Головна Головна -> Інше українською -> Право -> Санітарне законодавство і організація харчового нагляду

Санітарне законодавство і організація харчового нагляду

Назва:
Санітарне законодавство і організація харчового нагляду
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
2,69 KB
Завантажень:
417
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Контрольна робота
на тему:
“Санітарне законодавство і організація харчового нагляду”


САНІТАРНЕ ЗАКОНОДАВСТВО Й ОРГАНІЗАЦІЯ ХАРЧОВОГО НАГЛЯДУ
Санітарне законодавство — це сукупність законів, які визначають вимоги та нормативи в галузі санітарно-гігієнічної охорони праці та побуту населення. Основне завдання державного санітарного нагляду України — контроль за здійсненням заходів, спрямованих на попередження та ліквідацію професійних та інфекційних захворювань, раціональну організацію праці та побуту насе-лення, на ліквідацію та попередження забруднень водойм, грунту, повітря шкідливими промисловими викидами.
Санітарний державний нагляд здійснює санітарно-епідеміологічна служба, до складу якої входять відділи, які безпосередньо займаються питаннями гігієни — відділ харчової гігієни, створений для захисту інтересів спожи-вачів, контролю за якістю харчових продуктів (санітарна експертиза) і проф-ілактики харчових отруєнь. Санітарна експертиза повинна також визначати відхи-лення від норм у хімічному складі продуктів, виявляти отруйні домішки, рівень бактеріального забруднення продуктів, з'ясовувати умови приготування, збе-рігання та реалізації кулінарних виробів, стежити за тим, щоб готові страви, кулінарні вироби дійшли до споживача якісними. Санітарно-харчовий нагляд є частиною загального санітарного нагляду.
Державний санітарний нагляд очолює Головний санітарний лікар України, а практичну діяльність здійснюють санітарно-епідеміологічні станції. Саме вони в особах санітарних лікарів і їх помічників, здійснюють поточний і попе-реджувальний санітарний нагляд. Метою поточного санітарно-харчового на-гляду є контроль за санітарним станом підприємства. З одного боку — це виключення шкідливого впливу харчових продуктів на людину, з іншого — збереження харчової цінності продуктів харчування та кулінарних виробів.
Представники санітарно-епідеміологічних станцій (санітарний лікар чи його помічник) обстежують підприємство у плановому порядку чи в разі крайньої необхідності (харчове отруєння, сигнал про порушення санітарного режиму). Попереджувальний санітарно-харчовий нагляд має на мсті не допустити санітарних порушень під час проектування та будівництва підприємств масового харчування. При цьому враховується характер грунту під будівництво, рельєф місцевості, дотримання розмірів, гігієнічних норм вентиляції, каналізації, опалення. Представник санітарно-епідеміологічної станції обов'язково дає висновки про відповідність даного об'єкту вимогам санітарії.
Органи попереджувального санітарного нагляду здійснюють контроль під час розробок нових рецептур і технологій на харчові продукти та кулінарні вироби, беруть участь у складанні стандартів на них.
Щоб не допускати порушень санітарних правил роботи підприємств масо-вого харчування, забезпечити якість готової продукції санітарні лікарі та їх помічники мають право без будь-яких обмежень відвідувати об'єкт напишу (при пред'явленні службового посвідчення затвердженої форми) і дана їй обов'язкові для виконання рекомендації щодо усунення виявлених порушень. Сані-тарний стан підприємства перевіряється бактеріологічним методом, роблячи умови зі санітарного одягу працівників, з рук, обладнання, інвентаря та посуду.
Органолептичним методом і лабораторним обстеженням взятих проб досліджують якість їжі. Органам і закладам охорони здоров'я надасться право призупиняти експлуатацію підприємства масового харчування у разі незадовільного санітарного стану, не допускати до роботи працівників, при виявленні у них інфекційних захворювань, бактеріоносійства, глистоносійства, забороняти використання неякісних харчових продуктів.
Рекомендації санітарних лікарів повинні обов'язково виконуватися.
Після проведення такої перевірки результати санітарного стану підприємства заносяться до санітарного журналу, який зберігається у директора закла-ду. За результатами перевірки може також складатися акт.
У разі систематичного порушення санітарно-гігієнічних правил з винних осіб стягується штраф.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Санітарне законодавство і організація харчового нагляду

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок