Головна Головна -> Інше українською -> Право -> Праця молоді

Праця молоді

Назва:
Праця молоді
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
41,21 KB
Завантажень:
5
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Глава XIII Праця молоді
Стаття 187. Права неповнолітніх у трудових правовідносинах
Неповнолітні, тобто особи, що не досягай вісімнадцяти років, у трудових правовідносинах прирівнюються у правах до повнолітніх, а в галузі охорони праці, робочого часу, відпусток та деяких інших умов праці користуються пільгами, встановленими законодавством України.
Неповнолітніми визнаються особи, що не досягли 18 років. Внесення цього визначення до ст. 187 КЗпП виключає проблему субсидиарного застосування до трудових правовідносин визначення поняття неповнолітніх, яке дається у Цивільному кодексі, свідчить про прагнення законодавця підкреслити самостійний характер трудового права як галузі права, незалежної від цивільного права.
Стаття, що коментується, визнає рівність прав неповнолітніх у трудових правовідносинах порівняно з правами повнолітніх. Вона адресується правотворчим органам, сторонам угод, колективних договорів. Закріплення у законі принципу рівності трудових прав неповнолітніх чинить регулятивний вплив і безпосередньо на трудові відносини.
Стаття 187 КЗпП на рівні закону легалізує пільги для неповнолітніх у сфері охорони праці, робочого часу, відпусток та деяких інших умов праці, які (пільги) можуть бути установлені не лише законами, а й підзаконними актами. Відсутність указания у цій статті на можливість установлення пільг для неповнолітніх шляхом внесення відповідних умов до угод, колективних договорів ніяк не означає, що пільги для неповнолітніх не можуть установлюватись таким чином.
Стаття 188. Вік, з якого допускається прийняття на роботу
Не допускається прийняття на роботу осіб, молодших шістнадцяти років.
За згодою одного із батьків або особи, що його замінює, можуть, як виняток, прийматись на роботу особи, які досягли п'ятнадцяти років.
Для підготовки молоді до продуктивної праці допускається прийняття на роботу учнів загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних і середніх спеціальних навчальних закладів для виконання легкої роботи, що не завдає шкоди здоров'ю і не порушує процесу навчання, у вільний від навчання час по досягненні ними чотирнадцятирічного віку за згодою одного з батьків або особи, що їх замінює.
За загальним правилом, допускається прийняття на роботу лише осіб, що досягли віку шістнадцяти років.
Як виняток із загального правила, що не допускає прийняття на роботу осіб, що не досягли шістнадцятирічного віку, за згодою одного з батьків або осіб, що їх заміняють (піклувальників), допускається прийняття на роботу осіб, які досягли 15-річ-ного віку. Закон не встановлює форми такого погодження. Практично доцільно, аби воно давалось письмово. Це виключило б спори з приводу того, чи була така згода.
Допускається також прийняття на роботу осіб, що досягли чотирнадцятирічного віку. При цьому прийняття на роботу повинне відповідати ряду умов:
а) перша умова виглядає як декларація: це допускається з метою підготовки молоді до виробничої праці. Вряд чи можливо ставити питання про незаконність укладення трудового договору з особою, що не досягла 15-річного віку, лише тому, що відсутня така мета. З формулювання статті, що коментується, можна зробити висновок про те, що сторони трудового договору і взагалі не зобов'язані переслідувати цю мету. Названа мета малась на увазі законодавцем, коли він приймав рішення про внесення цього правила до. КЗпП. Це мотивація законодавцем свого рішення;
б) прийняттю на роботу згідно з частиною третьою ст. 188 КЗпП підлягають учні загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних і середніх спеціальних навчальних закладів. Відповідно до сьогоднішньої класифікації до цієї категорії можуть бути віднесені й учні вищих навчальних закладів відповідних рівнів акредитації;
в) прийняття на роботу допускається для виконання легкої роботи, що не заподіє шкоди здоров'ю неповнолітнього;
г) робота не повинна порушувати процес навчання і виконуватися у вільний від навчання час;
д) має бути одержана згода одного з батьків або осіб, що їх заміняють (опікунів).
Стаття 189. Облік працівників, які не досягай вісімнадцяти років
На кожному підприємстві, в установі, організації має вестися спеціальний облік працівників, які не досягли вісімнадцяти років, із зазначенням дати їх народження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Інше на тему: Праця молоді

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок