Головна Головна -> Інше українською -> Право -> Основи адміністративного права

Загрузка...

Основи адміністративного права

Назва:
Основи адміністративного права
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,67 KB
Завантажень:
326
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Тема: Основи адміністративного права
Мета: - ознайомити студентів з основними положеннями адміністративного права України, основними поняттями цієї галузі права, видами стягнень та особливостями відповідальності.
План
Адміністративне право України: поняття і предмет правового регулювання. Джерела.
Управління – об’єкт адміністративного права. Державна служба.
Адміністративні правопорушення: поняття та ознаки. Склад.
Адміністративні стягнення. Адміністративна відповідальність.
Література:
Кодекс про адміністративні порушення України.
Законодавство України про адміністративну відповідальність – К., 1997.
Основи держави і права України. Під ред. В.О.Котюка – К., 1997.
Основи правознавства. Під ред. І.Коляди – К., 1997.
Правознавство. Під ред. В.В.Копєйчикова – К., 2001.
М.М.Михеєнко, В.В.Молдован. Порівняльне судове право – К., 1993.
Рабинович П.М. Основи загальної теорії держави і права – Городянка, 1993.


1. Зміна соціально-економічних умов, формування ринкових відносин в Україні, структурна розбудова виконавчої влади звичайно потребують відповідного регулювання адміністративно-правових відносин. Водночас в останні роки з’явились і набули поширення нові види антигромадських дій у сфері господарської діяльності, зловживання владою, правопорушення пов'язані з наркотиками, психотропними речовинами, захистом прав споживачів і т.п. Тому на сьогоднішній час адміністративне право залишається найбільш мобільною галуззю у системі права України. Так за 1995-1997 рр. Верховна Рада прийняла понад 80 законодавчих актів про внесення змін і доповнень до адміністративного права.
Що ж собою представляє адміністративне право?
Адміністративне право являє собою окрему галузь права України. Що покликана регулювати особливу групу суспільних відносин. Головної їх особливістю є те, що вони виникають, розвиваються і припиняють своє існування у сфері державного управління у зв'язку із організацією та функціонуванням системи виконавчої влади на всіх рівнях управління в державі.
Свій регулятивний вплив на суспільні відносини адміністративне право здійснює через управління і цим підпорядковує відповідні відносини в державі і суспільстві. Основна увага приділяється саме тим відносинам, які виникають із виконанням завдань і функцій державно-управлінської діяльності. Тобто предметом АП є:
управлінські відносини, в межах яких безпосередньо реалізуються завдання, функції та повноваження законодавчої та виконавчої влади;
управлінські відносини внутрішнього організаційного характеру, що склалися у процесі діяльності інших органів державної влади;
управлінські відносини, що виникають за участі суб’єктів місцевого самоврядування;
управлінські відносини організаційного характеру, що виникають усередині системи громадських організацій.
Отже,
Адміністративне право є окремою галуззю права, що складає систему правових норм, покликаних регулювати суспільні відносини управлінського характеру в сфері державно-управлінської діяльності органів виконавчої влади.
Адміністративне право має на меті охорону суспільного ладу України, власності, соціально-економічних, політичних і особистих прав і свобод громадян, законних інтересів підприємців.
Джерела АП – це зовнішні форми відображення адміністративно-правових норм, закріплені в Конституції України, законодавчих актах, урядових постановах, рішеннях державних адміністрацій та інших нормативних актах державних органів.
Необхідно зазначити, що джерела АП мають свої особливості, що обумовлюється спрямованістю норм, їхнім змістом, а також юридичною силою та сферою поширення. За вказаними ознаками джерела поділяються на загальнодержавні, галузеві та локальні. Загальнодержавні є обов’язкові до виконання всіма органами управління. Галузеві та локальні поширюються тільки на конкретно визначені підвідомчі органи.
Залежно від територіальної спрямованості джерела поділяються на державні, обласні, міські, районні.
З огляду на чисельність джерел адміністративного права доцільно розділити їх на такі види:
Конституція України (має пряму адміністративно-правову спрямованість);
Адміністративно-правові норми закріплюються в законодавчих актах ВР (ЗУ “Про об'єднання громадян”, “Про державну службу” і т.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Інше на тему: Основи адміністративного права

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок