Головна Головна -> Інше українською -> Право -> Особливості адміністративної відповідальності

Особливості адміністративної відповідальності

Назва:
Особливості адміністративної відповідальності
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
2,50 KB
Завантажень:
272
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Контрольно (залікова) робота
ТЕМА: “Особливості адміністративної відповідальності”


План.
Вступ.
Особливості адміністративної відповідальності неповнолітніх.
Висновок.


Вступ.
Досить поширеним серед адміністративних правопорушень неповнолітніх є дрібне хуліганство. Дуже часто воно чиниться в стані алкогольного сп'яніння. За дрібне хуліганство законом передбачається адміністра-тивний арешт — позбавлення волі до 15 діб або накладан-ня штрафу. Адміністративна відповідальність також наступає за пошкодження пам'яток історії та культури, а також за порушення правил охорони природи (наприклад, ловля риби в заборонених місцях). Адміністративна відпо-відальність також наступає за порушення правил пожеж-ної безпеки (наприклад, паління в пожежнонебезпечних місцях).


2. Особливості адміністративної відповідальності неповнолітніх.
Адміністративним кодексом передбачається від-повідальність за порушення вимог пожежної безпеки в лісі. Іноді ми спостерігаємо картину, коли група неповно-літніх після відвідування лісу лишає після себе тліюче вогнище. Це дуже небезпечно і може призвести до лісової пожежі, до винищення багатьох гектарів лісу.
Стаття 89
Жорстоке поводження з тваринами
Жорстоке поводження з тваринами, їх мордування або вчинення інших дій, що призвели до їх мучення, каліцтва чи загибелі, - тягнуть за собою накладення штрафу від трьох до семи неоподаткову-ваних мінімумів доходів громадян.
(Стаття 89 в редакції Закону № 81/96-ВР від 06.03.96, із змінами, внесени-ми Законом № 55/97-ВР від 07.02.97).
Адміністративного кодексу передбачає відповідальність за жорстоке поводження з тваринами. Не проходьте мимо такого порушення. Жорстокість до тварин в дитинстві може призвести до жорстокості до людей в майбутньому, до скоєння злочину.
Стаття 12
Вік, після досягнення якого настає адміністративна відповідальність
Адміністративній відповідальності підлягають особи, які досягли на момент вчинення адміністративного правопорушення шістнадцятирічного віку
Стаття 13
Відповідальність неповнолітніх
До осіб віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років, які вчинили адмі-ністративні правопорушення, застосовуються заходи впливу, передбачені статтею 24-1 цього Кодексу.
У разі вчинення особами віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років адміністративних правопорушень, передбачених статтями 44, 51, 121-127, частинами першою і другою статті 130, статтями 173, 174, 185, 190-195 цього Кодексу, вони підлягають адміністративній відповідальності на за-гальних підставах. З урахуванням характеру вчиненого правопорушення та особи правопорушника до зазначених осіб (за винятком осіб, які вчинили правопорушення, передбачені статтею 185) можуть бути застосовані захо-ди впливу, передбачені статтею 24-1 цього Кодексу.
(Стаття 13 із змінами, внесеними Указами ПВР № 316-11 від 29.05.85, № 7542-11 від 19.05.89, № 1369-12 від 29.07.91; Законами № 244/94-ВР від 15.11.94, № 64/95-ВР від 15.02.95)
Стаття 24-1
Заходи впливу, що застосовуються до неповнолітніх
За вчинення адміністративних правопорушень до неповнолітніх у віці від шістнадцяти до вісімнадцяти років можуть бути застосовані такі заходи впливу:
1) зобов'язання публічно або в іншій формі попросити вибачення у по-терпілого;
2) попередження;
З,) догана або сувора догана;
4) передача неповнолітнього під нагляд батькам або особам, які їх замі-нюють, чи під нагляд педагогічному або трудовому колективу за їх згодою, а також окремим громадянам на їх прохання.
(Кодекс доповнено статтею 24-1 згідно із Законом № 244/94-ВР від 15.11.94)
Стаття 34
Обставини, що пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення
Обставинами, що пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, визнаються.
1) щире розкаяння винного;
2) відвернення винним шкідливих наслідків правопорушення, добро-вільне відшкодування збитків або усунення заподіяної шкоди;
3) вчинення правопорушення під впливом сильного душевного хвилю-вання або при збігу тяжких особистих чи сімейних обставин;
4) вчинення правопорушення неповнолітнім;
Стаття 36
Обставини, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення
Обставинами, що обтяжують відповідальність за адміністративне пра-вопорушення, визнаються:
1) продовження протиправної поведінки, незважаючи на вимогу уповно-важених на те осіб припинити її,
2) повторне протягом року вчинення однорідного правопорушення, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню; вчинення право-порушення особою, яка раніше вчинила злочин;
3) втягнення неповнолітнього в правопорушення; вчинення правопорушення групою осіб;


3.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Особливості адміністративної відповідальності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок