Головна Головна -> Інше українською -> Право -> Новий Земельний кодекс як важливий етап на шляху вдосконалення аграрних відносин в економіці України

Новий Земельний кодекс як важливий етап на шляху вдосконалення аграрних відносин в економіці України

Назва:
Новий Земельний кодекс як важливий етап на шляху вдосконалення аграрних відносин в економіці України
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
14,20 KB
Завантажень:
317
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
овий Земельний кодекс як важливий етап на шляху вдосконалення аграрних відносин в економіці України
Прийняття Верховною Радою України 25 жовтня 2001 року нового Земельного кодексу було довгоочікуваним і передбачуваним кроком. Необхідність законодавчого оформлення нового типу відносин в аграрному секторі економіки була очевидною. Тому й не дивно, що його основні положення відносно довгий час були в центрі уваги не тільки спеціалістів, але й доволі широкої аудиторії людей, безпосередньо зацікавлених в новизні прийнятих рішень, оскільки вони мали пряме відношення до їхнього роду діяльності, визначали суспільний устрій, безпосередньо впливали на рівень їх життя. В той же час, незважаючи на скажімо, ажіотаж з приводу прийняття нового Земельного кодексу, об’єктивний стан речей в економіці країни в цілому змушує бути досить таки обережним при оцінці основних положень цього, в принципі, прогресивного документу, необхідність прийняття якого була більш ніж очевидною. В спеціальній економічній літературі новий Земельний кодекс найшов свої розуміння і викликав відповідний резонанс. Але, треба визнати, ті коментарі, які приводяться в ній, стосуються головним чином практичних заходів по реалізації цього документу, абстрагуючись, як нам здається, при цьому від стратегічного курсу подальшого розвитку нашого суспільства. У хорошому розумінні цього слова. Це дійсно найбільш прогресивний документ в сфері аграрних відносин. Але при розгляді його основних положень проходить певне ігнорування загального стану речей в економіці країни. У зв’язку з цим ми б хотіли акцентувати увагу на такому питанні.
Прийняття любого документу, який ставить за мету регламентацію, скажемо, асе-таки виробничих відносин у тій чи іншій сфері життєдіяльності, у тій чи іншій сфері економіки країни в цілому, на наш погляд, залежить від двох обставин (хоча й ми, не виключено, можемо помилитись)ю По-перше, який реальний етап економіки тієї чи іншої країни на тому чи іншому етапі розвитку. Не розглядалися ж плани освоєння космосу в умовах феодалізму. І, по-друге, наскільки адекватною цьому об’єктивному етапу економіки є міра усвідомлення авторів того чи іншого локмента цього етапу, спрямованого, треба вірити, на його вдосконалення. Причому, мусимо зауважити, треба зразу визначити, йде мова про вдосконалення народногосподарського комплексу країни в цілому чи його окремої складової. Це не таке вже й просте питання. На фоні досягнутого рівня розвитку економіки тієї чи іншої країни випередження подій, хоча й воно, безсумнівно, несе прогресивне начало, так чи інакше в кінцевому підсумку буде нівельоване цим рівнем.
Так, боїмося, може бути і з новим Земельним кодексом. Він законодавчо закріплює новий тип відносин в аграрному секторі. А адекватного йому документа в інших галузях економіки України просто не існує.
Такий своєрідний вступ до розгляду основних положень нового Земельного кодексу України. Досягнутий нами рівень усвідомлення складності проблем сучасного вітчизняного агропромислового комплексу змушує цим і обмежитись, сконцентрувавшись на найбільш загальних питаннях вдосконалення, у відповідності з новим Земельним кодексом, виробничих відносин в аграрному секторі.
І. Земля як основне національне багатство
1. Земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави.
2. Право власності на землю гарантується.
3. Використання власності на землю не може за-вдавати шкоди правам і свободам громадян, інтере-сам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію і природні якості землі.
Земля як складова частина біосфери включає ґрун-ти та інші природні елементи ландшафту, що органіч-но пов'язані між собою і забезпечують належне існу-вання флори і фауни та життєдіяльність людини.
Конституція України, зважаючи на виключно важ-ливе значення землі у всіх сферах економіки країни, проголошує її основним національним багатством і запроваджує при цьому імперативний принцип особли-вої охорони зазначеного найважливішого компонента біосфери.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Інше на тему: Новий Земельний кодекс як важливий етап на шляху вдосконалення аграрних відносин в економіці України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок