Головна Головна -> Інше українською -> Право -> Поняття та принципи виконання зобов'язань. Сторони та зміст договору дарування. Порядок реалізації спадкових прав, прийняття спадщини.

Поняття та принципи виконання зобов'язань. Сторони та зміст договору дарування. Порядок реалізації спадкових прав, прийняття спадщини.

Назва:
Поняття та принципи виконання зобов'язань. Сторони та зміст договору дарування. Порядок реалізації спадкових прав, прийняття спадщини.
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,35 KB
Завантажень:
24
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
КОНТРОЛЬНА РОБОТА
Поняття та принципи виконання зобов'язань. Сторони та зміст договору дарування. Порядок реалізації спадкових прав, прийняття спадщини.


План
Поняття та принципи виконання зобов'язань.
Сторони та зміст договору дарування.
Порядок реалізації спадкових прав, прийняття спадщини.


1. Поняття та принципи виконання зобов'язань.
Під виконан-ням зобов'язань розуміють вчинення кредитором і боржником дій зі здійснення прав та виконання обов'язків, що випливають із зо-бов'язання.
За своєю юридичною природою дії з виконання зобов'язання є правочином, вони спрямовані на припинення зобов'язань, тому до цих дій з виконання застосовуються правила, що регулюють вчинення правочинів.
Дії, які мають бути вчинені одним учасником зобов'язання на користь іншого, називаються предметом виконання, яким може бути конкретне майно, якщо справа стосується, наприклад, передачі речі.
Основним є принцип належного виконання зобов'язання. Зміст його полягає у виконанні зобов'язання відповідно до умов договору, чинного цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог — відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться (ст. 526 ЦК України).
Не припускається одностороння відмова від виконання зобов'я-зання або його одностороння зміна, за винятком випадків, передбачених угодою сторін або вказаних безпосередньо в законі.
Суб'єктами виконання зобов'язання є кредитор і боржник. Згідно зі ст. 509 ЦК України одна особа (боржник) зобов'язана вчинити на користь іншої особи (кредитора) відповідну дію. Відповідно до ст. 527 ЦК України боржник зобов'язаний виконати свій обов'язок, кредитор — прийняти виконання особисто, якщо інше не встановлено договором або законом, не випливає із звичаїв ділового обороту чи суті зобов'язання. Кожна зі сторін має право вимагати доказів того, що виконання зобов'язання надається самим боржником, приймається самим кредитором або уповноваженою на це особою, і несе ризик наслідків незаявлення такої вимоги.
Передоручення виконання зобов'язання іншій особі, передбачено ст. 528 ЦК України. Воно допускається, якщо із закону, інших правових актів, з умов договору, його суті не випливає обов'язок боржника виконати зобов'язання особисто. У цьому разі кредитор повинен прийняти виконання, запропоноване за боржника третьою особою.
Відповідальність за невиконання або неналежне виконання зобов'язання у випадках покладення відповідних прав або обов'язків на іншу (третю) особу несе та сторона, яка є учасником договору, якщо законодавством не передбачено, що ця відповідальність покла-дається безпосередньо на виконавця.
Від передоручення і переадресування слід відрізняти заміну осіб у зобов'язанні. При передорученні боржник залишається суб'єктом зобов'язання і відповідно несе відповідальність за дії призначеного ним виконавця, при переадресуванні виконання кредитор також залишається суб'єктом виконання, і тому призначена ним третя особа претензій до боржника пред'явити не може.
Заміна осіб у зобов'язанні пов'язана з тим, що попередні учасники зобов'язань вибувають з цих відносин, а їхні права та обов'язки у повному обсязі переходять до суб'єктів, які їх замінюють. Заміна осіб у зобов'язанні може набувати форми заміни кредитора або заміни боржника.


2. Сторони та зміст договору дарування.
Сторонами у договорі дарування можуть бути як громадяни, так і юридичні особи, а в певних випадках — держава, Автономна Республіка Крим і територіальні громади. Укладення договорів дарування громадянами має здійснюватися з додержанням загальних правил цивільного законодавства про їх дієздатність. Крім того, сімейне та цивільне законодавство України встановлює додаткові гарантії захисту осіб, які перебувають під опікою або піклуванням. Так, опікун не має права без дозволу органів опіки і піклування укладати угоди, а піклувальник — давати згоду на їх здійснення, якщо вони виходять за межі побутових. Такими угодами є договори, що підлягають нотаріальному посвідченню і спеціальній реєстрації, відмова від належних підопічному майнових прав, поділ майна тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Поняття та принципи виконання зобов'язань. Сторони та зміст договору дарування. Порядок реалізації спадкових прав, прийняття спадщини.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок