Головна Головна -> Інше українською -> Право -> Закон як соціальне явище

Закон як соціальне явище

Назва:
Закон як соціальне явище
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
11,77 KB
Завантажень:
153
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
КОНТРОЛЬНА РОБОТА
“Соціологія права”
Тема:
“Закон як соціальне явище”


Зміст
Вступ ........................................................................................................................3
Розділ 1. Соціологічне забезпечення законодавства............................................5
Розділ 2. Проблеми ефективності законодавства ..............................................12
Висновки ...............................................................................................................17
Список використаної літератури .........................................................................18
Вступ
Соціаліація – процес накопичення знаньпро соціальне середовище, що нас оточує, засоєння системи цінностей суспільства та найближчого соціального оточення, отримання навичок соціально-позитивної (нормативної) поведінки. Це поняття можна сформулювати і дещо інакше: соціалізація – процес засвоєння властивих певному суспільству закономірностей взаємодії між спільнотами, групами та індивідами на рівні внутрішніх переконань особи як єдино можливих взірців взаємодії (інтеракцій). У цьому контексті правову соціалізацію ми можемо визначити як такий стан, коли особа засвоює нормативну систему права на рівні власних переконань і дотримується її не під загрозою санкцій, а тому, що не бачить альтернативи взірцям поведінки, що їх запропонувало право.
Нормативні системи не є константою, тобто постійнми. Вони весь час змінюються відповідно до змін суспільних відносин. При цьому питома вага норм, що реформуються або замінюються, значно нижча норм, які функціонують стабільно. Інакше настає «суспільний хаос» і, як наслідок, стан аномії.
Для адоптування нормативних систем до змін суспільних відносин, що відбуваються, існують спеціальні інститути. Зокрема, номативну систему права санкціонує наймогутніший інститут суспільства – держава. Звичайно, не весь державний апарат покликано займатися проблемами адаптації нормативних систем до змін суспільних відносин. У межах держави передбачено розподіл влади на три гілки. Саме законодавча гілка влади безпосередньо займається названими вижче проблемами. Водночас в межах держави також існує могутній інститут – правоохоронні органи. З самої назви цього інституту зрозуміло, що його покликано захищати нормативну систему права, тобто стежити за дотриманням особами, які проживають на певній території, встановлених офіційних норм поведінки.
Отже, в процесі соціалізації людини мусить навчитися відмовлятися від реалізації другорядних власних потреб, і якщо в процесі їх реалізації завдано збиток життєважливим потребам інших осіб. При цьому норми допомагають особі обрати варіант поведінки, який забезпечить недоторканість інтересів найближчого соціального оточення. З цієї позиції і обумовлюється актуальність вивчення даної теми.
Метою контрольної роботи є комплексне та всебічне вивчення соціологічного забезпечення законодавства, характеристика проблем ефективності законів.
Розділ 1. Соціологічне забезпечення законодавства
Біля витоків законодавчої соціології стоять Г. Спенсер («Гріхи законодавців») і Ж. Карбоньє («Юридична соціологія») [13], які вва-жали, що соціологи можуть сприяти покращенню функціонування законодавчих норм. Г. Спенсер підкреслював, що бід, завданих невігласами-законодавцями, набагато більше, ніж їх завдали невігласи-лікарі.
Про те, що законодавці можуть помилитися, приймаючи закон, свідчить практика відміни, виправлення вже прийнятих законів і практика «мертвих» законів, тобто таких, які прийняті, але не пра-цюють. Створювати закони для цілого народу — це наука і мис-тецтво одночасно і ними потрібно володіти. Законодавець не має права приступати до роботи за відсутності знань про ті соціальні процеси, в які він втручається. Він мусить розуміти структуру су-спільства, його функціонування, постійно вивчати причинно-наслідкові зв'язки між людьми, знати, що кожний закон, спрямова-ний на зміну людської поведінки, поступово змінює і саму природу людини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Інше на тему: Закон як соціальне явище

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок