Головна Головна -> Інше українською -> Право -> Порядок реєстрації актів громадянського стану

Порядок реєстрації актів громадянського стану

Назва:
Порядок реєстрації актів громадянського стану
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
17,40 KB
Завантажень:
481
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Контрольна робота
на тему:
“Порядок реєстрації актів громадянського стану“


ПЛАН:
ВСТУП
1.УМОВИ РЕЄСТРАЦІЇ ШЛЮБУ.
2.УМОВИ РЕЄСТРАЦІЇ РОЗІРВАННЯ ШЛЮБУ
3.РЕЄСТРАЦІЯ ВСТАНОВЛЕННЯ БАТЬКІВСТВА
4.РЕЄСТРАЦІЯ НАРОДЖЕННЯ
5.РЕЄСТРАЦІЯ СМЕРТІ
6.РЕЄСТРАЦІЯ ПЕРЕМІНИ ПРІЗВИЩА, ІМЕНІ, ПО БАТЬКОВІ
ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА
ЛІТЕРАТУРА


ВСТУП
Громадянський стан особи залежить від сукупності факторів, котрі характеризують громадянина як субґєкта цивільного права. Так, виникнення та припинення правоздатності повґязано з фактом народження та фактом смерті громадянина, шлюб сприяє виникненню права сумісної власності подружжя, а усиновлення - та відносини законного представництва, и весь комплекс особистих та майнових прав і обовґзків, котрі виникають між батьками та дітьми.
Щоденна праця співробітників відділів реєстрації актів громадянського стану та будинків реєстрації шлюбів необхідна для задоволення важливих соціальних потреб людей та організацій. Їх щоденна праця повґязана з великим обґємом ручних операцій, які потребують постійної уваги та охайності.
Згідно з статтею 159 Кодексу про шлюб та сім’ю України акти громадянського стану реєструються в районних центрах, районах у містах Києві та Севастополі відділами реєстрації актів громадянського стану місцевих державних адміністрацій, у містах і в районах міст обласного підпорядкування - відділами реєстрації актів громадянського стану виконавчих комітетів відповідних Рад народних депутатів, а в сільській місцевості і селищах - виконавчими комітетами сільських і селищних Рад народних депутатів.
При реєстрації актів громадянського стану пред’являються документи, які підтверджують факти, що підлягають реєстрації в органах реєстрації актів громадянського стану, а також документи, які посвідчують особу заявника: паспорт, посвідчення особи або військова книжка військовослужбовця.
1.УМОВИ РЕЄСТРАЦІЇ ШЛЮБУ.
Згідно з інструкцією міністерства юстиції України N 22/5 від 29.12.84 Про порядок реєстрації актів громадянського стану в Україні (Зі змінами і доповненнями, внесеними Мін’юстом України 19 квітня 1994 р., особи, які бажають зареєструвати шлюб, подають особисто письмову заяву за встановленою формою до органу реєстрації актів громадянського стану за місцем проживання однієї з них або за місцем проживання їх батьків. Особи, які раніше перебували в шлюбі, можуть зареєструвати новий шлюб тільки при пред’явленні документів, що підтверджують припинення попереднього шлюбу.
Якщо особи, які одружуються, подають заяву до органу реєстрації актів громадянського стану за місцем проживання батьків або одного з них, повинен бути пред’явлений паспорт з відміткою про його прописку в даній місцевості.
На заяві про вступ у шлюб, а також в графі “Для відміток” запису акта про одруження зазначаються: прізвище, ім’я, по батькові того з батьків, який пред’явив паспорт, ким і коли він виданий, серія і номер паспорта, а також коли і де він прописаний.
Особи, які бажають зареєструвати шлюб, зобов’язані пред’явити для посвідчення їх особи і віку паспорти або документи, що замінюють їх.
Приймання заяв про реєстрацію шлюбу громадян України, які мають загальногромадянські закордонні або службові паспорти, провадиться на загальних підставах, але цими особами обов’язково повинна бути пред’явлена довідка про сімейний стан, видана компетентним органом.
Особи, які відправляються в закордонне плавання і мають посвідчення особи моряка, при поданні заяви про реєстрацію шлюбу повинні пред’явити до органу реєстрації актів громадянського стану свій паспорт громадянина України з відміткою органу внутрішніх справ про прописку і відомостями про сімейний стан.
Заяви про реєстрацію шлюбу в Україні громадян України, які постійно проживають за кордоном, приймаються за їх загальногромадянськими закордонними паспортами, виданими уповноваженими на те державними органами. У тих випадках, коли в цих паспортах відсутні відомості про сімейний стан їх власників, вони повинні подати органу реєстрації актів громадянського стану довідку про те, що не перебувають у шлюбі, видану компетентним органом країни за місцем їх постійного проживання і легалізовану консульською установою або дипломатичним представництвом України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Інше на тему: Порядок реєстрації актів громадянського стану

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок