Головна Головна -> Інше українською -> Право -> Актуальні питання підтримання державного обвинувачення в суді

Актуальні питання підтримання державного обвинувачення в суді

Назва:
Актуальні питання підтримання державного обвинувачення в суді
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
18,17 KB
Завантажень:
315
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Актуальні питання підтримання державного обвинувачення в суді
Підтримання в суді державного обвинувачення прокурором є однією з його конституційних функцій. Тому в інтересах захисту прав людини і посилення боротьби зі злочинністю дуже важливо забезпечити підвищення якості та ефективності цієї діяльності.
На мій погляд, підтримання державного обвинувачення є складовою частиною такого більш широкого виду державної діяльності, як кримінальне переслідування осіб, котрі вчинили злочини. А кримінальне переслідування — це невід'ємна частина правоохоронної функції держа-ви.
Здійснюючи кримінальне переслідування, прокурор порушує кримінальні справи, може брати участь в їх розслідуванні, санкціонує важливі процесуальні рішення слідчих органів, за-тверджує обвинувальні висновки у кримінальних справах і надсилає їх до суду. Усі ці дії він вчи-няє безпосередньо. Підтримуючи ж обвинувачення при розгляді справ судом першої інстанції, прокурор здійснює кримінальне переслідування шляхом формулювання своєї позиції.
У теоретичному плані обвинувально-судова діяльність може розглядатись і як різновид пред-ставництва прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді. І справді, покладення краю злочинним проявам, послідовне проведення в життя принципу невідворотності покарання, до-держання силовими структурами прав людини становлять предмет державного інтересу чи ін-тересу окремої особи.
Підтримання прокурором державного обвинувачення в суді знаходиться у нерозривному зв'язку з виконанням покладеного на нього ст. 34 Закону України «Про прокуратуру» обов'язку сприяти виконанню вимог закону про всебічний, повний і об'єктивний розгляд справ і постанов-лений судових рішень, що ґрунтуються на законі.
Досить поширеною є думка, що прокурор є лише одним з учасників судового засідання, оскільки він згідно з ч. 1 ст. 35 Закону «Про прокуратуру» має рівні права з іншими його учасни-ками, насамперед з підсудним та його захисником. Це положення треба розуміти так, що і прокурор, і захисник повинні мати рівні можливості для пошуку і дослідження доказів та для обґрунтування перед судом своєї позиції. Проте завдання, які стоять перед ними, та їх обо-в'язки істотно різняться.
Сприяння судові у всебічному, повному та об'єктивному розгляді справ і прийнятті рішень, що ґрунтуються на законі, — це виключна прерогатива прокурора як представника органу пуб-лічної влади, призначеного для захисту прав і законних інтересів громадян та держави. На жод-ного з інших учасників процесу таке завдання не може бути покладено, оскільки вони керуються власними інтересами. Так, з урахуванням цього поведінка захисника, який не розголошує в суді відомих йому доказів, що підтверджують винність підсудного, є цілком правомірною, хоч це й не сприяє об'єктивному та повному з'ясуванню всіх обставин справи.
З точки зору С.А. Альперта, під обвинуваченням треба розуміти засновану на законі проце-суальну діяльність, спрямовану на викриття обвинуваченого у вчиненні злочину, застосування до нього справедливого покарання, а у відповідних випадках — заходів виховного характеру або гро-мадського впливу1. У ч. 1 ст. 30 проекту нової редакції Закону «Про прокуратуру», внесеного на розгляд Верховної Ради України групою народних депутатів 14 липня 2000 р., зазначено, що під-тримання державного обвинувачення є процесуальною діяльністю прокурора по відстоюванню останнього перед судом з метою забезпечення реалізації кримінальної відповідальності особи, яка вчинила злочин.
Вважаю, що цим та іншим подібним до них визначенням властива певна однобічність. Адже ті, хто є прихильником наведеної вище позиції, не враховують того, що прокурор повинен не тільки переконати суд у винності підсудного, а й вжити в межах наданих йому процесуальних прав заходів, спрямованих на встановлення всіх істотних обставин справи, як тих, що підтверджують вину, так і тих, які її спростовують або породжують сумніви щодо обґрунтованості обвинувачення, а, отже, роблять неможливим винесення обвинувального вироку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Інше на тему: Актуальні питання підтримання державного обвинувачення в суді

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок