Головна Головна -> Інше українською -> Право -> Заперечення проти позову.Зустрічний позов

Заперечення проти позову.Зустрічний позов

Назва:
Заперечення проти позову.Зустрічний позов
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
45,20 KB
Завантажень:
268
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29 
Заперечення проти позову.
Загальна характеристика заперечень відповідача.
Реалізація в цивільно-процесуальному праві України принципів змагальності і процесуальної рівності сторін полягає в закріпленні ним системи процесуальних засобів, які забезпечують не тільки позивачу, а й відповідачу в справі активно і ефективно захищати свої інтереси проти пред'явленого до ньо-го позову. Вони складаються з процесуальних прав і обов'язків відповідача, процесуальних дій по їх реалізації і процесуальних форм їх виразу, і можуть бути поділені на загальні і спеціальні. До загальних відносяться процесуальні засоби, якими можуть скористатися позивач й інші особи, які беруть участь у справі (ст. 99 ЦПК). Спеціальні засоби можуть бути використані тільки відпо-відачем. Ними будуть заперечення проти позову (п. 2. ст. 143 ЦПК) і зустрічний позов (ст. 140 ЦПК).
Відомо, що захист проти позову може здійснюватися у вигляді запере-чення, шляхом пред'явлення зустрічного позову. Заперечення як засіб захисту полягає в тому, що відповідач просто не визнає, заперечує заявлену до нього вимогу позивача.11 А.О. Добровольський. Позовна форма захисту права. М., 1965р., стор.89.
При запереченні позовних вимог обов'язок доказу обгрунтованості позову лежить на позивачі.22 Радянський цивільний процес. Під редакцією професора О.П. Клеймана. М. 1964p., стор.126
Якщо ж відповідач, не обмежуючись простим заперечен-ням позову, наводить мотиви свого заперечення, то це вже буде заперечення проти позову. У своїх запереченнях відповідач може посилатися на фактичні обставини, які підтверджують відсутність у позивача спірного права. Він також може заперечувати проти своєї відповідальності за позовом, посилаючись на юридичні обставини. Обов'язковість доказу цих обставин покладається на відповідача.
Процесуальна рівність сторін і в процесі забезпечується надання можли-вості відповідачу захисту проти пред'явленого йому позову, висуваючи необхідні заперечення. Змагальна форма процесу дозволяє йому не чекати початку розгляду по суті, ознайомитись з позовною заявою, вивчити наявні у позивача докази із врахуванням отриманої інформації визначити своє відношення на пред'явлену позивачем вимогу. Відповідач вправі визнати позов, якщо вважає що вимоги позивача законні та обґрунтовані. Коли відповідач наміряний па-рирувати, він може використати дві форми захисту: заперечення та зустрічний позов.
Заперечення. Роз'яснення відповідача, здатні слугувати його захисту, мо-жуть відноситься:
* правомірності виникнення процесу чи його продовження, тобто мо-жуть бути направлені проти самого розгляду судом даної справи;
* бути направлені проти заявлених позивачем вимог по суті.
* роз'яснення направлені проти розгляду судом справи, мотивовані не-правомірністю виникнувшого цивільного процесу або його продовження - називається процесуальними запереченнями.
Процесуальні заперечення можуть складатись у вказівці суду на відсут-ність права на пред'явлення позову ( в силу, наприклад, непоінформованості справи судовими органами чи відсутністю іншої посилки права на пред'явлення позову) і в основному на такій вказівці вимоги припинити справу провадження. Процесуальне заперечення відповідач може звернути увагу суду і на порушення позивачем порядку пред'явлення позову (наприклад, на непідсу-дності справи даному суду) і вимагати у суду прийняття у встановлених таких випадках заходів: відкладення засідання, призупинення справи провадження, пе-редачі його в інший суд по належній підсудності та ін.
Процесуальні заперечення в цивільному процесуальному праві, вказують на такі недоліки процесу, які суд зобов'язаний врахувати по власній ініціативі. Тим не менше надання сторонам можливості звертатись на них увагу суду слу-гує суттєвою гарантією того, що вони будуть усунуті.
Інший вид роз'яснень відповідача, направлених на захист його прав і за-конних інтересів, складають роз'яснення, відносячи їх по суті пред'явлених до нього позовних вимог.
Якщо позивача доказів основного позову не пред'явить, то відповідач вправі вказати на це, обмежуючись запереченням відповідних фактів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29 Інше на тему: Заперечення проти позову.Зустрічний позов

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок