Головна Головна -> Інше українською -> Право -> Представництво. Види довіреностей

Представництво. Види довіреностей

Назва:
Представництво. Види довіреностей
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
11,48 KB
Завантажень:
57
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Контрольна робота
на тему:
“Представництво. Види довіреностей ”


П л а н
Глава I Поняття і види представництва
Поняття і значення представництва
Суб'єкти представництва
Повноваження представника. Підстави для виникнення представництва
Види представництва
Представництво в арбітражному суді
Глава II Довіреність
Довіреність. Форма довіреністі та її види
Посвідчення довіреності
Строк довіреності
Передоручення
Припинення довіреності
Список використаної літератури
Додатки


Глава I
1. Поняття і значення представництва.
ЦК України дає змогу визначити представництво як здійснен-ня однією особою (представником) від імені другої особи (яку представляють) через повноваження, що грунтується на довіреності, законі або адміністративному акті, угод та інших юридичних дій, в результаті чого у особи, яку представляють, безпосередньо створюються, змінюються і припиняються ци-вільні права та обов'язки ЦК України. Ст. 62. Додаток 1.
Потреба в представництві виникає тоді, коли особа, яку представляють в силу закону (наприклад, через відсутність дієздатності) або конкретних життєвих обставин (наприклад через хворобу, відрядження, зайнятості) не може особисто здійснювати свої права і обов'язки, але часто до послуг представників звертаються заради того, щоб скористатися спеціальними знаннями і досвідом представника, заощадити час і засоби і т.п.
За допомогою представництва можуть здійснюватися не тільки майнові, але і деякі особисті немайнові права, проте не припускається вчинення через представників угод, що за своїм характером можуть бути зроблені тільки особисто, а також інших угод у випадках, передбачених законом (наприклад тільки особисто можна скласти заповіт, укласти договір довічного утримання та ін.).
2. Суб'єкти представництва.
У відносинах представництва беруть участь три суб'єкти: особа, яку представляють, представник і третя особа(Мал. 1).
Особою, яку представляють, може бути будь-який суб'єкт цивільного права — громадянин, юридична особа, незалежно від наявності у них дієздатності.
Представником є громадянин або юридична особа, які мають повноваження на здійснення юридичних дій від імені особи, яку представляють. Представники громадяни, як пра-вило, мають бути повністю дієздатними. Як виняток, пред-ставниками можуть бути особи, які досягли трудового пов-ноліття, тобто 16-річного віку (ст. 188 КЗпП України).


Юридичні особи, які мають спеціальну правоздатність, можуть виконувати
функції представника, якщо це не супе-речить їх статутним завданням, визначеним у законі, статуті або положенні ч. 1 ст. 26. ч. 2 ст. 64 ЦК України; ст. 20 Закону України "Про об'єднання громадян". Додаток 2..
Третьою особою, з якою внаслідок дії представника вста-новлюються, змінюються або припиняються цивільні права та обов'язки, може бути будь-який суб'єкт цивільного права. Разом з тим відповідно до ч. З ст. 62 ЦК України Додаток 1. представник не може укладати угоди від імені особи, яку він представляє, ні щодо себе особисто, ні щодо другої особи, представником якої він водночас є.
3. Повноваження представника.
Дії представника створюють, змінюють або припиняють цивільні права і обов'язки особи, яку представляють лише тоді, коли вони відбуваються в межах наданих представнику повноважень. Якщо ж представник перевищує свої повноваження, особа яку представляють, звільнена від будь-яких зобов'язань перед третьою особою, з котрим представник вступив у правові відношення від його імені. Повноваження є міра можливого поводження представника стосовно третіх осіб. Саме в силу наданих йому повноваженнь представник укладає з третіми особами угоди і чинить інші юридичні дії від імені і в інтересах особи, яку представляють. За характером походження та своїм змістом повноваження є суб'єктивним правом, яке делеговано представникові на підставі вказівки закону або волі особи, яку представляють. Цьому праву не протистоїть конкретний обов'язок якої-небудь особи — ні особи, яку представляють, ні третіх осіб. Здійснення повноважень представником є юридичним фак-том, який породжує права та обов'язки особи, яку представ-ляють.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Інше на тему: Представництво. Види довіреностей

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок