Головна Головна -> Інше українською -> Право -> Промова захисника в судових дебатах

Загрузка...

Промова захисника в судових дебатах

Назва:
Промова захисника в судових дебатах
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
64,66 KB
Завантажень:
378
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40 
Промова захисника в
судових дебатах
ЗМІСТ
Підготовка захисної промови6
Етика захисної промови10
Захисник в судових дебатах в суді першої інстанції14
Захисник в судових дебатах в суді апеляційної інстанції31
Захисник в судових дебатах в суді касаційної інстанції43
Захисник в судових дебатах в суді присяжних54
Психологія судової промови захисника66
Передмова
Судово-правова реформа, що відбувається в Україні, вдосконалення кримінально-процесуального заокнодавства, забезпечення прав і законних інтересів громадян, здійснення захисту і представництва потребують глибокого осмислення багатогранної діяльності прокурорів і адвокатів, особливостей виконання ними професійних завдань на різних стадіях процесу.
Приниципи змагальності й рівності сторін потребують від адвоката не тільки глибоких правових знань, але й спеціальних навичок, необхідних для здійснення захисту. Особливості виконання професійних завданьна різних етапах кримінальної процедури, обумовлюють необхідність не тільки розробки нових методик захисту і представництва, а й вдосконалення існуючих.
Практика свідчить про нагальну потребу визначення загальних вимог до захисної промови, особливо у нових для нашої системи судочинства стадіях – апеляції, сучасної касації, дебатів в суді присяжних. Зростання ролі адвокатури у захисті прав людини, розширення обов’язкової участі захисника в кримінальному процесі, наділення адвоката-захисника новими професійними правами та обов’язками, дотримання принципу рівності сторін, розширення складу учасників судових дебатів потребують глибокого дослідження організації і проведення судових дебатів, найширшого застосування нових методів ораторського мистецтва.
Захисна промова – це найяскравіше вираження права підсудного на захист. Це – вершина, кульмінаційний момент в усій системі судового захисту підсудного. Тут адвокат-захисник звертається безпосередньо до суду, здійснюючи захист щляхом живого усного слова в умовах відкритого гласного змагального судового процесу.
На тему судової промови висловлювалося немало працівників юстиції, написано немало наукових статей і методичних посібників. Ця тема не сходить з повістки дня адвокатських зібрань і нарад. І, недивлячись на це, ніде не знаходиться так багато труднощів і не допускається так багато помилок, як саме на цій ділянці адвокатської діяльності. З особливими труднощами стикаються молоді адвокати, які тільки недавно прийшли з інституту прямо з студентської лави і не встигли набути досвіду в практичному застосуванні тих знань, які вони одержали у вищому навчальному закладі.
Оскільки проблеми, пов’язані з участю захисника в судових дебатах, не досліджені в повному обсязі і з урахуванням сучасних реалій, цю тему слід вважати не тільки далеко і довго невичерпаною, а й такою що вимагає нових підходів у відповідності з сучасними досягненнями науки і вимогами практики, зважаючи, крім того, на те, що у розрізнених розробках даної тематики ще не вистачає системності і комплексності. Життя ставить перед судовими органами, а разом з тим і сторонами в судовому процесі все нові і нові завдання, які вимагають перегляду і покращення судових виступів адвокатів.
Більша частина праць, в яких досліджуються проблеми судових дебатів, були опубліковані до прийняття нині діючого кримінально-процесуального законодавства і не завжди відповідають положенням Конституції України та іншим законам України, а також сучасним вимогам практичної діяльності державних обвинувачів і захисників. В зв’язку з чим багато викладених в них теоретичних положень вже застаріли.
Проте, обширна література не вичерпує весь зміст даної проблеми. До того ж, багато проблемних питань теорії судових дебатів, не дивлячись на всю їх значимість, не одержали в літературі достатньо повного і цілісного розгляду. У зв’язку з реалізацією судово-правової реформи, виникає необхідність цілісного дослідження багатогранної сукупності питань, пов’язаних з особливостями участі захисника в судових дебатах в суді апеляційної та касаційної інстанцій.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40 
Інше на тему: Промова захисника в судових дебатах

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок