Головна Головна -> Інше українською -> Право -> Поняття «наказне провадження» та його поява в судовому процесі є новелою Цивільного процесуального кодексу, який набере чинності не раніше ніж 1 січня 2005 року.

Поняття «наказне провадження» та його поява в судовому процесі є новелою Цивільного процесуального кодексу, який набере чинності не раніше ніж 1 січня 2005 року.

Назва:
Поняття «наказне провадження» та його поява в судовому процесі є новелою Цивільного процесуального кодексу, який набере чинності не раніше ніж 1 січня 2005 року.
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
2,41 KB
Завантажень:
163
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Поняття «наказне провадження» та його поява в судовому процесі є новелою Цивільного процесуального кодексу, який набере чинності не ран
іше ніж 1 січня 2005 року


Поняття «наказне провадження» та його поява в судовому процесі є новелою Цивільного процесуального кодексу, який набере чинності не раніше ніж 1 січня 2005 року.
Що таке судовий наказ?
Судовий наказ є особливою формою судового рішення про стягнення з боржника грошових коштів або витребування майна за заявою особи, якій належить право такої вимоги. Підлягає виконанню судовий наказ за загальними правилами, встановленими для виконання судових рішень.
Порядок
видачі судового наказу
Статтею 96 встановлено випадки видачі судового наказу. Це відбувається в разі, коли заявлено вимогу:
l яка грунтується на правочині, вчиненому в письмовій формі;
l про стягнення нарахованої, але не виплаченої працівникові суми заробітної плати;
l про компенсацію витрат на проведення розшуку відповідача, боржника, дитини або транспортних засобів боржника.
Судовий наказ може бути видано і в інших випадках, встановлених законом.
Подання заяви про видачу судового наказу у випадках, не передбачених ст.96, є однією з підстав для відмови у прийнятті заяви про його видачу.
Крім того, для звернення до суду із заявою про видачу судового наказу не достатньо, щоб правочин був учинений у письмовій формі — потрібно, щоб вимога не містила в собі спору про право цивільне, тому що це є другою підставою для відмови в прийнятті заяви до провадження.
Відмова у прийнятті заяви унеможливлює повторне звернення з такою самою заявою. Заявник у цьому випадку має право звернутися з тими самими вимогами в позовному порядку.
У разі прийняття судом ухвали про відмову у прийнятті заяви про видачу судового наказу внесена сума судового збору не повертається. Але в разі подання стягувачем позову до боржника в порядку позовного провадження ця сума зараховується до суми судового збору, встановленої за позовну заяву.
Заява про видачу судового наказу
Вона подається в суд у письмовій формі.
У заяві повинно бути зазначено:
n найменування суду, в який подається заява;
n ім’я (найменування) заявника та боржника, а також ім’я (найменування) представника заявника, якщо заява подається представником, їхнє місце проживання або місцезнаходження;
n вимоги заявника й обставини, на яких вони грунтуються;
n вартість майна в разі його витребування;
n перелік документів, що додаються до заяви.
Заява підписується заявником або його представником і подається з її копіями та копіями доданих до неї документів відповідно до кількості боржників.
До заяви, яка подається представником заявника, має бути додано документ, що підтверджує його повноваження.
До неналежно оформленої заяви застосовуються положення ст.121.
Повернення заяви у випадку, встановленому ч.2 ст.121, не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою після усунення її недоліків.
За подання заяви про видачу судового наказу сплачується судовий збір у розмірі п’ятдесяти відсотків від ставки, яка визначається з оспорюваної суми в разі звернення в суд із позовом у порядку позовного провадження.
Видача судового наказу
У разі прийняття заяви стягувача про видачу судового наказу суд у триденний строк видає судовий наказ по суті заявлених вимог.
Видача судового наказу проводиться без судового засідання і виклику стягувача та боржника для заслуховування їхніх пояснень.
Судовий наказ має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим законом «Про виконавче провадження».
Після видачі судового наказу суд невідкладно надсилає його копію боржникові рекомендованим листом із повідомленням.
Одночасно з копією судового наказу боржникові надсилається копія заяви стягувача з копіями доданих до неї документів та роз’яснюється його право в разі заперечення проти вимог стягувача протягом десяти днів із дня отримання судового наказу подати заяву про скасування останнього.
У разі ненадходження заяви від боржника протягом трьох днів після закінчення строку на її подання та за наявності даних про отримання боржником копії наказу судовий наказ набирає законної сили і суд видає його стягувачеві для пред’явлення до виконання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Поняття «наказне провадження» та його поява в судовому процесі є новелою Цивільного процесуального кодексу, який набере чинності не раніше ніж 1 січня 2005 року.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок