Головна Головна -> Інше українською -> Право -> Скачати інша робота: Судова влада, правосуддя та їх демократичні засади (принципи)

Загрузка...

Судова влада, правосуддя та їх демократичні засади (принципи) / сторінка 4

Назва:
Судова влада, правосуддя та їх демократичні засади (принципи)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
17,15 KB
Завантажень:
131
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Чинна Конституція України закріплює найбільш загальні, вихідні положення (принципи, ідеї), на основі яких здійснюється організація і функціонування судової влади. В своїй сукупності ці вихідні положення утворюють певний каркас, який є опорою для всіх конкретних приписів щодо організації чи діяльності органів правосуддя. Закріплені в цих конституційних положеннях (принципах) правила є обов‘язковими для всіх: громадян, посадових осіб, органів законодавчої, виконавчої і судової влади. Ці принципи є мірилом демократизму держави і суспільства, а також дороговказом, за яким має розвиватися функціональне (поточне) законодавство і, в першу чергу, конституційні (органічні) закони.
У порівнянні з іншими правовими актами принципи правосуддя мають вищу юридичну силу, оскільки вони, як правило, закріплені в Конституції України, яка має найвищу юридичну силу.
Звичайно, принципи правосуддя не є догмою, їх зміст постійно змінюється в міру демократизації всіх інститутів нашого суспільства. Повне втілення в життя демократичних принципів правосуддя призведе до того, що судова влада стане такою ж впливовою і рівноправною, як і дві інші гілки влади.
Законність.
Найбільш поширеним сьогодні визначенням законності є поняття, що під нею (законністю) розуміють точне і неухильне дотримання і виконання законів та відповідних їм інших нормативних актів всіма державними і недержавними структурами, посадовими особами і громадянами. Основні положення цього принципу закріплені в частині другій статті 19 Конституції України, згідно з якою органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов‘язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. В розвиток цього положення стаття 68 Конституції передбачає, що кожен зобов‘язаний неухильно додержуватися Конституції та законів України. Ці положення є універсальними, оскільки повинні реалізуватися у всіх сферах державного і суспільного життя.
Принцип законності передбачає, що всі закони та інші правові акти нашої держави повинні відповідати нормам Конституції. Як орган конституційного контролю за дотриманням цього положення в Україні створено Конституційний Суд, до повноважень якого належить вирішення питань про відповідність Конституції України (конституційність) законів та інших правових актів Верховної Ради України, актів Президента України, актів Кабінету Міністрів України, правових актів Верховної Ради Автономної Республіки Крим.
Конституція і закони України діють на всій території нашої держави. Нормативні акти місцевих органів влади і управління, місцевого самоврядування діють на відповідній території. Якщо при судовому розгляді конкретної справи суд дійде висновку, що нормативний акт місцевих органів влади і управління або місцевого самоврядування суперечить закону, то він визнає такий акт нечинним і керується не цим актом, а відповідним законом або Конституцією. Таке положення є реальним втіленням у життя принципу законності.
Для правосуддя принцип законності має особливе значення, оскільки він тісно пов‘язаний з неухильним дотриманням вимог матеріального і процесуального законодавства при розгляді судових справ. Там, де немає точного і неухильного дотримання всіма існуючих законів, тобто законності, там немає і правосуддя.
Реальне втілення законності в сферу правосуддя повинно забезпечуватися системою гарантій, зокрема незалежності судової влади і недоторканості суддів. Втілення в життя гарантій сприятиме тому, щоб всі судові рішення були законними, обгрунтованими і справедливими. Але гарантії містяться не лише в нормах, які регулюють порядок і умови проведення судових процесів. Вони містяться в нормах, які регулюють порядок проведення досудового (попереднього) слідства і дізнання, досудової підготовки матеріалів цивільної справи, апеляційного і касаційного провадження. Таким чином, до норм, які забезпечують гарантії законності при здійсненні правосуддя можна віднести цивільно-процесуальні, кримінально-процесуальні, господарські процесуальні норми, а також норми законів “Про судоустрій”, “Про статус суддів”, “Про органи суддівського самоврядування”, “Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів”, “Про забезпечення діяльності судів”.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Інше на тему: Судова влада, правосуддя та їх демократичні засади (принципи)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок