють найважливіші суспільні відносини в країні. Крім конституції країни є ще такі види законів: конституційні, органічні, звичайні.
Усі закони мають вищу юридичну силу, яка проявляється в тому, що:
ніхто, крім органів законодавчої влади, парламенту і народу в процесі законодавчого референдуму, не може приймати закони, змінювати чи скасовувати їх;
Конституційний Суд України може визнати закон України чи його окреме положення не конституційним;
усі інші нормативно-правові акти повинні видаватися відповідно до законів;
у разі колізій між нормами закону та підзаконного нормативно-правового акту діють норми закону;
тільки законодавчий орган може потвердити чи не потвердити прийняття закону при поверненні його Президентом у разі відкладання вето.
Підзаконні нормативно-правові акти – це результат нормотворчої діяльності компетентних органів держави (їх посадових осіб), уповноважених на те державою громадських об’єднань з установлення, впровадження в дію, зміни і скасування нормативних письмових документів, що розвивають чи деталізують окремі положення законів. Розглядають такі види підзаконних нормативно-правових актів залежно від суб’єктів, що їх видали:
нормативні акти Президента України;
акти Конституційного Суду України, Верховного Суду України, Вищих судів України, Генерального прокурора України, Верховного суду Автономної Республіки Крим;
акти Кабінету Міністрів України, Верховної Ради та Ради міністрів Автономної Республіки Крим;
акти міністерств, державних комітетів, інших органів центральної виконавчої влади зі спеціальним статусом;
нормативні акти державних адміністрацій у регіонах, містах Києві та Севастополі, районах у цих містах;
нормативні акти органів регіонального та місцевого самоврядування;
нормативні акти відділів та управлінь відповідних центральних органів на місцях;
нормативні акти керівників державних підприємств, установ, організацій на місцях;
інші підзаконні нормативні акти.
Нормативні акти діють у часі, просторі та відносно кола осіб. Характеризуючи дії нормативно-правових актів у часі, слід розрізняти: набрання чинності, припинення дії, зворотну силу дії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Інше на тему: Характеристика джерел права, як зовнішньої форми його виразу, адміністративна відповідальність і адміністративні стягнення: поняття, види і порядок їх укладання.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок