Головна Головна -> Інше українською -> Право -> інша робота українською: Судова влада, правосуддя та їх демократичні засади (принципи)

Загрузка...

Судова влада, правосуддя та їх демократичні засади (принципи) / сторінка 5

Назва:
Судова влада, правосуддя та їх демократичні засади (принципи)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
17,15 KB
Завантажень:
131
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Здійснення правосуддя виключно судами.
Здійснення правосуддя держава доручає лише спеціально створеним органам – судам. Відповідно до статті 124 Конституції України правосуддя в нашій державі здійснюється виключно судами. Делегування функцій судів, а також привласнення цих функцій іншими органами чи посадовими особами не допускається. Це означає, що лише суд, а не будь-який правоохоронний чи інший орган, може після дотриманої встановленої законом судової процедури, дослідження і оцінки доказів, визнати особу винною у вчиненні злочину і призначити їй кримінальне покарання або визнати її невинуватою.
Конституція України (частина третя статті 124) чітко визначила коло органів, які вправі здійснювати правосуддя – Конституційний Суд України та суди загальної юрисдикції. Відповідно до Конституції України, систему судів загальної юрисдикції складають місцеві суди, апеляційні суди, Апеляційний суд України, Касаційний суд України, вищі спеціалізовані суди, Верховний Суд України (стаття 18 Закону України “Про судоустрій України”). Найвищим судовим органом судів загальної юрисдикції є Верховний Суд України. Лише цим судам, в межах їх повноважень, держава доручає здійснювати правосуддя з тих чи інших категорій справ. Прийняті судові рішення після вступу їх в законну силу набувають силу закону і є обов`язковими до виконання всіма, кого вони стосуються. Змінити або відмінити судові рішення вправі лише вищестоящі судові інстанції, при чому – з дотриманням законом встановлених процесуальних правил і гарантій.
В законодавчому порядку принцип здійснення правосуддя лише судом був закріплений в ході реалізації судово-правової реформи кінця 50-х – початку 60-х років. Підставою для цього стало викриття масових репресій, які мали місце в 30-50-х роках нашого століття. В основному репресивні міри кримінального характеру застосовувались не в судовому порядку з дотриманням процесуального порядку і гарантій, а позасудовими органами, так званими “особливими нарадами”, “трійками” тощо.
Незалежність і недоторканість суддів.
Однією з умов винесення судами (суддями) законних, обгрунтованих і справедливих судових рішень є їх незалежність і недоторканість. Конституція України (стаття 129) проголошує, що судді при здійсненні правосуддя незалежні і підкоряються лише закону. Стаття 126 Конституції гарантує суддям незалежність і недоторканість та забороняє вплив на суддю у будь-який спосіб.
Світове співтовариство і, зокрема, прийняті 5 вересня 1985 року VII Конгресом ООН “Основні принципи незалежності судових органів” визначили дванадцять основних принципів незалежності судової влади. Серед них – рівноправність повноважень трьох гілок влади, пожиттєве призначення суддів на посади, неможливість зниження заробітної плати суддів, контроль за судовою діяльністю лише з боку судів, підготовка суддями свого бюджету та ін.
Останнім часом Верховною Радою прийняті закони України “Про статус суддів”, “Про судоустрій України”, “Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів”, “Про забезпечення діяльності судів”, які разом з конституційними нормами створили систему гарантій незалежності і недоторканості суддів.
Незалежність суддів забезпечується:*
особливим порядком призначення, обрання, притягнення до відповідальності та звільнення суддів;*
незмінюваністю суддів та їх недоторканністю;*
порядком здійснення судочинства, встановленим процесуальним законом, таємницею постановлення судового рішення;*
забороною втручання у здійснення правосуддя;*
відповідальністю за неповагу до суду чи судді, встановленою законом;*
особливим порядком фінансування та організаційного забезпечення діяльності судів, встановленим законом;*
належним матеріальним та соціальним забезпеченням суддів;*
функціонуванням органів суддівського самоврядування;*
визначеними законом засобами забезпечення особистої безпеки суддів, їх сімей, майна, а також іншими засобами їх правового захисту.
Характерно, що гарантії незалежності судді, включаючи заходи його правового захисту, матеріального і соціального забезпечення, поширюються на всіх суддів України і не можуть бути скасовані чи знижені іншими нормативними актами України чи Автономної Республіки Крим.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Інше на тему: Судова влада, правосуддя та їх демократичні засади (принципи)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок