Головна Головна -> Інше українською -> Право -> Судово-економічні дослідження

Судово-економічні дослідження

Назва:
Судово-економічні дослідження
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
7,24 KB
Завантажень:
5
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Контрольна робота з криміналістики на тему:
„Судово-економічні дослідження”


План
Вступ
1. Криміналістичне дослідження документів, як основного джерела матеріалів розслідування злочинів у сфері економічних відносин.
2. Судово-бухгалтерська експертиза як етап розслідування.
А)судово-економічна експертиза
3. Злочини у сфері кредитних відносин.
4. Податкові злочини.
5. Ухилення від повернення виручки в іноземній валюті.
Висновок
* * *
Дослідження в криміналістиці складають основний плацдарм для розслідування злочинів. Говорячи про економічні злочини слід звернутися до дослідження документів, які стають, як правило, джерелом економічних або господарчих злочинів. Поряд з дослідженням документів джерелом розслідування можуть стати сліди-ознаки, огляд, обшук, допит, виїмка. Слід розкрити питання судово-економічної експертизи. До злочинів у сфері економіки література зараховує злочини, вчинені шляхом кредитно-фінансових операцій, податкові злочини, ухилення від повернення виручки в іноземній валюті. Ці злочини відбуваються у господарчих відносинах і носять корисливий, як правило, характер об’єктом цих злочинів є фінанси.
Отже сутністю судово-економічного дослідження є досить широке поняття. Це поняття включає всі види досліджень необхідних для розслідування. Це, як зазначалось, документальні дослідження в першу чергу, питання про які слід розкрити.
На допомогу прийдуть думки вчених, які звертались до даних питань, це М.В. Салтевский та В.Ю. Шепітько. Деяку інформацію судово-економічні дослідження черпають з судової бухгалтерії, конкретніше з судово-бухгалтерської експертизи.
1. Огляд документів – це слідча дія, яка полягає у їх вивченні та дослідженні з метою виявлення і фіксації ознак, що надають документам значення речових доказів.
Ст. 190, 191, 195 КПК регламентує подібний огляд, де на слідчого покладається вирішення таких питань:
визначення характеру і призначення документа;
аналіз зовнішнього вигляду і стану документа;
вивчення змісту;
аналіз його реквізитів;
вивчення матеріалів документу;
виявлення ознак підробки документів.
Під час слідчого огляду документів необхідно звертати увагу на відповідність форми документа та його змісту. Окремі суперечності встановлюються шляхом зіставлення певних реквізитів. При цьому застосовується огляд у косопадаючому та проникаючому світлі за допомогою оптичних та ультрафіолетових приладів, інфрачервоних, за допомогою електронно-оптичного перетворювача.
Технічне дослідження документів здійснюється під час проведення технічної експертизи – техніко-криміналістичного дослідження. Об’єктами дослідження є зміст документа, матеріали та знаряддя письма. Технічна експертиза документів поділяється на експертизу реквізитів і експертизи матеріалів.
Експертиза реквізитів документа вирішує такі основні питання:
встановлення особливостей виготовлення друкарських засобів і їх відбитків;
встановлення факту і способу внесення змін до документа;
виявлення залитих, замазаних, вицвілих та інших слабко видимих або невидимих текстів(зображень) на різних матеріалах, а також текстів на обгорілих та згорілих документах за умови, що папір, на якому вони виготовлені, не перетворився на попіл;
встановлення типу, системи, марки, моделі та інших кваліфікаційних категорій друкарської техніки, а також ідентифікація цих засобів за відбитками їх знаків;
ідентифікація печаток, штампів, факсиміле за їхніми відбитками;
ідентифікація засобів розмножувальної техніки за їхніми відбитками;
компостерні знаки;
письмове приладдя за штрихами;
ідентифікація особи, яка написала текст або намалювала зображення;
встановлення належності літер певному комплекту шрифту;
визначення відносної давності виконання документу.
Експертизою матеріалів документів встановлюються рід, вид матеріалів, на яких і за допомогою яких виконувався документ(папір, барвники, тощо), а також їх спільна родова належність.
2. Проведення судово-бухгалтерської експертизи здійснює бюро державної бухгалтерської експертизи Міністерства Юстиції України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Інше на тему: Судово-економічні дослідження

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок