Головна Головна -> Інше українською -> Право -> Роз'яснення щодо виконання нотаріусами обов'язків податкового агента

Роз'яснення щодо виконання нотаріусами обов'язків податкового агента

Назва:
Роз'яснення щодо виконання нотаріусами обов'язків податкового агента
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,36 KB
Завантажень:
298
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
 
Р О З' Я С Н Е Н Н Я
 
18.01.2005 № 378/5/17-2116,
N 31-50/77
 
Щодо виконання нотаріусами обов'язків податкового агента
 
Державна податкова адміністрація України та Міністерство юстиції України, враховуючи зміни у податковому законодавстві, надають роз'яснення деяких питань щодо виконання нотаріусами обов'язків податкового агента відповідно до Закону України від 22.05.2003 "Про податок з доходів фізичних осіб" ( 889-15 ) (далі - Закон).
Згідно з пунктом 11.3 статті 11 та пункту 12.5 статті 12 Закону ( 889-15 ) нотаріус є податковим агентом тільки при нарахуванні доходів, отриманих фізичними особами від операцій, пов'язаних з купівлею-продажем і міною об'єктів нерухомого, а також рухомого майна (у разі, якщо факт зміни власника підлягає державній реєстрації та/або нотаріальному посвідченню згідно із законом України) (підпункт "ж" пункту 1.3 статті 1 Закону).
У випадках посвідчення інших договорів купівлі-продажу (міни) об'єктів рухомого майна податок з доходів фізичних осіб сплачується платником самостійно. При цьому нотаріус повідомляє відповідний податковий орган про посвідчення таких договорів у встановленому порядку.
1. Про порядок сплати (перерахування) нарахованого нотаріусом як податковим агентом податку.
Згідно з пунктом 11.3 статті 11 та пункту 12.5 статті 12 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" ( 889-15 ) (далі - Закон) сума нарахованого нотаріусом як податковим агентом податку з доходу (прибутку) від купівлі-продажу платником податку як нерухомого, так і рухомого майна самостійно сплачується сторонами попередньо нотаріальному посвідченню договору купівлі-продажу та міни у строки і за процедурою, встановленими законодавством для утримання та сплати державного мита.
Порядок справляння державного мита встановлено Декретом Кабінету Міністрів України від 21.01.93 № 7-93 ( 7-93 ) "Про державне мито" (із змінами і доповненнями) (далі - Декрет) та Інструкцією про порядок обчислення та справляння державного мита, затвердженою наказом Головної податкової інспекції України від 22.04.93 № 15 ( z0050-93 ), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 19.05.93 за № 50 (із змінами та доповненнями).
Нарахований нотаріусом податок сплачується платником податку шляхом безготівкового розрахунку або готівкою до банківської установи.
Копії платіжних документів про перерахування податку додаються до примірників посвідчених договорів.
У реєстрі для реєстрації нотаріальних дій вказується сума перерахованого податку, дата та номер платіжного документа.
Оскільки відповідно до статті 6 Декрету ( 7-93 ) державне мито сплачується і зараховується до бюджету за місцем оформлення документів, тобто за місцем вчинення нотаріальної дії, податок з доходів фізичних осіб сплачується до місцевого бюджету за місцем розташування державної нотаріальної контори (робочого місця приватного нотаріуса).
У зв'язку з тим, що нотаріус як податковий агент є відповідальним як за нарахування податку, так і за його сплату до бюджету, державна податкова інспекція за місцем знаходження державної нотаріальної контори чи місця розташування робочого місця приватного нотаріуса зобов'язана повідомити нотаріусів про відкриття такого рахунку та його реквізити. З метою спрощення процедури сплати податку державна податкова інспекція надає також зразок заповнення відповідного платіжного документу.
2. Встановлення кількості продаж нерухомого майна платником податку протягом одного звітного податкового року.
Кількість продаж об'єкту нерухомого майна в податковому році перевіряється нотаріусами за даними Державного реєстру правочинів. Пошук здійснюється за ідентифікаційним номером у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів продавця, а у разі його відсутності - за прізвищем, ім'ям, по батькові (за наявності) продавця.
3. Визначення оціночної вартості нерухомого майна, яке продається (обмінюється).
Згідно з підпунктом 11.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Інше на тему: Роз'яснення щодо виконання нотаріусами обов'язків податкового агента

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок