Головна Головна -> Інше українською -> Право -> Однопалатні і двопалатні парламенти. Проблеми формування двохпалатних парламентів

Однопалатні і двопалатні парламенти. Проблеми формування двохпалатних парламентів

Назва:
Однопалатні і двопалатні парламенти. Проблеми формування двохпалатних парламентів
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
26,83 KB
Завантажень:
156
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
3.2. Однопалатні і двопалатні парламенти. Проблеми формування
двохпалатних парламентів.
Парламент є представницьким органом держави. У різних країнах він має різні назви: Національна Асамблея (Франція),Всекитайські Збори народних народних представників(Китай), Верховна Рада (Україна), Бундестаг (Німеччина), Ріксдаг (Швеція), Сторінг ( Норвегія), Едускунд (Фінляндія), Фолькетінг (Данія), Альтінг (Ісландія), Сейм (Польща), Скупщина ( Югославія), Меджліс (Туреччина), Кнессет ( Ізраїль).
За кількістю членів парламент Китаю є найбільшим (300 осіб), а парламент Ліхтенштейну (Законодавча асамблея) -найменша (15 осіб).
Парламенти відіграють важливу роль в управлінні країною; у формуванні її державної політики. Щоб виконувати такі важливі функції, сам парламент повинен бути дієздатним і раціонально організованим, а саме:
1. Бути налаштованим до ефективного функціонування, уникнення внутрішніх конфліктів і чіткого дотримання власного регламенту;
2. Володіти всебічною інформацією про стан справ у державі на тому ж рівні, що й виконавча влада, яка має у своєму розпорядженні величезну інфраструктуру. Такої інфраструктури парламент мати не може, тому, очевидно, він повинен отримувати інформацію не тільки від своіх служб, а й безпосередньо від виконавчої влади.
3. Мати допоміжні структури, які б забезпечували постійні комітети та парламентарів аналітичними матеріалами з різних проблем державного будівництва, політики, економіки, культури, освіти, науки, охорони здоров’я і нових технологій.
Парламенти країн світу є однопалатними або двопалатними. За конституцією Південно-Африканської Республіки від 1983 року в цій країні діяв трьохпалатний парламент. Палата зборів, Палата представників і Палата делегатів.
За Конституцією 1996 року тут встановлено двопалатний парламент, що складається з Національних зборів і Національної ради провінцій. У деяких країнах до парламенту входять глави держав. Так, у Великій Британії до парламенту належить Палата лордів, Палата громад і королева.У Німеччині за Конституцією Бундесрат не входить до парламенту, але без нього законодавча функція парламенту неможлива. У Туркменістані, крім парламенту (Меджліс), діє вищий представницький орган (Халк маслахати), до якого входять депутати Меджлісу, президент і члени Кабінету Міністрів.
Однопалатний парламент є природнім для унітарних держав, а двопалатний парламент- для федеративних держав. Важається, що верхня палата ( або Сенат) представляє інтереси суб”єктів федерації. Проте є також унітарні держави з двопалатними парламентами. У них верхня палата традиційно є поміркованою і стримує революційні рішення нижньої палати ( Палата представників).
Однопалатних систем приблизно у два рази більше ніж двопалатних. У одній із робіт наведено 55 країн з однопалатними парламентами і 28 країн з двопалатними. Вважається що однопалатна система забезпечує швидке здійснення законодавчого процесу і є більш ефективною.
Однопалатний парламент зберігає принцип неподільності верховної влади народу, тому що при всіх застереженнях верхньої палати. До явних переваг однопалатної систем можна віднести наступні риси:
тільки в однопалатних парламентах реалізується основний демократичний принцип представництва, в основі якого лежить загальне виборче право;
механізм призначення замість обрання законодавців до верховної палати підриває принцип демократичного представництва, перешкоджає можливості встановлення рівноваги у стосунках між законодавчою і виконавчою гілками влади;
однопалатна система зміцнює ідеологію унітарної держави, не створює умов для штучного поділу держави на територіальні утворення за географічною ознакою;
однопалатна система є більш доцільною також і з фінансової точки зору.
Двопалатна система федеративної держави вперше постала у 1787 році, коли було досягнуто компромісу між великими та малими штатами США і закріплено його на Конституційному конвенті у Філадельфії. Кожен штат, незалежно від чисельності свого населення, отримав рівне представництво у верхній палаті і пропорційне до кількості населення представництво у нижній палаті.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Інше на тему: Однопалатні і двопалатні парламенти. Проблеми формування двохпалатних парламентів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок