Головна Головна -> Інше українською -> Право -> Проблема вибудови меж культурного поля для “важкого” підлітка

Проблема вибудови меж культурного поля для “важкого” підлітка

Назва:
Проблема вибудови меж культурного поля для “важкого” підлітка
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
6,56 KB
Завантажень:
361
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Проблема вибудови меж культурного поля для “важкого” підлітка
Проблема культури особистості, процесу її формування та становлення є найскладнішою і провідною у вітчизняній та світовій культурології. Дефіцит культури у соціальній сфері, побуті сім'ї, освіті, вихованні послаблює її людино-творчу функцію, яка синтезує сутність особи як природної, духовної, діяльної, предметної і соціальної істоти і визначає її здатність до окультурення.
Як культурна істота в своєму ставленні до світу (суспільства, людей і самої себе) людина завжди має жити і діяти в межах культурно визначеного поля. Свобода, як вона мислиться на різних сферах культурно-психологічної сформлваності особи, не означає, що вона може перейти за межі цього поля, його впливу визначеності сутності особи. Вихід за межі цього “культурного поля” руйнує внутрішно-психологічну визначеність особи і одночасно, якщо здійснюється з культурними намірами, сприяє розумінню людського як свободи культурного начала й необхідності його здійснення за законами культури. Як біосоціальна істота, особистість поєднує в собі фізичне та духовне, природне та соціальне, успадковане та набуте. Як живий організм людська істота включена у природний зв'язок явищ і підпорядковується біологічним (фізіологічним, біофізичним, біохімічним) закономірностям, які мають соціально зумовлений вияв. Саме залучення індивіда до соціому (норм права та моралі, побуту, правил спілкування в сім'ї та в колективі, мови, естетичних смаків тощо) формує мислення та поведінку людини, робить з неї представника певного способу життя, культури і психології. Культурно-психологічна цілісність особи залежить від органічного поєднання біологічних, фізіологічних, психологічних, соціальних, моральних, духовних складових.
Більш детально зупинимось на цьому в контексті розуміння соціокультурних та психофізичних рівнів особи.
Становлення особистості – це період (процес), який супроводжується взаємовпливом факторів оточуючого середовища і внутрішнього світу особи та рядом протиріч і парадоксів, які виникають внаслідок такого взаємовпливу. Під впливом несприятливих факторів в морально-психологічному комплексі людини можуть з’явитися і закріпитися антисуспільні погляди і звички. Вони не ведуть автоматично до злочину, не детермінують його, але створюють відповідне підґрунтя для зародження у особи злочинного наміру [1]. Такими факторами можуть послужити ті, які безпосередньо випливають із особистості: нервово-психічні відхилення (неврози і невротичні прояви після перенесених органічних ушкоджень мозку, затримки психічного розвитку, патохарактерологічні зміни, психопатії, легкі стадії олігофренії, хоч і у олігофренів відсутня фатальна схильність до злочинів [2]); фізичні недоліки (дефекти мови, зовнішня непривабливість, недоліки конституційно-соматичного характеру та ін.). Необхідно також брати до уваги і ті чинники, які пов’язані із близьким оточенням: неблагополучність сім’ї; низький рівень загальної та педагогічної культури батьків; друзі з досвідом антисоціальної поведінки; проблеми у школі. Зауважимо, що задані соціокультурні параметри вивчені невиправдано слабо, наприклад, роль сім’ї як суб’єкта культуротворчого процесу індивіда. Варто також вичленити ті фактори, які пов’язані із загальносуспільними проблемами, а саме: статусна різниця, невідповідність можливостей бажанням, незадоволена потреба у самоутвердженні; недоліки у системі освіти; низький рівень культурно-виховної роботи серед населення; недостатня боротьба із антисоціальними явищами, низька правова культура суспільства.
І якщо такі фактори матимуть місце у формуванні особистості, особливо у віці 5-7 років, коли відбувається формування багатьох психологічних звичок, установок, інтересів, цінностей, то змінити їх і переробити у майбутньому буде дуже і дуже важко. Насамперед тому, що проблема нейтралізації антисоціальної поведінки на сьогоднішній день майже не розробляється, як психологією і педагогікою, так і культурологію та юриспруденцією.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Інше на тему: Проблема вибудови меж культурного поля для “важкого” підлітка

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок